REKLAMA

Apple myślał o takich słuchawkach. Byłyby koszmarnie drogie

Do sieci trafiły zdjęcia i filmy nietypowych wersji słuchawek Apple AirPods Pro 2. generacji. Gadżet ma wbudowany dotykowy ekran OLED.

15.03.2024 04.20
airpods 2 generacji usb-c apple 2023 1
REKLAMA

Apple jest znane z tego, że sprzęt z jabłkiem nie należy do tych tanich. Trudno się dziwić, wszak producent z Cupertino nie stawia na półśrodki, a zamiast tego tworzy sprzęt z najwyższej półki. Nawet taki gadżet jak słuchawki AirPods Pro 2 nie należą do najtańszych, bo ich koszt to ponad 1000 zł. Nie chce nawet myśleć, jak dużo kosztowałyby słuchawki wyposażone w dodatkowy ekran.

REKLAMA

Apple AirPods Pro z ekranem. Wykorzystali patent samego Apple

W ubiegłym roku Apple złożył patent na słuchawki AirPods wyposażone w etui, które ma na pokładzie ekran dotykowy. Jak się okazuje, pewien producent podróbek AirPodsów postanowił sobie wziąć do serca patent Apple'a i faktycznie wykonał słuchawki przypominające model Pro 2. generacji z USB-C, wyposażone w dedykowany dotykowy ekran OLED. Wyświetlacz miałby obsługiwać kilka funkcji – m.in. sterowania muzyką, kontrolowanie aktywnej redukcji hałasu i inne. To, co widzimy na krótkim filmiku z X’a nie ma nic wspólnego z oryginalnymi AirPodsami.

Chiński producent podróbek akcesoriów Apple'a zaimplementował w gadżetach własne oprogramowanie (widoczne są chińskie znaki). Wszelkie funkcje, które znalazły się w tych podrobionych słuchawkach bazują na patentach Apple'a.

Chiński producent podróbek pokazał, że da się wrzucić mały ekran OLED do AirPodsów, ale nie jest to równoznaczne z tym, że Apple będzie chciał zastosować takie rozwiązanie w oficjalnych wersjach słuchawek. Apple składa bowiem setki jak nie tysiące patentów dotyczących sprzętu – smartfonów, akcesoriów, komputerów i tak naprawdę wyłącznie część projektów trafia do sprzedażowych wersji.

Gdyby Apple zastosowało ekran OLED w swoich słuchawkach AirPods, to cena najpewniej mocno poszybowałby w górę, a użytkownik poza możliwością sterowania słuchawkami i muzyką nie otrzymałby żadnych nowych funkcji. Wszystkie opcje dostępne w tych słuchawkach z ekranem są już w iPhone'ach. Byłby to po prostu kolejny gadżet, o którym zapomnielibyśmy po tygodniu.

Słuchawki z ekranem są już dostępne na rynku

Słuchawki wyposażone w dotykowy ekran na etui naprawdę istnieją. Firma JBL stworzyła model Tour Pro 2. Cena takiego gadżetu praktycznie równa się z ceną zwykłych AirPodsów Pro (w sklepie producenta kosztują 1300 zł). Gdyby Apple zrobił podobny sprzęt, to z pewnością kosztowałby z dwa razy więcej niż dotychczasowe AirPodsy Pro 2.

Więcej o oryginalnym sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Tu kupisz oryginalne AirPodsy
MediaExpert
AirPods Pro II (Etui z USB-C)
MediaExpert
AirPods III (Etui z MagSafe)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA