REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Technologie
  4. Tech

Microsoft Teams trafia do CarPlay. Spotkania biznesowe i konferencje rodzinne nawet w korku

Microsoft Teams niedługo zyska szereg nowych funkcji. Do najważniejszych należy integracja z mechanizmem CarPlay. Usługa będzie też potrafiła wykorzystywać inteligentne kamery do podążania kadrem za przemawiającą osobą.

microsoft teams carplay
REKLAMA

Microsoft Teams to zdecydowanie najszybciej rozwijająca się usługa Microsoftu. Odniosła ogromny sukces na rynku usług cyfrowych dla firm – choć ten, póki co, zupełnie się nie przekłada na popularność tego komunikatora wśród użytkowników indywidualnych. Niezależnie czy ktoś używa Teams do komunikacji ze współpracownikami, czy też używa usługi do rozmów z rodziną i przyjaciółmi, niebawem pojawi się kilka nowych funkcji.

REKLAMA

Czytaj też:

Microsoft Teams – obsługa inteligentnych kamer i mechanizm rozpoznawania twarzy.

Za sprawą obsługi inteligentnych kamer, Microsoft Teams może rozpoznawać poszczególne osoby na strumieniu wideo i je odpowiednio kadrować, w zależności od sytuacji. Innymi słowy, jeżeli w sali konferencyjnej wyposażonej w nowoczesny sprzęt jest wiele osób, Teams na życzenie może pokazywać zbliżenie na mówcę, zamiast prezentować wszystkich uczestników. Wśród obsługiwanych kamer znajdą się produkty firm Jabra, Neat, Poly i Yealink.

Wprowadzony też zostanie bazujący na sztucznej inteligencji system rozpoznawania twarzy. Dzięki niemu podczas rozmowy każdy rozmówca będzie oznaczony na strumieniu wideo, wraz z podstawowymi informacjami z jego profilu i ewentualnymi zależnościami z danym użytkownikiem – na przykład wspólne projekty czy wydarzenia w kalendarzu. Dodane też zostaną nowe możliwości do funkcji prezentera i nowe cechy dynamicznych pokoi. Sztuczna inteligencja wbudowana w Microsoft Teams pomoże też prezenterom w odpowiednim doborze kadru i oświetlenia. Pojawi się też możliwość załączania strumienia wideo z Teams do prezentacji PowerPoint.

Microsoft Teams z obsługą Apple CarPlay. Już nie tylko Android Auto.

 class="wp-image-1855696"
Microsoft Teams na Apple CarPlay
REKLAMA

Usługa jeszcze w tym miesiącu zyska zgodność z samochodowym interfejsem iPhone’a. Co ciekawe, w trybie CarPlay nie będą dostępne rozmowy wideo – możliwe będzie nawiązanie tylko połączenia głosowego, dla bezpieczeństwa kierowcy.

Aktualizacja aplikacji Microsoft Teams na iOS dodająca obsługę CarPlay, pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Działać będzie zarówno z kontem służbowym, jak i prywatnym. Pozostałe omówione wyżej nowości mają się pojawić w nadchodzących tygodniach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA