REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Potężna awaria usług Apple’a. Nie działa App Store, iCloud i Apple Music

Zła wiadomość dla posiadaczy urządzeń Apple'a. Firma zaliczyła właśnie awarię usług takich jak App Store oraz iCloud. Problemy z działaniem ma też Apple Store.

21.03.2022
18:39
apple awaria nie dziala icloud app store apple store
REKLAMA

Apple świadczy dziesiątki różnych usług online od chmury na pliki oraz zdjęcia, przez pocztę e-mail, na serwisie wideo na żądanie kończąc. Zwykle działają one bez zarzutu, ale raz na jakiś czas serwery robią psikusa i przestają działać poprawnie - tak jak dziś.

REKLAMA
apple awaria nie dziala icloud app store apple store downdetector class="wp-image-2100801"
Informacja o problem z usługami Apple'a pojawiła się w serwisie Down Detector

Awaria usług Apple

Już około godziny 17:00 polskiego czasu konsumenci mogli zaobserwować problemy z działaniem niektórych usług firmy z Cupertino. W moim przypadku padł całkowicie ekosystem Find My (czyli Znajdź) do lokalizowania urządzeń takich jak smartfony, tablety, słuchawki oraz lokalizatorów AirTag. Podobnie wygląda to u kilku moich znajomych oraz członków redakcji Spider's Web.

Informacje o tym, że Apple ma problem z usługami online, pojawiły się również w serwisach społecznościowych, gdzie użytkownicy wyrażali swoje niezadowolenie. Do tego odnotowano jest w usłudze Down Detector. Internauci zgłaszali tam problemy zarówno z iCloudem, jak i z App Store'em (czyli sklepem z aplikacjami i grami) oraz z Apple Store'em (czyli sklepem online z produktami).

 class="wp-image-2100819"

Apple z początku nie chciał przyznać się do awarii.

Jeszcze chwilę po 18:00 polskiego czasu firma podawała, że wszystko jest w porządku, ale około 18:30 na stronie ze Stanem Systemu poświęconego kilkudziesięciu usług Apple'a pojawiły się czerwone ikonki przy kilku pozycjach takich jak:

REKLAMA
  • App Store;
  • Apple Arcade;
  • Apple Music;
  • Apple TV+;
  • iTunes Store;
  • Radio.

Co ciekawe, chociaż od wystąpienia awarii minęło już co najmniej półtorej godziny, Apple nadal nie odnotował u siebie problemów z działaniem usługi Znajdź. Pozostaje trzymać kciuki, by wszystko jak najszybciej wróciło do normy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA