REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Będzie zupełnie nowa gra ze świata Cyberpunka 2077. CD Projekt RED zapowiedział projekt Orion

To, że CD Projekt RED chce wrócić do sprawdzonej marki Wiedźmin, wiadomo od dawna, również z oficjalnych źródeł. Polskie studio podzieliło się dziś konkretami związanymi z planem na przyszłe gry. I, na szczęście, nie samym Geraltem CDPR żyje.

04.10.2022
19:05
Pięć nowych gier o Wiedźminie. To nie koniec planów CD Projekt
REKLAMA

Jedno z najbardziej znanych polskich studiów deweloperskich podzieliło się właśnie z szerszą publicznością swoimi planami na przyszłą i dalszą przyszłość. Potwierdziło zbiór dotychczasowych komunikatów, ale też i nie zabrakło nowości. Okazuje się bowiem, że CD Projekt RED nie zamierza kończyć z uniwersum Cyberpunk 2077. Premiera gry była wizerunkową wpadką, niektórzy więc podejrzewali, że DLC to wszystko, na co mogą liczyć fani. Nic bardziej mylnego.

REKLAMA

Czytaj też:

Cyberpunk 2077 - DLC i sequel.

Nieustanna (i owocna!) praca nad usuwaniem kolejnych błędów i niedoróbek gry, w połączeniu z jej obecnym od samego początku wspaniałym scenariuszem, projektem wizualnym i postaciami, przyniosły efekty. Duża popularność netflixowego anime Cyberpunk 2077: Edgerunners sprawiła, że wielu graczy zechciało wrócić do gry, lub sprawdzić ją po raz pierwszy. Rozczarowań tym razem nie było. Potencjał marki wzrósł na nowo, na dziś sprzedano 20 mln kopii samej gry.

CD Projekt RED potwierdził, że fani gry mogą spodziewać się w przyszłym roku dodatkowej przygody w formie płatnego dodatku Phantom Liberty. Ma on zapewnić wiele godzin zabawy i znajduje się już w finalnej fazie produkcyjnej. Pracuje nad nim ponad 350 osób.

W następnej kolejności ruszą prace nad Cyberpunk 2077 Project Orion, który ma być zupełnie nową grą. Nie wiadomo jednak o niej nic więcej. W tym tego, czy nadal będzie grą RPG (choć zapewne tak) i kiedy można spodziewać się jej premiery.

Wiedźmin to nie tylko Geralt. Uniwersum Sapkowskiego w licznych grach CD Projekt RED.

Na dziś planowanych jest aż pięć nowych gier o Wiedźminie. Trzy są częścią projektu nazywanego Polaris, który ma stanowić trylogię gier RPG klasy AAA, których akcja utrzymana jest w uniwersum Sapkowskiego. Na tym jednak nie koniec. Dodatkowo, planowana jest gra o nazwie tymczasowej Canis Majoris. Nie będzie produkowana przez CD Projekt RED, a zlecona zewnętrznemu studiu, z którym Polacy mieli już wcześniej okazję współpracować. Nie będzie to też mały czy poboczny projekt, a wysokobudżetowa produkcja single player z otwartym światem.

Dodatkowo, wydzielone w ramach CDPR studio The Molasses Flood zajmie się grą o Wiedźminie o nazwie tymczasowej Sirius. Ma mieć inną formę od dotychczasowych gier AAA o Wiedźminie i zawierać tryb multiplayer i kampanię dla pojedynczego gracza.

CD Projekt RED i one more thing. Project Hadar.

Project Hadar ma być pierwszą próbą studia wykreowania własnego świata, a nie gamingowej adaptacji uniwersum z książek czy klasycznych systemów RPG. Niestety, studio ogłosiło tylko, że pracuje nad nową grą od ubiegłego roku i jest na razie w fazie koncepcyjnej.

REKLAMA

Zabrakło jeszcze jednej informacji. Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon miała otrzymać darmową aktualizację, za sprawą której wykorzystałaby moc obliczeniową konsol bieżącej generacji i nowych kart graficznych. Niestety, dalszych wieści o tej aktualizacji brak.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA