1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Oppo Reno 10x Zoom oficjalne w Polsce. W przedsprzedaży słuchawki za 400 zł gratis

Oppo Reno 10x Zoom trafił wreszcie do Polski. Poznaliśmy już ceny nowego modelu w wolnej sprzedaży. Wiemy też, jakie bonusy producent przygotował dla osób, które zdecydują się złożyć zamówienie typu preorder.

oppo reno 10x zoom 5g 3

Oppo to jeden z największych producentów smartfonów na świecie, który do niedawna nie był oficjalnie obecny w Polsce. To jednak zmieniło się pięć miesięcy temu, a marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna. Do sprzedaży w naszym kraju trafiają kolejno jej najnowsze produkty.

Wśród nich są smartfony z rodziny Oppo Reno.

Już w lutym na targach MWC 2019 w Barcelonie firma Oppo chwaliła się aparatem, który ma zapewnić „10-krotny bezstratny zoom”. Miałem wtedy okazję sprawdzić, jak ten moduł radzi sobie w praktyce. Producent nie był jednak gotów, by pokazać gotowy smartfon z tym obiektywem.

Na to przyszła kolej kilka miesięcy później. Oficjalna europejska premiera smartfonów z linii Oppo Reno, na którą składają się Oppo Reno, Oppo Reno 10x Zoom oraz Oppo Reno 5G, odbyła się w Zurychu pod koniec kwietnia.

Pierwszym urządzeniem z „płetwą rekina” należącym do linii Oppo Reno, który trafił do sprzedaży w Polsce, był podstawowy model w ofercie producenta. Na premierę Oppo Reno 5G ze względu na brak infrastruktury nie ma co prawda co liczyć, ale Oppo Reno 10x Zoom to inna para kaloszy.

Dowiedzieliśmy się właśnie, ile trzeba będzie zapłacić w Polsce za Oppo Reno 10x Zoom oraz jaki bonus producent przygotował dla osób, które zamówią to urządzenie przed premierą. Smartfon został wyceniony na 3499 zł - całkiem sporo, ale przynajmniej można liczyć na topowe parametry.

Za tę cenę klienci otrzymują bowiem niemal bezramkowy smartfon, w którym aparat do selfie umieszczony został w sliderze. Sercem telefonu jest układ Qualcomm Snapdragon 855 wraz z 8GB RAM, który skrywa się pod 6,6-calowym ekranem o rozdzielczości 2340×1080 pikseli.

Bonus przyznawany klientom w ramach zamówień typu preorder to słuchawki Plantronics Backbeat GO 600, które normalnie kosztują ok. 400 zł. Oppo zachęca do zakupu w sklepach Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, x-kom oraz w strefie marki w serwisie Allegro.