REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Podsumowanie najważniejszych premier, wydarzeń i urządzeń 2013 roku według Czytelników Spider's Web

Na łamach Spider's Web pojawiło się ostatnio sporo podsumowań 2013 roku, a w niektórych tekstach uruchomiliśmy ankiety, aby lepiej poznać Wasze opinie. Przyszedł czas podsumować te dane.

31.12.2013
15:39
Podsumowanie najważniejszych premier, wydarzeń i urządzeń 2013 roku według Czytelników Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Od kilku tygodni publikujemy serię podsumowań dobiegającego końca roku. W ostatnich dwunastu miesiącach byliśmy świadkami wielu premier nowych produktów, debiutów rynkowych, spektakularnych porażek oraz całej masy wydarzeń, których następstwa będą odczuwalne również w kolejnych latach.

Najważniejsze wydarzenie 2013 roku

snowden prism

Blogerzy Spider's Web praktycznie jednogłośnie postawili na aferę PRISM. Edward Snowden przetarł oczy niedowarkom i rozpętał prawdziwą burzę, która postawiła na nogi nie tylko Internet, ale również tradycyjne media. Okazało się, że 63% Czytelników Spider's Web również uznało PRISM za wydarzenie roku. Na podium znalazło się również przejęcie komórkowego biznesu Nokii przez Microsoft, na które głosowało 21% osób i rosnąca popularność kryptowaluty Bitcoin, która stała się popularna również poza Internetem - opcja ta zyskała 8% Waszych głosów.

wydarzenie roku

Technologiczny debiut 2013 roku

spotify smartfon

Rozmawialiśmy również o najważniejszym technologicznym debiucie roku. Mimo naprawdę wielu premier i debiutów rynkowych nasza debata zmieniła się w wychwalanie Spotify oraz rosnącą popularność serwisów streamingowych w Polsce. Do sondy, w której braliście udział dodaliśmy dwanaście pozycji, a Wy... ponownie zgodziliście się z blogerami Spider's Web. Dokładnie 32% Czytelników zagłosowało na debiut Spotify w Polsce, 14% na rozpoczęcie sprzedaży Google Glass, a 12% na pojawienie się nowych konsol Xbox One oraz Playstation 4. Finalnie poza podium znalazła się zaproponowana przeze mnie opcja, czyli "Wysyp dobrych polskich tabletów i smartfonów". Podczas trwania głosowania kilkukrotnie znajdowała się ona w top 3, aby na końcu wylądować na czwartej pozycji z 10% Waszych głosów.

debiut roku

Najlepszy tablet 2013 roku

nexus 7 2013

W tej dyskusji było wiele różnych głosów. Blogerzy nie mogli dojść do porozumienia, wielu z nas miało własne typy. Podobnie wyglądały Wasze głosy w sondzie. Raz na szczycie był iPad mini z ekranem Retina, później wyprzedził go Transformer Book T100 od Asusa, aby następnie prowadzenie mógł objąć nowy Nexus 7 (2013). W Ankiecie tej wzięło udział ponad 1300 Czytelników. Dziękuję za tak duże zaangażowanie!

najlepszy tablet

Tablet roku wybieraliśmy tutaj.

Najlepsza gra na Linuksa 2013 roku

metro-last-light-stacje

Szymon przygotował ranking gier na Linuksa. Wbrew pozorom, zestawienie to ma sporo sensu. W 2013 roku zadebiutował Steam OS, pojawiła się też finalna, stabilna wersja Steam na Linuksa. Gier jest sporo, a portfolio stale rośnie. Dlatego też Czytelnicy Spider's Web aktywnie głosowali w naszej sondzie i dyskutowali w komentarzach pod wpisem oraz w mediach społecznościowych.

gra roku

Najlepsze gry na Linuksa wybieraliśmy tutaj.

Najlepszy smartfon i inne podsumowania

Blogerzy Spider's Web wybierali również najlepszy smartfon tego roku. Głosów było sporo i każdy bronił mocno swojego typu. Podobna sytuacja miała miejsce w komentarzach, których napisaliście blisko dwieście. Żałuję, że nie uruchomiliśmy pod tym wpisem ankiety, gdyż zapewne pokazałaby ciekawe wyniki. Zainteresowane osoby odsyłam do tego wpisu oraz do cennych komentarzy pod nim.

REKLAMA

To oczywiście nie wszystkie podsumowania jakie dla Was przygotowaliśmy. Przypominam o największej porażce 2013 roku według blogerów Spider's Web oraz o najważniejszych zmianach i premierach sprzętowych w 2013 roku, które zebrał Dawid. Hubert napisał świetny tekst o najważniejszych odkryciach i wydarzeniach w nauce w 2013 roku. Zaś Marcin zebrał w jednym miejscu fotograficzne rozczarowania 2013 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA