REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

InPost robi sobie 12 godzin przerwy. Usługi związane z Paczkomatami i kurierem nie będą dostępne

InPost zaplanował prace serwisowe, które potrwają aż 12 godzin. Przerwa w działaniu usług odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2022 r. Firma odpowiedzialna poinformowała, jakie konkretnie usługi nie będą dostępne oraz wyjaśniła, w jaki sposób w tym czasie będą działać Paczkomaty.

03.06.2022
10:55
inpost-paczkomaty-nie-dziala-przerwa-techniczna-czerwiec-2022-min
REKLAMA

Jeśli planowaliście na sobotę ogarnięcie przesyłek z pomocą InPostu, to mamy złą wiadomość. Paczkomaty będą działać tylko po części, a niektóre usługi świadczone przez firmę będą całkowicie niedostępne. Firma wyjaśniła, ile konkretnie potrwa przerwa serwisowa i z jakimi dokładnie niedogodnościami muszą liczyć się klienci.

REKLAMA

Czytaj też:

Paczkomaty InPost - prace serwisowe 4 czerwca 2022 r.

InPost planuje uporać się z pracami serwisowymi w najbliższą sobotę w godzinach od 6:00 do 18:00. Niestety oznacza to, że przez bite 12 godzin część usług związanych z Paczkomatami oraz dostawami kurierem nie będzie dostępna w ogóle, a inne będą działać w ograniczonym zakresie.

Na początek dobre wiadomości: będzie można cały czas zamawiać paczki do Paczkomatu oraz odbiór przesyłki z Paczkomatu

Klienci, którzy zdecydują się na zakup produktu z dostawą do Paczkomatu, będą mogli to robić. System online pozwalający na wybór automatu do odbioru paczki będzie cały czas dostępny. Same maszyny również będą działać, aczkolwiek w ograniczonym zakresie.

Aby odebrać przesyłkę z Paczkomatu podczas przerwy serwisowej zaplanowanej na sobotę 4 czerwca 2022 r., trzeba będzie posłużyć się kodem odbioru, który firma przekazuje klientom za pośrednictwem wiadomości e-mail oraz aplikacji mobilnej. Do odebrania paczki będzie można wykorzystać również od QR. Niestety to koniec pozytywnych wieści.

Co jeszcze warto wiedzieć o pracach technicznych InPostu?

W trakcie 12-godzinnego okienka serwisowego niedostępne będą takie usługi jak np. generowanie etykiet dla nowych paczek. Oprócz tego trzeba będzie poczekać aż do zakończenia prac konserwacyjnych, aby wygenerować zwrot na Allegro z użyciem Paczkomatów. Nie ma też co liczyć na aktualizacje statusu przesyłek na stronie www, w aplikacji InPost oraz na platformie WebTrucker.

Pomiędzy godzinami 6:00 i 18:00 nie będą działać też powiadomienia w ramach aplikacji InPost, a także te wysyłane przez SMS-y i wiadomości e-mail. Komunikaty nie znikną jednak w próżni, tylko dotrą na miejsce po zakończeniu przerwy. Okienko serwisowe wstrzymuje też działanie usług Urząd24 i xFile (Klienci Offline).

W trakcie przerwy serwisowej nie będzie można nadawać paczek w Paczkomatach

REKLAMA

Aby nadać przesyłkę w Paczkomacie w najbliższą sobotę, klienci będą musieli albo wstać bardzo wcześnie i zdążyć przed 6:00, albo poczekać, aż przerwa serwisowa się skończy. Jej koniec zaplanowano na godzinę 18:00, ale przed wyjściem z domu warto się upewnić, że faktycznie wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Tyle dobrego, że InPost rozumie, że prace serwisowe to niedogodności dla klientów. W związku z przerwą techniczną wydłużony zostanie czas ważności etykiet, terminu odbioru paczek z Paczkomatów oraz kodów zwrotów, a jeśli wszystko pójdzie dobrze z planem, to żadne informacje nigdzie nie zginą, tylko dotrą lub zostaną zaktualizowane z maksymalnie 12-godzinnym opóźnieniem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA