ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Apple zamieni AirPodsy w coś więcej niż słuchawki. Kupisz?

Czy nie nudzą was już stare AirPodsy? Ich etui do ładowania jest białe, małe i nie ma ekranu. Co teraz mógłby zrobić Apple, żeby znowu wywołać zachwyt wobec swoich sztandarowych słuchawek? Może pora na dodatkowy, mały ekranik?

04.04.2023 06.43
Apple zamieni AirPodsy w coś więcej niż słuchawki. Kupisz?
REKLAMA

Pamiętacie pierwszą generację bezprzewodowych słuchawek dousznych od Apple'a? To było w 2016 roku, wraz z debiutem iPhone'a 7 i 7 Plus. Od tego czasu pojawiły się trzy generacje podstawowych bezprzewodowych AirPodsów, AirPods Pro i Pro 2 oraz nauszne Maxy.

REKLAMA

Co dalej? Gdzie Co jeszcze mógłby zrobić Apple, żeby zebrać od fanów kolejne stosy gotówki? Implanty słuchawkowe? Słuchawki AirPods Max Pro Ultra?.

Apple AirPods jak iPod Shuffle? Nowy patent 

Pamiętacie wygląd iPoda Shuffle? To malutki odtwarzacz muzyki, który mieścił się w kieszeni. Dla przypomnienia:

Czy nowy produkt z linii AirPodsów będzie przypominał iPoda Shuffle? Apple może mieć na to odpowiedź. Jak zauważył portal "Patently Apple", firma otrzymała patent na nowy design etui ładowarki do AirPodsów, które może posiadać dotykowy ekran przypominający ten z Apple Watcha.

Z opisu i obrazków patentu wynika, że wbudowany w etui ekran umożliwi kontrolę nad mediami oraz dostęp do podstawowych aplikacji takich jak Pogoda czy do powiadomień. Design przewiduje także możliwość przełączania się pomiędzy trybami dźwięku za pomocą ściśnięcia etui oraz korzystanie z ekranu za pomocą Apple Pencila, co brzmi co najmniej… ciekawie.

Dotykowe etui do AirPodsów to tylko patent. Ale zapowiada się świetnie (i drogo).

Opublikowany prototyp został zgłoszony przez firmę Apple we wrześniu 2022 roku, co może sugerować, że trwają prace rozwojowe nad kolejnymi ulepszeniami AirPodsów. Oficjalnie linia iPod została zakończona 10 maja 2022 roku, więc niedługo minie pierwsza rocznica jej pożegnania. iPod stał się przeżytkiem, gdy iPhone'y zostały spopularyzowane.

REKLAMA

Warto pamiętać, że Apple rejestruje co roku masę patentów, a tylko niewielka część z nich zostaje wykorzystana w urządzeniach.

Patrząc na ceny sprzętów od Apple'a - oraz to, jak szybko rosną - takie etui mogłoby kosztować krocie. Pytanie, czy byłoby bardziej użyteczne od np. połączenia zwykłych AirPodsów z Apple Watchem?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA