REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Amazon Kindle Fire HD wchodzi do Polski... a raczej do sklepów Vobis

Końcówka października bez wątpienia upływa pod znakiem tabletów. Wczoraj mieliśmy prezentację iPada mini, a także nasza redakcja była obecna na warsztatach poświęconych nowym urządzeniom Samsunga działających w oparciu o Windows 8. Już w piątek premiera Microsoft Surface, a w następnym tygodniu prezentacja Google i być może większy Nexus. Natomiast dziś do Polski wchodzi Kindle Fire HD – przynajmniej jeśli chodzi o sieć Vobis.

24.10.2012
13:35
Vobis rozpoczyna sprzedaż Amazon Kindle Fire HD za 999 zl -nowy tablet
REKLAMA

Vobis dał się ostatnio poznać jako importer i dystrybutor innych urządzeń z rodziny Kindle. Na łamach Spider's Web zwracaliśmy uwagę na niezbyt atrakcyjną ofertę cenową jeśli chodzi o e-czytniki Amazonu. Teraz ta sama sieć rozpoczyna dystrybucję 7 calowej wersji Kindle Fire HD. Sprzęt w Stanach Zjednoczonych można nabyć za 199 dolarów co równa się cenie Google Nexus 7 w wersji 8 GB. Vobis sprzedaje tablet Amazonu za 999 złotych.

REKLAMA

Ponownie więc Vobis nie zaoferował rewelacyjnej ceny na urządzenie Amazonu. Jednak jest to bez wątpienia konkurencyjna oferta dla Nexusa 7 oraz nowego iPada mini. Nie jest tanio w porównaniu do ofert z Allegro, ale nie będę już się pastwił nad strategią Vobisa. Zapewne na brak naiwnych klientów nie mogą narzekać skoro zdecydowano się na poszerzenie oferty o kolejne urządzenie firmowane przez Amazon.

REKLAMA

Problemem dostępności Kindle Fire HD w Polsce nie jest jednak cena, a jego możliwości. Amazon modyfikuje system Android tak by był on idealnie przystosowany do konsumpcji treści z ich własnego ekosystemu. To świetna oferta dla krajów gdzie usługi Amazona działają - szczególnie w USA gdzie dostępny jest pakiet Prime. W Polsce sprzęt ten jest niezwykle ograniczony jeśli chodzi o swoje natywne możliwości. Nawet jeśli decydujemy się na treści głównie w języku angielskim to i tak spodziewać możemy się problemów z blokadą regionalną - bez zabawy z VPN się nie obędzie. W naszych realiach to sprzęt dla doświadczonych i świadomych użytkowników. Pierwsza generacja Kindle Fire zachęcała ceną amatorów wszelkich modyfikacji, dziś na rynku jest Google Nexus oraz setki innych tanich tabletów z Androidem. Ta wersja jest już zdecydowanie dedykowana zwolennikom bogatej amerykańskiej oferty Amazona. Kindle Fire HD to także jeszcze mniej aplikacji niż w przypadku Nexus 7.

Szkoda, że wciąż nie ma w Polsce Amazona zarówno ze sklepem jak i swoimi usługami. Mógłby na naszym rynku sporo namieszać. Jeśli chodzi o e-czytniki to nie ma sobie równych już dziś na naszym rynku, w przypadku tabletów bez dodatkowych usług jest on wart znacznie mniej niż te 999 złotych, za które sprzedawać będzie go Vobis.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA