REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

PlayStation 5 Slim będzie droższe, ale za to dopłacicie dodatkowo za podstawkę

Sony niespodziewanie wydało odświeżoną wersję PlayStation 5. Przydomek "Slim" nadali fani. Pasującym dopiskiem byłoby też "mniej za więcej". Będzie lżej, ale i drożej. Dodatkowo, Sony wyrzuciło z pudełka najpotrzebniejsze akcesorium, może poza kablem USB. Nie zgadniecie, ile teraz kosztuje ono osobno.

11.10.2023
10:02
Sony odchudziło PS5 Slim: podstawka będzie dodatkowo płatna
REKLAMA

Ach, PS5: po +/- 18 miesiącach problemów z dostępnością, konsola jest dostępna dla każdego do kupienia. Ci, którzy teraz myśleli nad jej zakupem, mogą się wstrzymać - bo zaraz wyjdzie odświeżony i odchudzony model. Zaskoczeniem pośród fanów, jest to, że Sony wywindowało jego ceny. Nowszy model będzie droższy niż obecna, stara wersja. Problem jeszcze w tym, że w pudełku z PS5 "Slim" zabraknie jednego, dość ważnego dodatku. Teraz osobno kosztuje krocie.

REKLAMA

Podstawka do PS5 kosztuje krocie

Na początku wszystkie konsole PS5 miały w pudełku, poza samym urządzeniem, padem oraz kablami, także specjalną podstawkę, która pozwala na położenie konsoli na boku, jak i ułożenie jej w pozycji pionowej.

ps5-naprawa-czyszczenie-playstation-4-podstawka

Lepsze to, niż PS3 i "rysujcie konsolę, jedyne co zmienicie, to położenie znaczka PlayStation".

Teraz pojawił się jeden problem: przy PS5 Slim, zamiast podstawki, dostajemy taki malutki klips, który wygląda, jak coś z pobliskiego sklepu papierniczego:

I najważniejsza sprawa: z tym maluszkiem, PS5 może zostać ułożone jedynie na boku. Co, jeżeli chcemy, aby konsola stała (a nie leżała) dumnie w naszym salonie? Albo kładziemy je bez niczego i modlimy się, aby nic jej nie przewróciło, albo alternatywnie wydajemy 29,99 euro na podstawkę Vertical Stand prosto od Sony:

Jest pozytywna strona tej sprawy: tak, stand pasuje też do starego/dużego PS5. Jakby ktoś chciał wyrzucić pieniądze na bardziej stylową podstawkę. Ale żeby usuwać coś z pudełka, podwyższyć cenę i jeszcze krzyczeć ze 150 zł za taką drobnostkę? Sony idzie w ślady Apple!

Po więcej newsów o PS5 wpadajcie na Spider's Web:

Podwyżka cen akcesoriów

Japonia została dotknięta sporymi, jak na Sony, podwyżkami. Jak donosi VGC, gracze w Japonii nie będą zadowoleni, bo zapłacą trochę więcej za oficjalne akcesoria:

REKLAMA
  • Kontroler bezprzewodowy DualSense (Biały i Nocna Czerń): 9480 jenów z 7 678 jenów
  • Kontroler bezprzewodowy DualSense (pozostałe kolory): 9980 jenów z 8228 jenów
  • Słuchawki bezprzewodowe PULSE 3D: 12980 jenów z 10978 jenów
  • Kamera PlayStation: 7980 jenów z 6578 jenów
  • Pilot do zdalnego sterowania mediami: 3980 jenów z 3278 jenów

Ceny w pozostałych regionach nie uległy zmianie. Warto przypomnieć, że Sony zdecydowało się na podwyżkę cen konsoli po prawie dwóch latach od wydania ich na świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA