REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple szykuje nowy system dla iPhone'a. Co nowego w iOS 15.2?

Ledwie przedwczoraj iOS 15.1 i iPadOS 15.1 trafiły do posiadaczy sprzętów z logo nadgryzionego jabłka, ale programiści Apple'a nie śpią. iOS 15.2 i iPadOS 15.2 są już dostępne w wersji beta.

27.10.2021
21:06
iOS 15.2 iPadOS aktualizacja kiedy co nowego apple
REKLAMA

Zapowiedziane podczas WWDC 2021 systemy iOS 15 oraz iPadOS 15 pojawiły się we wrześniu - na chwilę przed premierą nowych iPhone'ów 13. Od tego czasu Apple zdążył przygotować kolejne edycje swojego oprogramowania na swoje telefony i tablety, czyli odpowiednio iOS 15.1 oraz iPadOS 15.1, które udostępniono wszystkim zainteresowanym 25 października 2021 r. wraz z macOS 12 Monterey.

REKLAMA

Od premiery iOS 15.1 i iPadOS 15.1 nie minęły jednak nawet dwa dni, a deweloperzy testujący oprogramowanie Apple'a na urządzenia mobilne przed premierą dostali już dostęp do kolejnych wersji tych systemów. Dzięki temu wiemy, czego dokładniej możemy spodziewać się po kolejnej aktualizacji iPhone'ów i iPadów, która powinna pojawić się w przeciągu kilku tygodni.

iOS 15.2 i iPadOS 15.2 - co nowego?

Wygląda na to, że tym razem nie ma co liczyć na dodatki takiego kalibru jak nowy Tryb Skupienia i Tekst na żywo (OCR) z iOS 15 albo spóźnione Share Play w FaceTime z iOS 15.1, ale iOS 15.2 wprowadzi inną funkcję zapowiadaną już w czerwcu: chodzi o raport prywatności aplikacji. Jestem przekonany, że firmom takim jak Facebook nie będzie to na rękę…

REKLAMA

iOS 15.2 pozwoli konsumentom sprawdzić, jak często dany program korzystał z dostępu do lokalizacji, zdjęć, mikrofonu, aparatu, kontaktów itp w ostatnim tygodniu. Oprócz tego w raporcie prywatności aplikacji z iOS 15.2 posiadacze iPhone’ów będą mogli sprawdzić, z jakimi domenami program się komunikował. Dostęp do tych danych będziemy mieli w ustawieniach.

Oprócz tego iOS 15.2 wprowadza zmiany w trybie SOS. Od teraz można będzie go aktywować na dwa sposoby: poprzez kilkukrotne szybkie wciśnięcie przyciski blokady lub poprzez przytrzymanie tego guzika wraz z przyciskiem głośności. Automatyczne połączenie ze służbami będzie realizowane jednak nieco później, czyli po ośmiu sekundach, a nie po trzech.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA