REKLAMA

Instagram ma nowy wygląd w przeglądarce. Ale póki co, możesz napotkać błędy

Jeżeli korzystasz z Instagrama na komputerze, laptopie lub w przeglądarce na tablecie, już wkrótce możesz zobaczyć małą zmianę w serwisie. Instagram usprawnia nawigację w przeglądarkowej wersji serwisu, przenosząc podstawowe skróty w nowe miejsce. Część użytkowników może się już cieszyć ulepszonym interfejsem, a część musi nacieszyć się błędami.

02.11.2022 08.02
Nowy wygląd Instagrama. Platforma usprawnia wersję na przeglądarki
REKLAMA

Instagram posiada ponad miliard użytkowników, z których liczną grupę stanowią także użytkownicy korzystający z platformy w jej wersji przeglądarkowej. Po wielkiej rewolucji, jaką było umożliwienie użytkownikom publikowania treści z poziomu komputera, Instagram po raz kolejny czyni ukłon w stronę tych, którzy używają platformy nie tylko na telefonie.

REKLAMA

Instagram na przeglądarce internetowej z nowym interfejsem

Instagram zdecydował się po cichu wprowadzić aktualizację interfejsu użytkownika, która przerzuca skróty nawigacyjne - Stronę Główną, Szukaj, Eksploruj, Wiadomości, Powiadomienia, Utwórz i Profil - do lewego panelu bocznego. Dotychczas w przeglądarkowej wersji serwisu skróty te znajdowały się w górnej części ekranu.

Nowy interfejs Instagrama - górny panel boczny przerzucony na lewą stronę

Aktualizacja interfejsu jest wprowadzana stopniowo, jednakże jak przekazuje rzeczniczka prasowa Mety, Christine Pai, zmiana nie jest jedynie testem i z czasem powinni ją otrzymać wszyscy użytkownicy Instagrama.

Choć dla przeciętnego użytkownika komputera lub laptopa zmiana jest mało istotna, usprawnia ona korzystanie z Instagrama na urządzeniach o niestandardowym rozmiarze ekranu, takich jak tablety - na czele z iPadem, który po dziś dzień nie posiada dedykowanej aplikacji Instagram.

REKLAMA

W najbliższych tygodniach nowy interfejs powinien zostać udostępniony wszystkim użytkownikom, gdyż obecnie lewy panel boczny obecny jest jedynie u części użytkowników. Z kolei ci, którzy już mają dostęp, mogą napotkać błędy.

Nowy interfejs Instagrama z błędami. Wyświetlanie się zarówno górnego, jak i lewego panelu, błędne położenie skrótu Wiadomości
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA