REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy Fold oficjalnie w Polsce. Wiemy już wszystko

Samsung Galaxy Fold trafi do polskich sklepów już w przyszłym tygodniu. Na polskiej premierze mogliśmy dokładnie przyjrzeć się urządzeniu i dowiedzieć się wszystkiego na jego temat.

09.10.2019
12:09
samsung galaxy fold
REKLAMA
REKLAMA

Po wielu miesiącach oczekiwania Samsung Galaxy Fold nareszcie trafi na rynek. Składany smartfon z elastycznym ekranem będzie też sprzedawany w Polsce.

Zobacz Samsunga Galaxy Fold na naszym filmie.

Samsung Galaxy Fold będzie sprzedawany w Polsce w cenie 9000 zł.

samsung galaxy fold class="wp-image-1016966"

Galaxy Fold trafi do sprzedaży już w przyszły piątek, 18 października 2019 roku. Cena będzie wynosić 9000 zł. Smartfon będzie dostępny w 31 miejscach w Polsce, w tym u operatorów komórkowych i w galeriach handlowych, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć Folda.

Urządzenie można będzie zamówić online, ale odbiór będzie musiał być osobisty. Samsung określa to jako usługę premium. Po zakupie smartfona wykwalifikowany pracownik będzie informował klienta o produkcie i instruował go odnośnie obsługi urządzenia.

samsung galaxy fold class="wp-image-1016978"
samsung galaxy fold class="wp-image-1016969"

Z kolei w pudełku znajdziemy dwa dodatki. Pierwszym są świetne słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds, które można ładować bezprzewodowo wprost z Galaxy Folda. Drugi dodatek to dwuczęściowe etui ochronne wykonane z kevlaru.

Samsung Galaxy Fold będzie sprzedawany w dwóch wariantach kolorystycznych: Space Black i Space Silver.

Samsung Galaxy Fold to przede wszystkim składana konstrukcja, topowe podzespoły, dwa ekrany i aż sześć aparatów.

samsung galaxy fold class="wp-image-1016981"

Samsunga galaxy Fold mogliśmy używać we wrześniu, na targach IFA w Berlinie. To właśnie stamtąd przywieźliśmy pierwsze wrażenia. Smartfon trafił też w nasze ręce przed polską premierą. Mogliśmy spędzić z nim znacznie więcej czasu, bo około trzy godziny. Nasze obszerne wrażenia znajdziecie na filmie przygotowanym na Spider’s Web TV.

Samsung Galaxy Fold opiera się na składanej konstrukcji. Wewnętrzny, elastyczny ekran Dynamic AMOLED ma przekątną 7,3 cala, rozdzielczość 2152x1536 pikseli i proporcje zbliżone do 4:3. Zewnętrzny ekran Super AMOLED ma 4,6 cala i przekątną 1680x720 pikseli, co daje proporcje 21:9.

Smartfon bazuje na topowych podzespołach znanych z Samsunga Galaxy S10+. Na pokładzie znajdziemy procesor Qulacom Snapdragon 855 (co ciekawe, w Polsce będzie sprzedawana właśnie wersja ze Snapdragonem, a nie Samsungiem Exynos). Smartfon ma 12 GB RAM i 512 GB pamięci na dane, bez możliwości rozszerzenia o karty microSD.

samsung galaxy fold class="wp-image-1016984"
samsung galaxy fold class="wp-image-1016990"

Smartfon ma aż sześć aparatów. Trzy główne to układ dobrze znany z Samsunga Galaxy S10+. Z przodu mamy pojedyncza kamerkę selfie, a po rozłożeniu smartfona mamy dodatkowe dwie kamerki do selfie, z których jedna dostarcza danych o głębi ostrości.

To wszystko działa pod kontrolą Androida 9, a jest zasilane dwoma akumulatorami o łącznej pojemności 4380 mAh. Dlaczego dwa ogniwa? Powodem był równomierny rozkład mas w obu częściach smartfona. Urządzenie wspiera szybkie ładowanie, ładowanie bezprzewodowe a także zwrotne ładowanie bezprzewodowe.

W przyszły piątek wybierzcie się do sklepów. Warto.

samsung galaxy fold class="wp-image-1016963"

Niewiele osób może pozwolić sobie na wydatek 9000 zł na smartfona, nawet jeśli jest on de facto hybrydą telefonu z tabletem. Każdy fan technologii powinien jednak zobaczyć i poczuć Folda. To najbardziej niezwykłe urządzenie, jakie trafiło na rynek w tym roku.

REKLAMA

Zdecydowanie warto zobaczyć, jak smartfon sprawdza się na żywo. A jeśli nie będziecie mieli okazji, zapraszam do naszego wideo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA