Biznes  / News

Uwaga Wrocław, przygotujcie się na strajki taksówkarzy - Uber już do was jedzie!

114 interakcji
dołącz do dyskusji

Uber w Polsce rozwija się bardzo szybko. Po mało imponującym starcie usługi nie spodziewałem się, że liczba dostępnych samochodów się tak szybko poprawi, a świadomość usługi wśród early adopterów tak szybko wzrośnie. Wygląda też na to, że Uber już niedługo trafi do kolejnego polskiego miasta.

Startup Uber rozpoczął działalność w Polsce nieco ponad rok temu. Obawiałem się, że firma skończy podobnie jak PayPal i eBay - czyli dwie globalne internetowe marki, które przegrały konkurencję z lokalnymi PayU i Allegro.

Po starcie Ubera miałem sporo wątpliwości.

Czy jest w Warszawie na tyle dużo potencjalnych kierowców i użytkowników smartfonów, by obie strony były zadowolone z popytu i podaży? Czy konieczność dodania do aplikacji danych karty płatniczej nie okaże się przeszkodą?

Po kilku miesiącach z Ubera korzystałem regularnie, a teraz o każdej porze dnia i nocy nie mogę narzekać na liczbę dostępnych aut. Nadal korzystam czasem z MyTaxi, ale Uber jest już u mnie pierwszym wyborem, jeśli chodzi o transport w mieście.

I nie bez powodu.

Korzystam z Ubera bardzo często i nie ma co tutaj się oszukiwać - w głównej mierze wygrywają tutaj ceny za przejazd, zwłaszcza w nocy. Czasem zdarza się, że trafiam na wyższe i wyliczane dynamicznie stawki Ubera, ale i tak jest to tanie rozwiązanie.

Z Ubera korzysta już większość moich znajomych, a po ostatnich strajkach taksówkarzy świadomość marki jeszcze bardziej wzrosła. Zamawiając od czasu do czasu klasyczne taksówki napotykam problemy, które w Uberze nie mają prawa wystąpić.

Ostatnio zamiast wyjść i zamknąć drzwi po dojechaniu na miejsce czekałem kilka minut, aż uda mi się przekonać kierowcę taksówki, że wcale nie jechaliśmy przez drugą strefę i niepotrzebnie włączył drugą taryfę…

Wzrost popularności usługi wśród konsumentów - nawet mając w pamięci wszystkie kontrowersje związane z rozliczeniami, podatkami, legalnością i przestarzałymi przepisami - wcale mnie nie dziwi. Uber to wykorzystuje i atakuje kolejne miasta.

Cieszy mnie, że z Ubera mogę korzystać już nie tylko u siebie w mieście i w innych krajach, ale też w innych polskich miastach. Po Warszawie przyszedł czas na uruchomienie usługi w Krakowie. W ostatnim czasie samochody Ubera wyjechały też na ulice Trójmiasta.

W najbliższym czasie z Ubera będą mogli skorzystać też mieszkańcy Wrocławia. Dowodem na to jest zrzut ekranu zamieszony w serwisie Twitter przez Radka Czemerysa. Prezentuje on post sponsorowany z napisem “Zostań partnerem. Uber Wrocław”.

Jak donosi z kolei portal Tu Wrocław przedstawiciele firmy potwierdzają, że szykują się do startu także w tym polskim mieście. Pojawiły się też ogłoszenia o poszukiwaniu partnerów w serwisach takich jak Gumtree.

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst