Huawei AppGallery rośnie w siłę. Banki i taksówki już tu są

Lokowanie produktu

Z tygodnia na tydzień rośnie liczba programów i gier w Huawei AppGallery. Sklep z aplikacjami zaczęły zauważać już nie tylko banki, ale również firmy kojarzące kierowców z pasażerami.

08.06.2020 10.34
huawei appgallery banki itaxi

Z początku był to poboczny projekt, ale z biegiem lat sklep Huaweia stał się głównym repozytorium aplikacji na nowych smartfony tej marki. Teraz z kolei kuratorzy AppGallery dwoją się i troją, by oferta była atrakcyjna dla klientów z Polski.

punkty huawei appgallery instaluj i wygrywaj class="wp-image-1150927"

AppGallery, czyli sklep z aplikacjami na smartfony Huawei, jest dowodem na to, że firma nie rezygnuje z walki o dobro klientów.

Do tej pory brakowało w nim aplikacji z jednej istotnej kategorii, czyli banków. Te zaczęły jednak wyrastać jak grzyby po deszczu. Huawei w ostatnim czasie nawiązał partnerstwo z takimi instytucjami finansowymi jak mBank, Idea Bank i PKO BP (IKO), a stosowne aplikacje są już dostępne do pobrania.

To długo oczekiwane światełko w tunelu, a teraz powinno pójść już z górki. Wspomniane banki pojawiły się w pierwszej kolejności w AppGallery na smartfonach Huaweia z usługami Google Play, ale producent obiecuje, że niedługo będą dostępne również na smartfony z Huawei Mobile Services.

huawei appgallery moreapps class="wp-image-1123633"

Na tych trzech bankach zbiory AppGallery się oczywiście nie kończą.

Już teraz w sklepie Huaweia można znaleźć takie programy jak Allegro, Empik GO, eSky czy TOK FM. Do tego dochodzi Automapa udostępniana za darmo posiadaczom urządzeń bez dostępu do usług Google’a oraz nowość w ofercie, czyli iTaxi.

Ta bardzo popularna aplikacja do zamawiania taksówek korzysta z usługi Open Street Maps. Dzięki temu rozwiązaniu iTaxi może pokazywać posiadaczom telefonów z Huawei Mobile Services ich pozycję bez konieczności ładowania Map Google.

Teraz już zaś tylko patrzeć, aż w App Gallery pojawią się kolejne banki oraz inne popularne usługi do zamawiania kursów z punktu A do B.

Do tego, by AppGallery stał się konkurencyjny, potrzebne jest oczywiście wsparcie usług Huaweia w tych kluczowych aplikacjach, ale proces pozyskiwania partnerów cały czas postępuje. Szlaki zostały już przetarte przez takie firmy jak mBank czy właśnie iTaxi.

Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, że usługodawcy chcą być obecni w AppGallery. Gigant z Shenzen, pomimo tego, że rzucano mu kłody pod nogi, utrzymał wysokie udziały na rynku zarówno w Polsce, jak i w ujęciu globalnym. Sprzedaż urządzeń Huawei utrzymuje się też cały czas na wysokim poziomie.

Warto przy tym wspomnieć, że to na smartfony z Huawei Mobile Services patrzą dziś w pierwszej kolejności te osoby, które chcą skorzystać z 5G w Polsce. To właśnie urządzenia z linii Huawei P40 jako pierwsze wspierają sieć 5. generacji w naszym kraju.

*Wpis powstał we współpracy z Huawei

Lokowanie produktu
Najnowsze