menu
Najnowsze
Tech
Najnowsze
MediaMarkt
Allegro
Orange
Plus
Ekologia
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Sztuczna inteligencja (AI)
Gry
Social media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Operatorzy
Bezpieczeństwo
Na topie
Bizblog
Praca IT
Blog
Najnowsze
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Biznes
Energetyka
Praca
Zakupy
Pieniądze
Prawo
Poradniki
Transport
Zdrowie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Twórcy
Autoblog
Najnowsze
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
MediaMarkt
Huawei
GSM
50-metrowy maszt runął. Ktoś celowo odkręcił śruby?
Przewodniczący rady gminy sugeruje, że bardzo niebezpieczne zdarzenie mogło być czymś więcej niż nieszczęśliwym wypadkiem. Nie byłby to pierwszy atak na tego typu infrastrukturę. Do bardzo niebezpiecznego incydentu doszło w Krajnie Pierwszym (gm. Górno, powiat kielecki). 50-metrowy maszt runął na ziemię. - Z treści zgłoszenia wynikało, że na jednej z działek w miejscowości Krajno leży...
Operatorzy
15.06.2026 12:57
Motorola Edge 70 Fusion zawstydzi iPhone'a 17e. Mocne trzewia i bateria
Ubiegłoroczna Motorola Edge 60 Fusion – która była całkiem sensownie wyposażonym średniakiem – doczeka się godnego następcy. Spodziewana w kwietniu premiera Edge 70 Fusion nie obejdzie się bez kilku istotnych zmian, a my znamy pełną specyfikację. Zgodnie z doniesieniami dobrze poinformowanego „leakera” Evana Blassa, Motorola Edge 70 Fusion otrzymała wewnątrz firmy kryptonim „Avenger”. Mówi się,...
Sprzęt
21.01.2026 06:45
Znaleźli sposób na szybko rozładowujące się telefony. Więcej 5G
Z nowych doniesień naukowców wynika, że w przypadku sieci komórkowych więcej znaczy lepiej. Liczniejsze mniejsze nadajniki mogą sprawić, że smartfony na 5G mogą działać dłużej.
Operatorzy
11.04.2024 08:49
PKP Intercity z RiGCZem. Spółka wprowadziła usprawnienie, na które każdy czekał
PKP Intercity właśnie osiągnęła wyżyny RiGCZu. W jej wagonach w końcu będzie można używać telefonu komórkowego. Łączność ze światem została przywrócona.
Motoryzacja
10.10.2023 19:42
Wzmacniacze sygnału GSM to dopiero początek. Co jeszcze może psuć zasięg sieci komórkowych?
Co mają ze sobą wspólnego telefony z Ameryki, bezprzewodowe niańki, zabawki dla dzieci z supermarketu, magnetowidy, żarówki LED, suszarki tektury falistej i elektroniczne pastuchy? Mogą zakłócać łączność bezprzewodową i psuć zasięg sieci GSM w okolicy. Urząd Komunikacji Elektronicznej często dzieli się ciekawymi danymi dotyczącymi rynku telekomunikacyjnego i stale przestrzega przed używaniem repeaterów GSM (nie mylić...
Operatorzy
14.08.2021 17:47
Rząd wie, gdzie się przemieszczamy. Wykorzystuje dane operatorów
Nie tylko Ministerstwo Zdrowia zajmuje się walką z pandemią. Swoją cegiełkę dorzuca też Ministerstwo Cyfryzacji, które monitoruje nasze telefony.
Technologie
03.08.2020 19:02
Asus Fonepad – kto chce dzwonić z tabletu?
Czy to tablet? Czy to telefon? Nie, to Asus Fonepad. O zacieraniu się granic pomiędzy smartfonami, a tabletami piszemy na łamach Spider’s Web najczęściej w przypadku telefonów komórkowych niebezpiecznie rosnących przy niemal każdej nadarzającej się okazji. Wkrótce granica zniknie na dobre, również dzięki tego typu urządzeniom jak Asus Fonepad.
Sprzęt
25.04.2013 18:15
Onavo Count dostępny na iPhone - kontroluj swój transfer jak na Androidzie
Przyzwyczailiśmy się już, że najciekawsze aplikacje pojawiają się najpierw na iOS, a następnie trafiają na kolejne platformy. Zdarzają się jednak wyjątki potwierdzające tą regułę. Jednym z nich jest Onavo Count - aplikacja kontrolująca transfer danych na urządzeniach mobilnych.
Technologie
31.10.2012 13:30
Możliwe porozumienie Play z T-Mobile. Jedna sieć, by wszystkimi rządzić
Klienci sieci Play często narzekają na zasięg swojej sieci, często nie do końca słusznie. Operator stale buduje sieć swoich przekaźników, a klienci mogą korzystać nie tylko z macierzystych nadajników P4. Poprzez krajowy roaming mogą łączyć się wykorzystując zasięg sieci Orange i Plus GSM. Możliwe też, że niedługo dołączą do listy także nadajniki T-Mobile. Play będzie mógł się wtedy chwalić, przynajmniej w teorii, najlepszym zasięgiem w kraju.
Technologie
03.10.2012 15:27
LTE? Najpierw zajmijcie się białymi plamami
W sieci trwa ogólne podniecenie iPadem trzeciej generacji. Jeśli ktoś interesuje się gadżetami, a nie jest fanem jabłka, to drwi z internetu LTE nie działającego w Europie. Zacznijmy od tego, że to LTE, jeśli już jest, to wcale nie działa aż tak pięknie. Infrastruktura niektórych operatorów woła o pomstę do nieba. Niektórzy operatorzy wolą płacić grube tysiące za nazwę swoim zagranicznym właścicielom, niż zainwestować w kilka nadajników.
Technologie
17.03.2012 12:02
Tylko 11% telefonów to smartfony, czyli ciekawostki z raportu UKE nt. rynku telekomunikacyjnego
Dzień przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia dowiedzieliśmy się o odwołaniu z posady prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej. Ta informacja sprawiła, że zupełnie niezauważenie przeszedł raport o rynku telekomunikacyjnym w Polsce w roku 2011. W porównaniu do lat ubiegłych jest to obszerna publikacja, z której możemy wyciągnąć niezwykle ciekawe informacje.
Technologie
03.01.2012 15:35
Padł ostatni bastion formatu 4:3! Polska technologia 100 lat za użytkownikami
O HD na łamach Spider’s Web pisaliśmy już wiele razy. Wylewaliśmy między innymi żale na naszych operatorów. Teraz przed świętami wreszcie należy zauważyć ich sukces. Dekadę temu, wraz z pojawieniem się filmów na DVD, zaczął upowszechniać się dostęp do formatu 16/9. Pojawiło się co raz więcej kineskopowych modeli panoramicznych, wkrótce zaczęły pojawiać się również płaskie ekrany. Szybko cały świat zapominał o przestarzałych kasetach VHS i co raz więcej ludzi zaczęło oglądać filmy w formacie bliższym temu kinowemu.
Technologie
19.12.2011 11:09
Fonoholizm tak, iPhonoholizm nie, mobilny internet tylko w Chinach
Dwadzieścia lat od pierwszego połączenia GSM, cztery lata po premierze telefonu definiującego na nowo idee smartfonów, jesteśmy otoczeni urządzeniami mobilnymi. Jak korzystają z nich młodzi ludzie na całym świecie ? W mediach pod hasłem „Uwaga fonoholizm” ruszyła kampania na rzecz przeciwdziałania nadmiernemu korzystaniu z telefonów komórkowych przez młodzież. Wraz z nią przedstawiono bardzo ciekawe dane opracowane przez TNS OBOP w raporcie „Młodzież a telefony komórkowe” . Dane które od razu pokazują, że wśród nastolatków królują fiuczerfony.
Technologie
04.07.2011 10:45