REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft Teams trafia do CarPlay. Spotkania biznesowe i konferencje rodzinne nawet w korku

Microsoft Teams niedługo zyska szereg nowych funkcji. Do najważniejszych należy integracja z mechanizmem CarPlay. Usługa będzie też potrafiła wykorzystywać inteligentne kamery do podążania kadrem za przemawiającą osobą.

13.09.2021
13:12
microsoft teams carplay
REKLAMA

Microsoft Teams to zdecydowanie najszybciej rozwijająca się usługa Microsoftu. Odniosła ogromny sukces na rynku usług cyfrowych dla firm – choć ten, póki co, zupełnie się nie przekłada na popularność tego komunikatora wśród użytkowników indywidualnych. Niezależnie czy ktoś używa Teams do komunikacji ze współpracownikami, czy też używa usługi do rozmów z rodziną i przyjaciółmi, niebawem pojawi się kilka nowych funkcji.

REKLAMA

Czytaj też:

Microsoft Teams – obsługa inteligentnych kamer i mechanizm rozpoznawania twarzy.

Za sprawą obsługi inteligentnych kamer, Microsoft Teams może rozpoznawać poszczególne osoby na strumieniu wideo i je odpowiednio kadrować, w zależności od sytuacji. Innymi słowy, jeżeli w sali konferencyjnej wyposażonej w nowoczesny sprzęt jest wiele osób, Teams na życzenie może pokazywać zbliżenie na mówcę, zamiast prezentować wszystkich uczestników. Wśród obsługiwanych kamer znajdą się produkty firm Jabra, Neat, Poly i Yealink.

Wprowadzony też zostanie bazujący na sztucznej inteligencji system rozpoznawania twarzy. Dzięki niemu podczas rozmowy każdy rozmówca będzie oznaczony na strumieniu wideo, wraz z podstawowymi informacjami z jego profilu i ewentualnymi zależnościami z danym użytkownikiem – na przykład wspólne projekty czy wydarzenia w kalendarzu. Dodane też zostaną nowe możliwości do funkcji prezentera i nowe cechy dynamicznych pokoi. Sztuczna inteligencja wbudowana w Microsoft Teams pomoże też prezenterom w odpowiednim doborze kadru i oświetlenia. Pojawi się też możliwość załączania strumienia wideo z Teams do prezentacji PowerPoint.

Microsoft Teams z obsługą Apple CarPlay. Już nie tylko Android Auto.

 class="wp-image-1855696"
Microsoft Teams na Apple CarPlay
REKLAMA

Usługa jeszcze w tym miesiącu zyska zgodność z samochodowym interfejsem iPhone’a. Co ciekawe, w trybie CarPlay nie będą dostępne rozmowy wideo – możliwe będzie nawiązanie tylko połączenia głosowego, dla bezpieczeństwa kierowcy.

Aktualizacja aplikacji Microsoft Teams na iOS dodająca obsługę CarPlay, pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Działać będzie zarówno z kontem służbowym, jak i prywatnym. Pozostałe omówione wyżej nowości mają się pojawić w nadchodzących tygodniach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA