REKLAMA

Awaria App Store i Apple Music. Użytkownicy odcięci od aplikacji, gier i muzyki

Zła wiadomość dla posiadaczy sprzętów Apple'a. Producent potwierdza, że jego usługi online mogą obecnie nie działać prawidłowo. Problemy klientom firmy sprawia pobieranie aplikacji i gier z App Store'a oraz słuchanie muzyki z chmury Apple Music.

25.04.2022 17.26
awaria app store apple music nie dziala problem
REKLAMA

Trwa awaria App Store i Apple Music, a klienci firmy z Cupertino muszą uzbroić się w cierpliwość. Przez jakiś czas pobieranie aplikacji i gier oraz słuchanie muzyki online może być utrudnione lub wręcz niemożliwe.

REKLAMA

Czytaj też:

Nie możesz pobrać aplikacji na iPhone'a? Trwa awaria App Store

Część klientów firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo doświadcza obecnie problemów z pobieraniem aplikacji. Do sieci trafiły doniesienia, że App Store, czyli jedyne repozytorium oprogramowania na iPhone'y, iPady, zegarki Apple Watch i przystawki Apple TV, nie działa prawidłowo.

Na szczęście Apple już wie o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem, a do tego nie wszyscy klienci są nim dotknięci. Sam natrafiłem co prawda na komunikat o błędzie przy pierwszej próbie odpalenia App Store'a na telefonie, ale po jej odświeżeniu pobieranie aplikacji działa tak, jak powinno.

Apple Music również nie działa

Podobnie wygląda to w przypadku usługi Apple Music, gdyż klienci zgłaszają, iż nie mogą słuchać muzyki w ramach streamingu. W moim przypadku próba odtworzenia utworu, którego wcześniej nie pobrałem, w aplikacji Muzyka na komputerze Mac, zakończyła się niepowodzeniem. Pasek odtwarzania stoi w miejscu.

Warto dodać, że to nie pierwsza awaria Apple'a w ostatnim czasie. Niemal równy miesiąc temu wysiadło kilka usług firmy, w tym m.in. lokalizator Znajdź oraz chmura iCloud. Wtedy awaria trwała kilka godzin i pozostaje trzymać kciuki, by tym razem App Store i Apple Music nie sprawiały problemów dłużej.

REKLAMA
awaria app store apple music nie dziala problem class="wp-image-2150352"
Apple potwierdza, że trwa awaria

Miejmy też nadzieję, że Apple wyciągnie wnioski. Usługi stają się z kwartału na kwartał stają się przy tym coraz ważniejsze z punktu widzenia finansów firmy z Cupertino. Sprzedaż produktów takich jak iPhone'y, iPady, Apple Watche i komputery Mac nadal stanowi lwią część przychodów, ale to się powoli zmienia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA