REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Z gogli Apple Vision Pro znikają reklamowane wcześniej funkcje. A to dopiero początek złych wiadomości

Premiera gogli Apple Vision Pro już niebawem. Jeden z najciekawszych sprzętów w ostatnich latach zaraz trafi na twarze pierwszych użytkowników.

16.01.2024
20:42
Z gogli Apple Vision Pro znikają reklamowane wcześniej funkcje. A to dopiero początek złych wiadomości
REKLAMA

Gogle Apple Vision Pro mają zapowiadać rewolucję, która napędzi świat mieszanej rzeczywistości, gdzie prawdziwy świat łączy się z tym wirtualnym. Oczywiście za srogą cenę.

REKLAMA

Gogle Apple Vision Pro miały oferować niebo zamiast sufitu

Apple najpewniej usunął funkcję Open Sky Environment z visionOS 1.0. Zmianę w zaktualizowanym filmie Introducing Apple Vision Pro na YouTube i oficjalnej stronie Apple zauważył użytkownik Twittera M1Astra. Funkcja została wycięta ze zwiastuna - jakby nigdy nie istniała.

Funkcja ta umożliwiała zamianę widoku sufitu na wirtualne niebo. Opis na stronie Vision Pro nie wspomina już o opcji oglądania otwartego nieba. Jak podaje serwis 9to5Mac, Apple zastąpił ją możliwością zamiany pokoju w osobistą salę kinową za pomocą funkcji Cinema Environment. Powód usunięcia tej funkcji pozostaje niejasny. Możliwe, że istniały problemy z implementacją nowego rozwiązania. A może Open Sky Enviroment trafi do następnej wersji VisionOS-a, bo twórcy potrzebowali nieco więcej czasu na przygotowanie?

Przeczytaj więcej o technologicznych nowościach:

Wirtualna klawiatura ma być wtopą roku?

Headset od Apple'a ma rozczarowywać także w kwestii wirtualnej klawiatury w systemie visionOS 1.0. Mark Gurman z Bloomberga opisuje ją jako totalną wtopę.

Wirtualna klawiatura w Vision Pro

Pisanie w powietrzu ma być fatalnie i wymaga indywidualnego naciskania klawiszy. Tak, jakbyście się uczyli pisać na starej maszynie do pisania. Pomimo prób imitacji fizycznych klawiszy za pomocą podniesionych przycisków i efektów dźwiękowych, doświadczenie pozostawia wiele do życzenia.

REKLAMA

Gurman zaleca korzystanie z fizycznej i bezprzewodowej klawiatury Bluetooth. Na szczęście Vision Pro może bezprzewodowo łączyć się z akcesoriami do Maców, takimi jak Magic Keyboard i Magic Trackpad, jak i innymi od firm trzecich.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA