REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ochroni cię przed przekrętami. To ważna aktualizacja dla posiadaczy iPhone'ów

Przeglądarka Chrome w wersji na systemy iOS i iPadOS doczeka się szeregu istotnych nowości. Znaczna część z nich związana jest z bezpieczeństwem i ochroną przed przekrętami, tym samym są bardzo cenne.

Ważna aktualizacja dla sprzętu Apple
REKLAMA

Najpopularniejsza przeglądarka na świecie w swojej wersji na iPhone’a i iPada jest nieco okrojona. Apple zabrania korzystania z innych silników renderujących strony internetowe niż ten wbudowany w system operacyjny, co oznacza, że Chrome na te urządzenia obdarty jest z całego fundamentu Chromium, za sprawą którego zdobył tak wielką popularność na wszystkich pozostałych platformach.

REKLAMA

Czytaj też:

Wspomniana popularność sprawia jednak, że na iPhone’ach i iPadach Chrome i tak jest chętnie używany. Chociażby z przyzwyczajenia czy z uwagi na synchronizację danych użytkownika z innych urządzeń. Sama przeglądarka oferuje też sporo dodatkowych opcji. Niebawem trafią do niej kolejne. Trzeba przyznać, wszystkie ciekawe i użyteczne.

Chrome dla iPhone i iPad znacznie lepszy. Pięć nowych funkcji - będą chronić użytkowników.

Pierwszą z nowości jest mechanizm Enhanced Safe Browsing, który aktywnie chroni użytkownika przed próbami wyłudzeń i złośliwym oprogramowaniu. Porównuje on adres odwiedzanej strony z tymi zarejestrowanymi w bazie danych Google’a. Jeżeli dana witryna lub aplikacja została oznaczona jako niebezpieczna w owej bazie, Chrome ostrzeże użytkownika. Dodatkowo, przeglądarka będzie informować, jeżeli wykryje, że dane logowania użytkownika do danej witryny czy aplikacji zostały skradzione.

Druga nowość to wbudowanie w przeglądarkę menadżera haseł Google’a, Można wskazać Chrome’a jako domyślną aplikację do autouzupełniania haseł w iOS i iPadOS, dzięki czemu użytkownik zyska dostęp do danych logowania zapisanych na innych urządzeniach, na których również używa Chrome’a.

Nowy widok główny Chrome na iPhone

Trzecia nowość to zmiana widoku strony głównej przeglądarki. Ten widok niebawem ma też się pojawić w Chrome na Androida.

Czwarta to nowy mechanizm do tłumaczeń językowych, który ma działać błyskawicznie i nieporównywalnie szybciej niż ten poprzedni. Będzie też obsługiwał automatyczne wykrywanie języka źródłowego.

Chrome Actions
REKLAMA

Piąta nowość to Chrome Actions, czyli możliwość wpisywania poleceń administracyjnych w pasku adresu. Google, póki co, podaje anglojęzyczne przykłady, takie jak clear browsing data (wyczyść dane przeglądania) czy open incognito tab (otwórz kartę incognito). Nie jest jasne, czy będą obsługiwane polecenia w języku polskim.

Google nie podał numeru wersji Chrome’a, do których będą trafiać opisane nowości. Firma zapowiedziała tylko, że odnowiony Chrome niebawem pojawi się jako darmowa aktualizacja w Apple App Store.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA