REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pewnie już niedługo zobaczymy Nexusa 4 w Euro RTV

Nexus 4 od LG jest Świętym Graalem smartfonów. Zaraz po premierze najnowszego telefonu Google jego kupno graniczyło z cudem, a teraz zresztą jest niewiele lepiej, zwłaszcza w takich krajach, jak Polska. Możliwe jednak, że już niedługo trafi on oferty sklepu Euro.

22.01.2013
18:35
Kupno Nexus 4 może graniczyć z cudem
REKLAMA

Linia Nexus to urządzenia tworzone przez różnych producentów, które trafiają na rynek z niemodyfikowaną wersją systemu Android i błogosławieństwem Google. Pierwszym, który odniósł sukcesy był Galaxy Nexus od Samsunga. Kolejnym był (i nadal jest) tani tablet produkcji Asusa, Nexus 7. Na twórcę smartfona kolejnej generacji Google wybrało LG, co patrząc na dostępność tych telefonów, nie było zbyt dobrym posunięciem.

REKLAMA

Pewnie nigdy się nie dowiemy, co tak naprawdę stoi za problemami z dostępnością tych urządzeń. Możliwe, że wina leży po stronie samego producenta, który ma na względzie swoje zyski, albo w procesie produkcyjnym wykryto wady, które dopiero teraz są naprawiane. Faktem jest natomiast, że LG nie sprostało wymaganiom konsumentów i nie nadążą produkować nowych telefonów.

Zaskakujące, nieprawdaż? W końcu LG nigdy nie był wiodącym producentem smartfonów z Androidem, a jego użytkowicy wielokrotnie zostali pozostawieni na lodzie przez producenta w kwestii aktualizacji oprogramowania. Dlaczego więc nagle “wszyscy” chcą nowego Nexusa? Moim zdaniem nie chodzi tutaj nawet o sam system operacyjny, a wszystko rozbija się o... cenę: 299 i 349 dolarów za wersje odpowiednio 8 i 16 GB.W końcu specyfikacja smartfona (procesor, pamięć, rozdzielczość) stawia go na równi z innymi highendowymi urządzeniami, a cena podstawowego modelu celuje raczej w rynek mid-end. Ta sama recepta na sukces, co w przypadku Asusa Nexus 7, z tą różnicą, że sprzętu LG nie da się “normalnie” kupić.

Możliwe jednak, że już niedługo także w sklepie będzie można kupić smartfon Nexus 4. Produktu LG co prawda jeszcze nie ma dostępnego na stronie sklepu, ale pojawił się w porównywarce cen cenowarka.pl jako dostępny w ofercie Euro RTV. Biorąc pod uwagę, że to właśnie tam debiutował w Polsce tablet Asusa należący do tej samej serii, co smartfon LG, wygląda to więc dość prawdopodobnie. Niestety, przedstawiona na stronie cena nie zachwyca: 1899zł. Należy jednak pamiętać, że to nie jest oficjalna oferta sklepu, a dane z porównywarki cen. Słowem, smartfon może do oferty nie trafić w ogóle, a jeśli już, to cena może być zupełnie inna.

nexus-4-cenowarka

Obecnie jedyną możliwością nabycia Nexusa 4 przez polaków jest ściąganie go zza granicy lub wybranie oferty jednego ze sprzedawców z Allegro. Niestety, w takim przypadku smartfon traci atrybut “tani” i przestaje być tak atrakcyjny na tle konkurencji. Oferty na Allegro za wersję 16 GB zaczynają się od około 1900zł, gdy sprowadzony z Niemiec bez kosztów wysyłki wyniesie kupującego ok. 1450 - 1650zł, w zależności od miejsca kupienia. To nadal sporo więcej, niźli te magiczne 349 dolarów (ok. 1100zł, w zależności od kursu), którymi wszyscy się na początku zachwycili.

REKLAMA

Ostatnio zauważyłem, że sieci sklepów takie jak właśnie Euro RTV i Vobis starają się na własną rękę sprowadzać w Polsce sprzęt, który nie jest oficjalnie dostępny. Dzięki temu można bez potrzeby kombinowania kupić w Polsce Nexusa 7, Nexusa 10, czytniki i tablety Kindle Amazonu, a nawet tablet Microsoft Surface. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ wiele osób boi się wydawać duże kwoty na sprzęt elektroniczny na Allegro.

Nadal staramy się uzyskać oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie informacji o umieszczeniu Nexusa 4 w ofercie od przedstawicieli sklepu Euro RTV.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA