REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Uber ruszył w Krakowie!

16.04.2015
11:10
Mercedesy-Klasy-B-w-MyTaxi
REKLAMA

Docierają do nas ciekawe informacje z Krakowa - w stolicy Małopolski wystartował właśnie Uber.

REKLAMA

Uber to usługa polegająca na przewozie osób. W zamyśle ma być ona konkurencją dla tradycyjnych taksówek. W Uberze każdy kierowca, który przejdzie weryfikację może zostać przewoźnikiem pracującym dla tej marki. Zamawianie "taksówek" z Ubera opiera się o aplikacje mobilne, którymi też klient płaci za kurs.

Uber wystartował w Polsce w sierpniu ubiegłego roku. Początkowo usługa działała wyłącznie w Warszawie, ale już w październiku informowaliśmy, że firma szuka General Managera. Osoba pracująca na tym stanowisku musiała wykazać się zdolnościami przywódczymi – Uber szukał lidera, który byłby odpowiedzialny za rozwój sieci, działania marketingowe na lokalnym rynku. W jego rękach powierzono również pozyskiwanie nowych użytkowników.

Informacje jakie napływają do nas z Krakowa sugerują, że Uber nie tylko znalazł managera, ale również podpisał umowę z pierwszymi przewoźnikami, ponieważ usługa właśnie wystartowała.

Wokół obecności Ubera pojawia się sporo kontrowersji. Wiele osób podnosi głos, że Uber nie działa legalnie. Wszystkie wątpliwości w tym zakresie wyjaśnił na łamach Spider's Web prawnik - Jakub Kralka - we wpisie: "O legalności Ubera i jego sekretach, których nie dowiesz się z informacji prasowych".

Swego czasu przepytaliśmy też bezpośrednią konkurencję Ubera, czyli przedstawicieli marek iTaxi, MyTaxi i Cab4You, o tym co myślą na temat debiutu tej usługi w Polsce. Wszystkie odpowiedzi na nasze pytania znajdziesz we wpisie: "Konkurencja o wejściu Ubera do Polski: To wielki niewypał".

REKLAMA

*Grafika Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA