REKLAMA

Samsung znalazł przyczynę problemów Galaxy Folda. Nowa wersja niedługo trafi na rynek

Według najnowszych informacji, Samsung uporał się z problemami dręczącymi Galaxy Folda. Producent przeprojektował konstrukcję zawiasu i rozwiązał problem folii na ekranie.

16.05.2019 17.17
galaxy fold samsung
REKLAMA
REKLAMA

Takie doniesienia pojawiły się w koreańskim serwisie Yonhap News. Jeśli jakimś cudem przespałeś ostatnie tygodnie i nie wiesz, co spotkało Galaxy Folda, oto krótkie streszczenie.

Samsung wysłał egzemplarze testowe Galaxy Folda do kilku redakcji w Stanach Zjednoczonych. Po kilkudziesięciu godzinach trzy smartfony miały problem z pojawiającą się wypukłością na ekranie, która ostatecznie doprowadziła do zniszczenia wyświetlacza. Dwaj inni testerzy sami zniszczyli Folda zrywając warstwę ekranu, ponieważ pomylili ją z folią ochronną. Samsung przesunął premierę urządzenia.

Folia na ekranie okazała się być problemem z gatunku kuriozalnych.

 class="wp-image-891547"

Na pudełku z Galaxy Foldem nie znalazły się żadne ostrzeżenia o tym, by nie zrywać folii z powierzchni ekranu. Samsung mógł po prostu dodać stosowny dopisek, ale uznał, że nie byłoby to wystarczającym rozwiązaniem problemu. I słusznie, bo przecież nikt nie czyta drobnego druku na pudełkach smartfonów.

Zamiast tego producent przeprojektował zewnętrzną warstwę ekranu. Wcześniej nie dochodziła ona do bocznych ramek, przez co faktycznie przypominała folię ochronną. W nowej odsłonie Folda zwiększono rozmiar folii, a jej krawędzie umieszczono pod ramkami, więc nie da się ich zerwać.

Samsung naprawił też zawias Galaxy Folda.

samsung galaxy fold class="wp-image-939260"

To właśnie konstrukcja zawiasu najprawdopodobniej była odpowiedzialna za problemy z ekranem. Przy pewnym kącie nachylenia ekranu pod zawias mogły się dostawać drobinki pyłu, kurzu i innych niechcianych paprochów. Wywoływały one miejscowy nacisk na ekran, co w końcu skutkowało pęknięciem warstwy wyświetlającej obraz.

Samsung zmienił rozmiar niektórych elementów zawiasu, przez co drobinki mają się już nie dostawać do wnętrza Folda.

W takim razie: kiedy debiut rynkowy Samsunga Galaxy Fold?

Nie znamy jeszcze oficjalnej daty, ale CEO Samsunga, DJ Koh, stwierdził w niedawnym wywiadzie, że Fold powróci już niebawem. Data miała już zostać ujawniona, ale z jakichś względów nadal jest trzymana w tajemicny.

REKLAMA

Czasu robi się jednak coraz mniej. Jeżeli Samsung nie zdąży do końcówki maja, będzie zobowiązany oddać pieniądze klientom, którzy złożyli przedpremierowe założenie i sami nie wycofali się z tej decyzji. W Stanach Zjednoczonych prawo mówi, że produkt powinien być wysłany w terminie podanym przez producenta, a jeśli takiego terminu nie było, to maksymalnie po 30 dniach od zamówienia. Niebawem ten termin minie.

Czekam na Folda. To duży powiew świeżości na rynku mobilnym. Pierwsza generacja na pewno nie będzie idealna, ale od czegoś trzeba zacząć. Smartfony rozwijają się w ekstremalnie szybkim tempie i nie widzę żadnego powodu, by składane urządzenia miałyby rozwijać się wolniej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA