REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Kupujesz bilety kolejowe przez internet? Dzięki tej funkcji nie będziesz robił tego w ciemno

PKP Intercity pochwaliło się, że graficzna rezerwacja miejsc obowiązuje już we wszystkich pociągach przewoźnika. Z tej okazji tę opcję udostępniło także Koleo – jedno z najpopularniejszych miejsc w sieci do kupowania cyfrowych biletów na pociągi.

21.12.2023
8:38
koleo
REKLAMA

"Graficzna rezerwacja miejsc dla wybranych pociągów PKP Intercity pozwalająca na wybór miejsca ze schematu pociągu, dostępna jest na naszej stronie koleo.pl! To krok w stronę jeszcze większej wygody podróży" - ogłosiło Koleo.

REKLAMA

Na tę opcję użytkownicy Koleo czekali od dawna

Gdzie więc leży problem? Koleo zaznacza, że rezerwacja miejsc obecnie możliwa jest dla wybranych pociągów. I faktycznie: ten z Łodzi do Gdańska takiej opcji nie miał, natomiast np. Pendolino z Warszawy do Krakowa już tak:

Pociąg z Lublina do Wrocławia także. Ale ten z Zielonej Góry do Szczecina jeszcze nie umożliwia wskazania miejsca z graficznego schematu. Cóż, Koleo może się tłumaczyć, że PKP Intercity w zasadzie dopiero teraz wdrożyło opcję we wszystkich pociągach, więc logicznym jest, że trzeba poczekać, nim oni sami ją zaaranżują.

Na Spider's Web piszemy o zmianach na kolei:

Kolejnym minusem jest możliwość wybrania miejsca ze schematu jedynie na stronie internetowej

Na szczęście Koleo zaznacza, że możliwe będzie to „wkrótce w aplikacjach na Android oraz iOS”. Póki co wygodniejsze rezerwowanie biletów możliwe jest tylko na przeglądarkach.

Na pewno wiele osób na taką opcję czeka. 14 grudnia wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz ujawnił, że za pomocą platformy Koleo w ciągu zaledwie roku sprzedano aż 6 mln biletów PKP Intercity.

Możliwość kupowania biletów krajowego przewoźnika pojawiła się też w aplikacji Jakdojadę. Na razie nie ma tam jednak graficznej rezerwacji miejsc. Możemy podejrzewać, że to kwestia czasu, tym bardziej że teraz Jakdojadę ma powód, aby przyspieszyć proces wdrażania. W końcu konkurencja nie może odjechać za daleko.

REKLAMA

Koleo dołożyło drugi argument, aby z ich rozwiązań korzystać. Pierwszy to podsumowanie przejechanych kilometrów koleją na koniec roku, a drugi to właśnie graficzna rezerwacja miejsc. Takiej rywalizacji aż miło się przyglądać, bo każdy z graczy na pewno ma coś, co do siebie przyciąga.

Zdjęcie główne: Grand Warszawski / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA