Sprzęt  / News

Polskie media puściły fake newsa. Tłumaczymy, co naprawdę dzieje się z Galaxy Foldem

Od paru godzin w polskich mediach krąży informacja, jakoby Samsung miał całkowicie wycofać się z wprowadzania na rynek hybrydowego, składanego telefonu Galaxy Fold. To na szczęście nie jest prawda.

Samsung Galaxy Fold to bez wątpienia jedno z najciekawszych urządzeń mobilnych ostatnich lat. To telefon, który za sprawą skomplikowanego systemu zawiasów i elastycznego wyświetlacza, może być łatwo i wygodnie rozłożony do formy tabletu. Dzięki wspomnianemu giętkiemu ekranowi, tablet po rozłożeniu pozbawiony jest szpetnej ramki na miejscach łączenia, zapewniając nam – dosłownie – niczym nie przerwaną przestrzeń roboczą.

Niestety nie wszystko poszło po myśli Samsunga. Po hucznych zapowiedziach i głośnej premierze, pierwsze egzemplarze testowe borykały się z problemami. Recenzenci mieli problemy z zawiasem, w efekcie czego ekran kilku urządzeń przestał działać i uniemożliwiał korzystanie z telefonu. Osobnym problemem była folia, którą kilku recenzentów próbowało zerwać z ekranu, powodując jego uszkodzenie.

Samsung wziął krytykę do serca, przesunął premierę telefonu. Tymczasem niektórzy piszą, że Galaxy Fold został całkowicie anulowany.

„Miał być pierwszy i rozkochać w sobie tłumy. Nic z tego, Samsung Galaxy Fold anulowany” – czytamy na AntyWebie. „Smartfon Samsung Galaxy Fold anulowany. Nie trafi do sklepów” – dodaje PurePC.pl. Autorzy obu tekstów powołują się na informacje magazynu Forbes. Tyle że po zajrzeniu do tekstu źródłowego dowiadujemy się dokładnie tego, o czym donosiliśmy również i my: Samsung uznał skargi testerów za zasadne. Dlatego też odwołał przedsprzedaż celem dalszego dopracowania konstrukcji urządzenia. Nie zrezygnował jednak z zamiaru wprowadzenia go na rynek.

Przedsprzedaż, z uwagi na zmianę jej warunków i nowe okoliczności, została anulowana. Entuzjaści mieli otrzymać zwrot kwoty wpłaconej za telefon, chyba że sami wyrażą wolę dalszego czekania do jego premiery i do momentu aż Samsung upora się z usterkami technicznymi. Co rzekomo, jak donosi Korea Herald, się już udało. Choć jeszcze nie było oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

Podobne stanowisko zajmuje przedstawiciel Samsunga, którego poprosiliśmy o komentarz:

W nadchodzących tygodniach poinformujemy o dacie wprowadzenia na rynek Galaxy Fold - powiedział w rozmowie ze Spider's Web Olaf Krynicki, rzecznik prasowy firmy.

Galaxy Fold zdecydowanie się pojawi na rynku, po prostu nieco później. Co mnie przynajmniej, jako dużego entuzjasty tego pomysłu, niezmiernie cieszy.

Rewolucja nie została odwołana. Co najwyżej przesunięta w czasie.

Samsung Galaxy Fold pojawi się w sprzedaży, (prawie) tak jak planowano. Będzie jednym z pierwszych urządzeń swojego rodzaju, a jego głównym konkurentem będzie Huawei Mate X. Oba urządzenia są niesłychanie drogie, zapłacić za nie trzeba około 10 tys. zł.

To jednak ponoć wstęp do szerszej rewolucji – hybrydowe telefony z elastycznymi wyświetlaczami w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy mają się pojawić również w zasięgu finansowym tych mniej zamożnych z nas. Szkoda tylko że mają tak trudny start. Choć, wbrew niektórym doniesieniom, ów start zdecydowanie się odbędzie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst