REKLAMA

Gracze poznali zakończenie GTA VI? Jeden detal mówi wszystko

Do premiery GTA VI pozostało co najmniej kilka dobrych miesięcy. Skąd gracze mieliby znać zakończenie najbardziej wyczekiwanej gry od lat? Przez jeden detal, który łączy protagonistę następnej gry od Rockstara z poprzednimi tytułami.

19.03.2024 15.50
GTA VI - ciekawostki z pierwszego zwiastuna
REKLAMA

Po długim okresie ciszy, zwłaszcza po największym wycieku w historii gier, studio Rockstar Games wreszcie ujawniło pierwszy zwiastun GTA 6 w 2023 roku. Trailer zapoznał graczy ze światem nowych protagonistów, Jasona i Lucii, oraz z nową wersją Vice City. Premiera gry została zaplanowana na 2025 rok, a o ewentualnym drugim zwiastunie nie ma jeszcze żadnych informacji. Fani z niecierpliwością ogarniają analizy pierwszego zwiastuna, poszukując wskazówek dotyczących fabuły.

REKLAMA

Są przekonani, że odkryli zakończenie GTA VI

Należy zaznaczyć, że ta teoria zawiera spoilery dotyczące poprzednich gier Rockstar Games. Ostrzegam, żebyś był świadomy. Jeśli nie grałeś w GTA IV, GTA V, Red Dead Redemption 1 i 2, poniżej znajdziesz spojlery dotyczące końcówek gier (i nie tylko). A jeżeli ta teoria okaże się prawdziwa, proszę, nie obwiniaj mnie za zepsucie zakończenia GTA VI.

Teoria, o której mowa, opiera się na motywie blizn, który przewija się w grach Rockstar Games. Dotyczy ona tragicznych losów protagonistów z serii Red Dead Redemption, Arthura Morgana i Johna Marstona, oraz GTA IV (Johnnego Klebitza), którzy mieli blizny na twarzy i ponieśli śmierć. Arthur i John pod koniec swoich gier, a Johnny dopiero w GTA V. Na marginesie: z rąk Trevora Philipsa, który również miał blizny i mógł zginąć pod koniec GTA V.

Fani dostrzegają podobieństwo między Jasonem z GTA VI a wspomnianymi wyżej bohaterami. Blizna na jego twarzy oraz spekulacje na temat przeszłości w policji prowadzą niektórych do wniosku, że Jasona może również spotkać tragiczny koniec.

Dodatkowo fani łączą motyw blizny z przeciekami sprzed miesięcy i lat, które sugerowały, że historia Bonnie i Clyde'a ma być inspiracją dla GTA VI. W tym kontekście śmierć Jasona i Lucii pod koniec gry wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobna.

Na Spider's Web poznasz inne teksty o grach:

Jest jedno “ale”

REKLAMA

Warto zwrócić uwagę na drugiego protagonistę z GTA V, Michaela, który również mógł zginąć w jednym z zakończeń gry - a nie ma blizny na twarzy. Niko Bellic, protagonista GTA IV, miał bliznę na lewej brwi. Według obecnego kanonu jego los jest nieznany, ale wiemy, że żył pod koniec gry. Czy to obala teorię? Niekoniecznie. Można argumentować, że Rockstar Games po prostu chce urealnić swoich protagonistów. Blizna Jasona może być po prostu elementem jego wizerunku, a nie symbolem tragicznego końca.

Na ten moment wszelkie teorie na temat zakończenia GTA VI opierają się na kilku klatkach z trailera. Dopiero czas pokaże, czy spekulacje fanów okażą się trafne. Pozostaje nam czekać do 2025 roku, a być może już w styczniu/lutym tego roku, tuż po premierze PS5 Pro, poznamy całą historię Jasona i Lucii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA