REKLAMA

Nowość na YouTubie: płacący mają już wyższą jakość. Niepłacący zostali w tyle

YouTube zaczął udostępniać funkcję większego bitrate'u dla posiadaczy subskrypcji Premium. Jeśli wcześniej nie mogliście z niej skorzystać na PC, to teraz już możecie.

07.08.2023 11.56
Nowość na YouTubie: płacący mają już wyższą jakość. Niepłacący zostali w tyle
REKLAMA

W kwietniu pojawiły się informacje o nowej ekskluzywnej funkcji dla posiadaczy subskrypcji YouTube Premium, którą ma być ulepszona jakość filmów „Premium” z większym bitrate'em. Początkowo funkcja oczywiście była dostępna w fazie testów dla użytkowników mobilnych, na systemie iOS. Teraz jednak okazuje się, że rozwiązanie trafiło do użytkowników oglądających YouTube’a na komputerach osobistych. 

REKLAMA

Lepsza jakość na YouTube z większym bitrate'em trafia do kolejnych użytkowników. Ale jeszcze nie na Androida

Funkcja lepszej jakości na YouTube została udostępniona kolejnym użytkownikom. Wcześniej z rozwiązania mogli skorzystać użytkownicy ze smartfonami iPhone, jednak nie każdy korzysta ze sprzętu Apple. Pracownik YouTube’a potwierdził, że opcja 1080p Premium z większym bitrate jest wdrażana globalnie również dla tych, którzy korzystają z serwisu w przeglądarce - m.in. na komputerach i laptopach.

Co więcej, trafi także na sprzęty „salonowe”, czyli konsole oraz przystawki Smart TV Chromecast, co również wydaje się dużym krokiem. Warto jednak zaznaczyć, że opcja 1080p Premium nie jest dostępna w każdym filmie, a tylko w tych wybranych, szczególnie w takich, gdzie jest wiele ruchu i efektów i wyższy bitrate może faktycznie podnieść jakość.

REKLAMA
fot. Spider's Web

Niemniej jednak funkcja wyższej jakości 1080p Premium jak na razie nie trafiła na smartfony i tablety z Androidem. Obecnie nie mamy też informacji na temat dostępności rozwiązania oraz kiedy mniej więcej możemy się spodziewać funkcji, Android to przecież duży rynek i przede wszystkim system operacyjny twórców YouTube’a, więc dziwne, że funkcja jeszcze nie została tam wprowadzona.

Żeby skorzystać z funkcji, trzeba opłacać abonament YouTube Premium, który kosztuje w standardowym planie 24 zł, rodzinnym - 36 zł, a dla studentów 14 zł miesięcznie. O opłacalności subskrypcji już pisaliśmy niejednokrotnie na łamach Spider’s Web, jednak wyższa jakość na filmach to tylko jeden z bonusów, które oferuje pakiet. Google testuje już kolejne, przykładowo możliwość zablokowania ekranu oraz wygodnego przewijania.

Czytaj więcej:
- YouTube streści ci, co jest na filmie. Przy pomocy sztucznej inteligencji
- Nowa funkcja na YouTubie. Przytrzymujesz ekran i dzieją się cuda
- Albo oglądasz reklamy, albo płacisz za YouTube Premium. Google ma sposób na blokery reklam
- Nowość na YouTubie. Niektórzy użytkownicy już śpiewają radośnie do ekranu
- Więcej reklam, użytkownik wytrzyma. Bez YouTube Premium z serwisu nie da się już korzystać

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA