REKLAMA

Paczkomat ważniejszy od parkingu. InPost zajmuje miejsca po sklepach w galeriach handlowych

Paczkomat stojący obok galerii handlowej to widok już dość powszedni. Automaty paczkowe InPostu pojawią się również wewnątrz tych centrów. Zajmą miejsca sklepów, które nie przetrwały pandemicznego kryzysu.

09.02.2022 12.39
paczkomaty w galeriach handlowych
REKLAMA

Pandemia koronawirusa to nie tylko dziesiątki tysięcy zgonów w Polsce. To również niezliczona ilość działalności gospodarczych, które nie przetrwały związanych z tym kryzysem obostrzeń. Liczne formy tak zwanych lockdownów sprawiły, że część firm musiała zakończyć działalność. Niejednokrotnie z długami.

REKLAMA

Czytaj też:

Pierwotnie w myśl polskiego prawa sklepy mogły zawiesić płacenie czynszu właścicielom galerii na czas lockdownów w zamian za deklarację wynajmu lokali przez kolejne sześć miesięcy od ich zakończenia. Prawo jednak uległo zmianie i w efekcie sklepy musiały płacić czynsz, mogąc zarazem zrezygnować ze wspomnianej wyżej prolongaty umowy. Według informacji Polskiej Rady Centrum Handlowych, blisko połowa uprawnionych do anulowania przedłużonych umów, zdecydowała się na taki krok. Na zwolnione lokale pazury ostrzy sobie InPost.

Paczkomaty w galeriach handlowych to spuścizna pandemii COVID-19.

Jak informuje serwis Bankier.pl, InPost zaczął się interesować zwolnionymi przez sklepy lokalami. Wstawił nawet już pierwszy Paczkomat do jednego z nich. W warszawskiej Galerii Renova stoi już automat pocztowy, zajmując w całości trzy ściany lokalu. Odbiór paczek jest możliwy w godzinach otwarcia samej galerii handlowej, a więc w godzinach 10:00-21:00.

To nie jest jednak pierwszy Paczkomat, jaki znalazł się wewnątrz innego lokalu. InPost nawiązał niedawno współpracę z właścicielem sieci sklepów Żabka. Paczkomaty umieszczane będą nie obok salonów z zielonym płazem w logo, jak to zdarza się już teraz, tylko bezpośrednio na ich terenie. Obecnie InPost chwali się już 16 tysiącami Paczkomatów na terenie kraju, podczas gdy sieć Żabka na 8 tysięcy salonów.

Do sieci trafiły wyniki badań, wedle których konsumenci bardzo wysoko cenią sobie potencjalny dostęp do Paczkomatów w okolicy. Ankietowani mieszkańcy Poznania wskazali, że automat paczkowy InPostu na terenie osiedla jest dla nich wręcz najważniejszym udogodnieniem nowoczesnego osiedla.

Obecność maszyny InPostu jako najważniejsze udogodnienie wskazało aż 60 proc. badanych (na co składa się 65 proc. kobiet i 54 proc. mężczyzn). Co ciekawe, na drugiej pozycji znajduje się ograniczony ruch samochodowy na terenie osiedla, który wskazała nieco ponad połowa mieszkańców Poznania. Badania w innych miastach wyglądają podobnie. Wygląda na to, że mało kto będzie marudził na jeszcze wyższą liczbę Paczkomatów w miastach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA