REKLAMA

PlayStation 5 Pro będzie potężne. Szykujcie portfele

PlayStation 5 Pro coraz bliżej. Plotki i przecieki sugerują, że nowa wersja konsoli Sony będzie tym, czego potrzebują gracze, oferując znaczący wzrost mocy i wydajności.

15.03.2024 10.13
PlayStation 5 Pro będzie potężne. Szykujcie portfele
REKLAMA

Kiedy premiera PS5 Pro? Mówi się o końcu 2024 roku lub początku 2025 r. Sony prawdopodobnie chce wydać konsolę przed debiutem GTA VI w 2025 roku. A czy PS5 Pro poradzi sobie z GTA VI na najwyższych detalach? Według plotek – tak. Konsola ma być o wiele mocniejsza od bazowego PS5, co otwiera drzwi do jeszcze bardziej realistycznych i wciągających gier.

REKLAMA

PS5 Pro będzie mocniejsze o 45 proc. od PS5

Według kanału Moore's Law is Dead na YouTube, konsola będzie oferować do 45 proc. lepszą wydajność renderowania i 2/3-krotny (do 4 razy w niektórych przypadkach) wzrost wydajności śledzenia promieni - ray tracingu. Za ten skok mocy będzie odpowiadać nowy, mocniejszy układ Trinity firmy AMD.

PS5 Pro może wykorzystywać uczenie maszynowe do ulepszania grafiki! Przecieki wspominają o technologii PlayStation Spectral Super Resolution (PSSR), która pozwoli konsoli na skalowanie grafiki i poprawę wygładzania krawędzi.

Przeczytaj więcej o grach na Spider's Web:

Co to oznacza dla graczy? Patrząc na przykład PS4 i PS4 Pro, skok wydajności oznaczał przejście z 1080p na 4K/30 kl./s. lub 1080p/60 kl./s. Możliwe, że wreszcie nadszedł czas na prawdziwe 4K i 60 klatek na sekundę? A może nawet 8K? To marzenie, które może stać się rzeczywistością.

PS5 Pro nie będzie super drogie. Cena nie zwali z nóg

Starsze plotki sugerują, że wersja bez napędu będzie kosztować około 499 dolarów, 2299 złotych, czyli tyle samo, ile kosztowała bazowa wersja PS5 z napędem na początku 2020 roku.

REKLAMA

Należy pamiętać, że te informacje opierają się na plotach i przeciekach. Sony nie potwierdziło jeszcze oficjalnie żadnych szczegółów dotyczących PlayStation 5 Pro. Jednakże, biorąc pod uwagę wiek konsoli PS5 (w listopadzie 2024 roku miną 4 lata od jej premiery), premiera PS5 Pro wydaje się coraz bardziej prawdopodobna.

Kup PS5:
Euro
PlayStation 5
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA