REKLAMA

Oddajesz mocz, a apka w telefonie mówi, czy jesteś zdrowy. Tak działa U-Scan - domowy analizator moczu

Badanie pH moczu lub sprawdzenie poziomu hormonów podczas posiedzenie na toalecie? Z taką obietnicą przychodzi firma Withings, oferująca inteligentne urządzenie do analizy moczu.

04.01.2023 08.36
Oddajesz mocz, a apka w telefonie mówi, czy jesteś zdrowy. Tak działa U-Scan - domowy analizator moczu
REKLAMA

Withings, firma znana przede wszystkim z produkcji zegarków oraz fitness trackerów ma na swoim koncie już kilka produktów z kategorii digital health. W ofercie znajdziemy m.in. specjalny smart termometr oraz analizator snu. Tym razem Withings skupi się na często pomijanym aspekcie zdrowia: moczu.

REKLAMA

Francuska firma ogłosiła wprowadzenie na rynek urządzenia nowej kategorii - U-Scan. Jak podaje Withings, U-Scan to nie tylko nowe urządzenie, ale przede wszystkim kategoria produktów, która pozwoli na domową analizę moczu.

Badanie moczu w zaciszu własnej toalety. Withings prezentuje U-Scan

Urządzenie zostanie wydane w Europie w drugim kwartale bieżącego roku i będzie zawierać dwa kartridże: Cycle sync i Nutri Balance. Cycle Sync pozwoli na analizę moczu pod kątem hormonalnym i przewidywanie rozpoczęcia cyklu menstruacyjnego. Dedykowany jest kobietom powyżej 18 roku życia, które nie przyjmują terapii hormonalnej, nie chorują na PCOS, nie są w ciąży ani nie karmią piersią.

Z kolei kartridż Nutri Balance pozwala na sprawdzanie biomarkerów wskazujących na nawodnienie i odżywienie organizmu. Za pomocą Nutri Balance U-Scan jest w stanie sprawdzić m.in. poziom witaminy C, ciał ketonowych, pH oraz ciężar właściwy.

Dzięki sparowaniu U-Scan z telefonem użytkownik otrzyma dostęp do pomiarów dokonanych przez urządzenie oraz dostosowanych do niego porad, jak zadbać o zdrowie.

REKLAMA

Wodoodporne urządzenie o wadze 110 gram i wymiarach 90 na 28,5 milimetrów umieszcza się w muszli klozetowej, a jego bateria starcza na maksymalnie trzy miesiące pracy. U-Scan komunikuje się bezprzewodowo z telefonem za pomocą łączności Bluetooth lub WiFi.

U-Scan będzie kosztował 499,95 euro, a w zestawie oprócz urządzenia dołączony będzie jeden z kartridży (Cycle Scan lub Nutri Balance). Po okresie trzech miesięcy użytkownicy będą mieli do wyboru automatyczną subskrypcję w cenie 29,95 euro/miesiąc, dzięki której Withings będzie cyklicznie wysyłać klientom nowe kartridże lub samodzielny zakup ze strony producenta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA