REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

YouTube wprost o spowolnieniu z adblockiem. Nie tej odpowiedzi się spodziewałeś

YouTube działa wolniej, gdy platforma wykrywała u użytkowników program blokujący reklamy, tzw. adblock. Teraz przedstawiciel firmy oficjalnie wypowiedział się na temat tego, czy platforma naprawdę pogarsza doświadczenia dla osób, które nie lubią reklam.

17.01.2024
12:08
YouTube wprost o spowolnieniu z adblockiem. Nie tej odpowiedzi się spodziewałeś
REKLAMA

Saga z blokowaniem reklam na YouTube trwa nieprzerwanie od lat, chociaż ostatnio Google aktywnie walczy z adblockami. Doszło do sytuacji, gdzie ludzie masowo zaczęli usuwać takie programy. Aczkolwiek kolejne działania, w tym blokowanie filmów na platformie, gdy YouTube wykryje adblocka, pokazują, że Google pragnie definitywnie zakończyć erę braku reklam za darmo.

REKLAMA

Wolniejszy YouTube z adblockiem? Google mówi wprost

Ostatnio użytkownicy YouTube donosili, że platforma celowo zwalnia działanie, gdy jest włączony bloker reklam, co prowadziło do trudności z odtwarzaniem filmów. Spowolnienie było rezultatem sztucznego opóźnienia w kodzie, co miało być częścią działań YouTube'a mających na celu zwalczanie adblocków.

Użytkownicy odkryli, że wyłączenie blokady reklam rozwiązuje problemy z prędkością. Jednak teraz, najnowsze oświadczenie rzecznika YouTube'a wydane dla Android Central jednoznacznie wskazuje, że platforma zaprzecza, iż opóźnienia w ładowaniu i odtwarzaniu filmów mają związek z wykrywaniem blokady reklam.

Ostatnie doniesienia o opóźnieniach ładowania filmów przez użytkowników na YouTube nie mają związku z naszymi staraniami w zakresie wykrywania blokad reklam. Nasze wsparcie techniczne dostarcza wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów dla użytkowników, którzy napotykają na trudności z odtwarzaniem filmów

- przekazał rzecznik YouTube'a.

O innych nowościach ze świata technologii przeczytasz na Spider's Web:

Problem leżał w adblockach? Na to wychodzi

Skoro to nie wina platformy, to może problem leży po stronie programów, które walczą z reklamami? Ostatnie aktualizacje rozszerzeń Adblock i Adblock Plus początkowo były oskarżane o spowolnienia, ale Eyeo, firma stojąca za tymi blokerami, twierdzi, że jej pracownicy naprawili problem w obecnie najnowszych wersjach 3.22.1 i 5.17.1.

Użytkownicy AdBlocka i Adblock Plus niedawno doświadczyli spowolnienia wydajności i większego zużycia procesora podczas przeglądania YouTube i innych stron internetowych. Nasz zespół naprawił problem i wydał poprawione wersje ABP 3.22.1 i AB 5.17.1

- powiedziała Gertrud Kolb, Dyrektorka Technologii w firmie Eyeo dla Android Central
REKLAMA

Jeżeli nadal korzystasz z nich i YouTube nie działa tak, jak wcześniej, to już nie wiem, co i kto stoi za problemami.

Zdjęcie wyróżniające: PixieMe / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA