REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android Auto wprowadza zakładki. Nawigacja w samochodzie będzie mniej uciążliwa

Android Auto zyska aktualizację, dzięki której stanie się nieco bardziej zatłoczony, ale dzięki temu prostszy w obsłudze. Nadchodzą zakładki.

16.06.2021
13:12
google mapy android auto
REKLAMA

Android Auto to obok Apple CarPlay jeden z dwóch najlepszych systemów infotainment w autach. Są fani autorskich systemów BMW czy Mercedesa, ale żaden z nich nie ma takich możliwości jak dwa wspomniane wyżej rozwiązania. Android Auto jak i Apple CarPlay wygrywają dostępnością aplikacji i wygodą. Wszystkie kompatybilne aplikacje ze smartfona możemy wygodnie obsługiwać w aucie, wykorzystując ekran dotykowy auta bądź komendy głosowe.

REKLAMA

Używam obu systemów naprzemiennie i niestety każdy z nich ma swoje wady. Największą bolączką CarPlay jest brak obsługi polskiej Siri, co daje się odczuć, kiedy asystentka próbuje przeczytać przychodzącą wiadomość tekstową. Z kolei Android Auto ma nieco brzydszy i mniej logiczny interfejs. Google stara się zmieścić na ekranie więcej informacji niż Apple, ale w aucie nie zawsze ma to sens.

Teraz Android Auto zyska zakładki, które ułatwią nawigację.

 class="wp-image-1750413"
 class="wp-image-1750416"

Nie będzie ładniej, ale będzie bardziej funkcjonalnie. W aplikacjach wyświetlanych w Android Auto pojawią się zakładki, czyli pasy wydzielone po lewej i po prawej stronie. Będą one zawierać kontekstowe przyciski ułatwiające nawigację. Po lewej znajdziemy np. przycisk przewijania listy na samą górę lub przełącznik na przewijanie po literach. W lewym górnym rogu zawsze widać ikonkę aplikacji, która właśnie jest otwarta.

REKLAMA

Z kolei po prawej mogą pojawiać się inne informacje. Wygląda na to, że póki co będzie to miejsce na skrót do odtwarzanego aktualnie materiału.

Elementów na ekranie będzie więc jeszcze więcej niż dotychczas. Są to jednak czytelne elementy, które mają szansę przyspieszyć nawigację, a przecież to powinno być nadrzędnym celem. Każda milisekunda spędzona na wpatrywaniu się w ekran to milisekunda straconej uwagi przy patrzeniu na drogę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA