REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kupujesz smartfon za 2000 zł i nie czujesz różnicy. Już nie trzeba wydawać 5000 zł na telefon

Nowe informacje sugerują, że 2024 może być rokiem średniaków. Tańsze smartfony staną się jeszcze bardziej opłacalne i różnica między najdroższymi telefonami zostanie zatarta. Najbardziej rozsądne wybory mogą być dostępne w kwocie ok. 2000 zł.

16.01.2024
18:52
iPhone 15, Pro Max, Pro, Plus. Cena modeli w Polsce
REKLAMA

W ostatnich latach rynek smartfonów mocno ewoluował. Wzmocnił się segment średniopółkowców, które dla zdecydowanej większości osób są najbardziej rozsądnym, jeśli chodzi o aspekt finansowy wyborem. Już teraz mamy tańsze urządzenia wydajne jak sztandarowce, a będzie tylko lepiej.

REKLAMA

2024 będzie rokiem średniopółkowców. Dzięki Qualcommowi i MediaTekowi

W ubiegłym roku zadebiutowało kilka telefonów ze średniej półki, które oferowały naprawdę wysoką wydajność. Przykładowo POCO F5, który otrzymał Snapdragona 7+ Gen 2 zapewniającego wydajność najlepszego procesora Snapdragon 8+ Gen 1 z 2022 roku. Dosłownie kilka dni temu Xiaomi zaprezentowało model POCO X6 Pro, który również gwarantuje najlepszą wydajność rodem ze sztandarowych propozycji w cenie ok. 1700 zł za sprawą Dimensity 8300 Ultra.

Teraz, jak podaje zaufany informator z chińskiego portalu Weibo Digital Chat Station, nadchodzący Snapdragon 7+ Gen 3 ponownie ma być hitowym procesorem. Czip ma zostać wyposażony w rozwiązania, które zobaczyliśmy w Snapdragonie 8 Gen 3. To oznacza, że możemy otrzymać najmocniejszy procesor z serii Snapdragon 7 w historii, który ma szanse przebić zeszłorocznego Snapdragona 8 Gen 2 znanego z Galaxy S23, OnePlus 11 czy Xiaomi 13.

Jeśli tak faktycznie będzie, to różnice w działaniu między sztandarowymi i średniopółkowymi smartfonami w 2024 roku zupełnie się zatrą. Oczywiście, jeśli producenci smartfonów obok tych układów będą decydować się na najlepszą pamięć wewnętrzną UFS 4.0 oraz pamięć operacyjną LPDDR5X, co jest bardzo prawdopodobne.

Z kolei MediaTek w następnym roku powinien pokazać Dimensity 8400, który będzie jeszcze szybszy niż Dimensity 8300 Ultra znany z POCO X6 Pro. Wszystko to będziemy mogli kupić w smartfonach kosztujących ok. 2000 zł (lub nawet poniżej tej kwoty), co zupełnie sprawi, że chcąc nabyć najlepiej działające urządzenie, wystarczy, że spojrzymy w stronę smartfonów ze średniego segmentu cenowego.

To ogromny ukłon w stronę użytkowników. Nie możemy jeszcze mówić o rewolucji, natomiast wydaje się, że 2024 będzie rokiem smartfonów ze średniej półki. Czekamy z niecierpliwością.

REKLAMA

Więcej o smartfonach (tych tańszych i droższych) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA