REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Oglądaj na żywo: pierwsze publiczne przesłuchania przed Kongresem dotyczące spotkań z UFO

To będzie nie lada gratka dla wszystkich miłośników teorii spiskowych, ale także dla wszystkich, którzy mają nadzieję i wewnętrzne przekonanie, że ludzie już nawiązali kontakt z zaawansowanymi cywilizacjami pozaziemskimi. Dzisiaj Kongres organizuje pierwsze od ponad sześćdziesięciu lat publiczne wysłuchanie dot. niezidentyfikowanych obiektów latających.

17.05.2022
12:24
Jest więcej nagrań UFO
REKLAMA
REKLAMA

Temat niezidentyfikowanych obiektów latających po całych dekadach spędzonych na marginesie nauki w ostatnich latach coraz częściej wraca do debaty publicznej. Latem 2021 roku Kongres otrzymał nawet raport, w którym agencje rządowe zawarły pełne informacje o tym co udało im się zaobserwować w zakresie UFO na przestrzeni dekad. Raport choć upubliczniono, raził lakonicznością i ewidentnie zawierał tylko część zgromadzonej przez agencje rządowe wiedzy. Nic zatem dziwnego, że tematu nie dało się zamieść pod dywan.

Czytaj więcej:

Publiczne wysłuchanie w Kongresie

17 maja 2022 r. w amerykańskim Kongresie odbędzie się publiczne wysłuchanie dwóch ekspertów pracujących w Pentagonie i zajmujących się niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. W ramach przesłuchania naukowcy będą wypytywani o zawartości wspominanego wyżej raportu Pentagonu dla Kongresu. Warto tutaj przypomnieć, że w raporcie wymieniono aż 144 przypadki obserwacji niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych na przestrzeni ostatnich 18 lat (od 2004 roku).

Szczególnie interesujące zdaje się być 18 z tych 144 incydentów. W każdym z nich rzeczony niezidentyfikowany obiekt latający, który przez autorów raportu został uznany za przedmiot fizyczny, wykazywał nietypową charakterystykę lotu, tj. unosił się nieruchomo w jednym miejscu, ignorując wiejące silne wiatry, wykonywał gwałtowne manewry czy też gwałtownie zmieniał prędkość lotu, jednocześnie nie mając dającego się zidentyfikować źródła napędu.

Oglądaj transmisję na żywo

REKLAMA

Co ciekawe, całe wydarzenie będzie można samodzielnie obejrzeć na żywo już o godzinie 15:00 polskiego czasu. Według planu wtedy też przed kongresmenami i kamerami stanie Podsekretarz Obrony Roland Moultrie oraz Dyrektor Wywiadu Marynarki Wojennej Scott Bray, którzy będą odpowiadać na pytania dotyczące ubiegłorocznego raportu o spotkaniach z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

Najprawdopodobniej po zakończeniu wysłuchania, obaj eksperci wezmą także udział w tajnym spotkaniu specjalnej grupy ekspertów zajmujących się identyfikacją i zarządzaniem obiektami latającymi. W trakcie spotkania eksperci będą debatować nad możliwym pochodzeniem obserwowanych przez wojskowych obiektów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA