REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ochroni cię przed przekrętami. To ważna aktualizacja dla posiadaczy iPhone'ów

Przeglądarka Chrome w wersji na systemy iOS i iPadOS doczeka się szeregu istotnych nowości. Znaczna część z nich związana jest z bezpieczeństwem i ochroną przed przekrętami, tym samym są bardzo cenne.

23.06.2022
21:32
Ważna aktualizacja dla sprzętu Apple
REKLAMA

Najpopularniejsza przeglądarka na świecie w swojej wersji na iPhone’a i iPada jest nieco okrojona. Apple zabrania korzystania z innych silników renderujących strony internetowe niż ten wbudowany w system operacyjny, co oznacza, że Chrome na te urządzenia obdarty jest z całego fundamentu Chromium, za sprawą którego zdobył tak wielką popularność na wszystkich pozostałych platformach.

REKLAMA

Czytaj też:

Wspomniana popularność sprawia jednak, że na iPhone’ach i iPadach Chrome i tak jest chętnie używany. Chociażby z przyzwyczajenia czy z uwagi na synchronizację danych użytkownika z innych urządzeń. Sama przeglądarka oferuje też sporo dodatkowych opcji. Niebawem trafią do niej kolejne. Trzeba przyznać, wszystkie ciekawe i użyteczne.

Chrome dla iPhone i iPad znacznie lepszy. Pięć nowych funkcji - będą chronić użytkowników.

Pierwszą z nowości jest mechanizm Enhanced Safe Browsing, który aktywnie chroni użytkownika przed próbami wyłudzeń i złośliwym oprogramowaniu. Porównuje on adres odwiedzanej strony z tymi zarejestrowanymi w bazie danych Google’a. Jeżeli dana witryna lub aplikacja została oznaczona jako niebezpieczna w owej bazie, Chrome ostrzeże użytkownika. Dodatkowo, przeglądarka będzie informować, jeżeli wykryje, że dane logowania użytkownika do danej witryny czy aplikacji zostały skradzione.

Druga nowość to wbudowanie w przeglądarkę menadżera haseł Google’a, Można wskazać Chrome’a jako domyślną aplikację do autouzupełniania haseł w iOS i iPadOS, dzięki czemu użytkownik zyska dostęp do danych logowania zapisanych na innych urządzeniach, na których również używa Chrome’a.

 class="wp-image-2231610"
Nowy widok główny Chrome na iPhone

Trzecia nowość to zmiana widoku strony głównej przeglądarki. Ten widok niebawem ma też się pojawić w Chrome na Androida.

Czwarta to nowy mechanizm do tłumaczeń językowych, który ma działać błyskawicznie i nieporównywalnie szybciej niż ten poprzedni. Będzie też obsługiwał automatyczne wykrywanie języka źródłowego.

 class="wp-image-2231619"
Chrome Actions
REKLAMA

Piąta nowość to Chrome Actions, czyli możliwość wpisywania poleceń administracyjnych w pasku adresu. Google, póki co, podaje anglojęzyczne przykłady, takie jak clear browsing data (wyczyść dane przeglądania) czy open incognito tab (otwórz kartę incognito). Nie jest jasne, czy będą obsługiwane polecenia w języku polskim.

Google nie podał numeru wersji Chrome’a, do których będą trafiać opisane nowości. Firma zapowiedziała tylko, że odnowiony Chrome niebawem pojawi się jako darmowa aktualizacja w Apple App Store.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA