REKLAMA

Oppo ma już smartfon z aparatem z 10-krotnym bezstratnym zoomem - relacja z premiery

Na moment przed targami MWC 2019 najwięksi producenci telefonów komórkowych zapowiadają swoje nowe produkty i technologie. Jedną z takich firm jest Oppo, które zaprezentowało aparat do smartfona obsługujący bezstratny zoom 10x.

23.02.2019 15.28
oppo mwc 2019 aparat zoom 10
REKLAMA
REKLAMA

Oppo to jeden z czołowych graczy na rynku smartfonów na świecie, który dopiero niedawno zadebiutował w Polsce z pierwszymi czterema urządzeniami. Tajemnicą poliszynela było, że Oppo pokaże jeszcze przed MWC 2019 pierwszy mobilny aparat z 10-krotnym zoomem. Po raz pierwszy jednak warto nowościom tej marki przyjrzeć się uważnie z naszej perspektywy - w końcu zapowiedzi tej chińskiej firmy dotyczą również bezpośrednio Polaków.

oppo mwc 2019 aparat zoom 10 class="wp-image-892933"

Co nowego u Oppo?

Na konferencji organizator uraczył na wstępie gości materiałem wideo prezentującym świat przyszłości pełen holograficznych wyświetlaczy, zarówno na nadgarstkach, jak i w samochodach. Smartfony przyszłości, będące kompanami tych futurystycznych urządzeń, potrafią zaś m.in. liczyć kalorie w pożywieniu obserwowanym przez aparat.

To wizja kusząca, ale dotycząca przyszłości. Po chwili wróciliśmy do tu i teraz. Na scenę wszedł Anyi Jiang, wiceprezes Oppo, który opowiedział o dotychczasowym portfolio firmy, autorskich technologiach takich jak szybkie lądowanie VOOC - sprzedano już 100 mln urządzeń wspierających to rozwiązanie - i pochwalił się innymi sukcesami.

oppo mwc 2019 aparat zoom 10 class="wp-image-892918"

Potem przyszła pora na mięsko, czyli prezentację aparatu z 10x zoomem.

Chuck Wang, czyli product manager w Oppo zaprezentował prototyp nienazwanego jeszcze telefonu reklamowanego hasłem „One step closer”, co można tłumaczyć jako „jeden krok bliżej”. Dzięki połączeniu autorskiego hardware’u i dedykowanego oprogramowania można nim robić zdjęcia z 10x zoomem bez utraty jakości.

Nowy aparat zaprojektowany przez Oppo składa się bowiem z trzech obiektywów. Główny, standardowy, robi zdjęcia o wielkości 48 megapikseli. Drugi, szerokokątny, ma pole widzenia 120 stopni. Trzeci to obiektyw telefoto, który robi zdjęcia o wielkości 8 Mpix. A skąd tutaj mowa o zoomie 10x?

 class="wp-image-892936"

Aparat w prototypowym smartfonie Oppo pozwala zmienić ogniskową z 16 mm na 160 mm.

REKLAMA

Jest to możliwe dzięki temu, że obiektyw telefoto ma tzw. „periscopic module”, czyli soczewki ułożone w środku smartfona w poziomie. Światło pada na nie po odbiciu od lustra. Mimo to moduł aparatu ma zaledwie 6,76 mm grubości, chociaż nie zabrakło optycznej stabilizacji obrazu.

Na papierze robi to wrażenie. Teraz pora powiedzieć: „sprawdzam”. Więcej informacji na temat aparatu w prototypie smartfona Oppo, która za moment będę miał okazję sprawdzić w praktyce, oraz planów firmy w związku z siecią 5G, znajdziecie już niedługo w kolejnych materiałach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA