REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Chrome się zmienia. Google dba o zgodność z Windows 11. Jak włączyć nowy interfejs?

Nowa wersja Chrome'a będzie lepiej pasowała do systemu Windows 11. Google zdecydował się na aktualizację i lifting interfejsu swojej przeglądarki. Podpowiadamy, jak włączyć nowy widok.

19.11.2021
16:23
google chrome luka bezpieczeństwa
REKLAMA

Windows 11 pojawił się już miesiąc temu, a chociaż nie wszystkie komputery z Windows 10 doczekają się aktualizacji, to z dnia na dzień coraz więcej ludzi dostaje możliwość uaktualnienia systemu operacyjnego w swojej maszynie. Dla tych osób, które się na to zdecydują, mamy dobrą wiadomość.

REKLAMA

Google Chrome będzie spójny wizualnie z Windows 11.

Nowa, zaktualizowana wersja przeglądarki Google'a zaczyna powoli trafiać do użytkowników. Chrome 96 ma niwy wygląd - został odświeżony wizualnie, aby lepiej pasować do interfejsu nowego systemu Microsoftu. Od razu w oczy rzucają się zaokrąglenia w interfejsie - najbardziej po otwarciu menu.

Okienka typu pop-up w poprzedniej wersji Chrome'a miały ostre rogi, podczas gdy teraz są one zaokrąglone. Dzięki tej drobnej zmianie przeglądarka Google'a już nie gryzie się z aplikacjami systemowymi i nie wygląda jak intruz, tylko jak programy faktycznie pisana z myślą o Windows 11.

Szkopuł w tym, że domyślnie Chrome 96 wygląda tak, jak dawniej. Aby aktywować w nim nowy interfejs, należy ręcznie odpalić chrome://flags poprzez wpisanie tej frazy w ustawieniach przeglądarki, a następnie odszukać pozycję o nazwie Windows 11 Style Menus, aktywować ją i uruchomić przeglądarkę ponownie.

Na szczęście już niedługo grzebanie w menu ustawień zaawansowanych nie będzie konieczne. Google ustawił nowy wygląd jako domyślny w wersji rozwojowej przeglądarki, czyli Chrome 98 z kanału Canary po instalacji na Windowsie 11, która za kilka tygodni powinna zadebiutować w wersji stabilnej.

Aktualizacja interfejsu Chrome'a to świetne wieści.

REKLAMA

Chociaż w systemie Windows 11 jest dostępny Microsoft Edge, który od kilku wersji wykorzystuje silnik Chromium (czyli ten sam, którego używa Google w swoim programie), to wiele osób przyzwyczaiło się do Chrome'a. Teraz ich domyślna przeglądarka nie będzie odstawała wizualnie od reszty systemu.

Oprócz tego na użytkowników Chrome czeka jeszcze kilka nowości. Są to m.in. możliwość udostępniania linków kierujących do konkretnego miejsca na stronie internetowej wraz z jego podświetleniem, wyszukiwarka otwartych kart oraz możliwość wyboru nowego tła i koloru na ekranie nowej karty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA