REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Operatorzy /
  5. Smartfony - Poradniki

Jak sprawdzić stan konta w Orange? Są trzy sposoby

Orange dba o swoich abonentów, oferując im nie jedną, a aż trzy metody sprawdzania stanu konta w ofertach na kartę. Jeżeli zapomniałeś klasycznego kodu, którym sprawdza się stan konta lub jesteś ciekawy dwóch pozostałych metod - nic straconego. Krok po kroku wyjaśniamy wszystkie trzy metody sprawdzania stanu konta w Orange.

28.10.2023
7:07
Orange
REKLAMA

Choć posiadanie oferty na kartę przychodzi z wieloma korzyściami, to wiąże się z jednym - stosunkowo frustrującym - obowiązkiem: pilnowaniem stanu i ważności konta. Bowiem nikt nie chciałby znaleźć się w obcym mieście lub innej sytuacji wymagającej stałej łączności i nagle otrzymać SMSa z powiadomieniem o braku środków, lub o zakończeniu ich ważności.

Zauważając, jak ważna jest świadomość użytkownika na temat stanu konta, Orange udostępnił swoim klientom aż trzy metody jego sprawdzania - a my podpowiadamy jak użyć ich w praktyce.

REKLAMA

Jak sprawdzić stan konta w Orange? Trzy sposoby:

Stan konta w Orange sprawdzisz kodem *124*#

Niezmiennie od dekad, każdy operator w ofercie prepaid oferuje możliwość sprawdzenia stanu konta poprzez specjalny, kilkuznakowy kod. W przypadku operatora Orange chcąc sprawdzić stan konta w ofercie na kartę, wpisz *124*# na klawiaturze telefonu (tak jakbyś wpisywał czyjś numer telefonu) i zatwierdź zieloną słuchawką (tak jakbyś do kogoś dzwonił). Po kilku sekundach otrzymasz wiadomość zwrotną z informacją o stanie konta.

Użycie kodu *124*# jest darmowe.

 class="wp-image-4123730"

Sprawdzenie stanu konta jest możliwe także w aplikacji Mój Orange

Abonenci Orange (zarówno w ramach planów abonamentowych, jak i na kartę) mają dostęp do stworzonej przez operatora aplikacji Mój Orange, która pozwala na łatwe sprawdzenie stanu konta.

Wystarczy, że pobierzesz aplikację ze sklepu Google Play lub App Store, zalogujesz się do niej adresem email lub numerem telefonu, a następnie:

  1. Wybierz ikonę "Więcej"
  2. Przejdź do sekcji "Wykorzystanie"
  3. Dotknij "Szczegóły"

Bieżące wykorzystanie środków dostępne jest także w sekcji "Szybki podgląd"

Strona internetowa Orange zapewnia informacje o bieżącym wykorzystaniu środków na koncie

Ostatnim sposobem na sprawdzenie stanu konta w Orange jest zalogowanie się do serwisu poprzez stronę orange.pl/twojekonto/zaloguj. Po poprawnym zalogowaniu stan konta i jego ważność zobaczysz w zakładce Podsumowanie, w sekcji Stan konta.

Więcej poradników dotyczących smartfonów:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Katine Design / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA