Jak na zakupy, to ze smartfonem, a najlepiej — ze smartfona. Sprawdzamy aplikacje do zakupów z Huawei AppGallery

Lokowanie produktu

Jak na zakupy, to tylko ze smartfonem — a podczas kwarantanny jeszcze lepiej prosto ze smartfona, bez wychodzenia z domu. Przyglądamy się aplikacjom z Huawei AppGallery, które zastąpią nam centra handlowe w czasie pandemii koronawirusa.

02.05.2020 17.50
huawei appgallery zakupy

AppGallery to oficjalne repozytorium z aplikacjami na smartfonach marki Huawei. To młody gracz na rynku, ale producent dba na różne sposoby o to, by pojawiało się w nim jak najwięcej istotnych programów na Androida.

Huawei AppGallery — sklep z aplikacjami na smartfony z HMS

Producent nawiązuje teraz partnerstwa z twórcami aplikacji, którzy uaktualniają je o obsługę Usług Huawei. Dzięki temu programy działają płynnie i sprawnie na smartfonach chińskiej firmy, w tych na tych najnowszych z rodziny Huawei P40.

Jedną z istotnych kategorii aplikacji, które zwłaszcza w dobie pandemii są bardzo przydatne, są programy ułatwiające zakupy z poziomu smartfona przez internet. Przyjrzałem się, co dokładnie oferuje w tym zakresie AppGallery od Huaweia.

allegro huawei appgallery

Allegro w Huawei AppGallery

W sklepie z aplikacjami na smartfony marki Huawei nie mogło zabraknąć największej polskiej platformy e-commerce. Można tu kupić niemal wszystko, a program Allegro Smart gwarantuje darmowe dostawy w ramach zryczałtowanego abonamentu — w sam raz na pandemię. Za zainstalowanie Allegro z AppGallery z poziomu sekcji Prezenty można dostać 5 zł na zakupy w ramach prezentu powitalnego.

Empik i Empik GO w Huawei AppGallery

Jedzenie kupowane w dyskontach i sklepach osiedlowych potrzebne jest ciału, ale w dobie pandemii przydałby się jeszcze jakiś pokarm dla duszy. W postaci sztuki może go zapewnić Empik. Dzięki aplikacji mobilnej można w wygodny sposób bez wychodzenia z domu kupić książki, czasopisma, filmy i masę innych artykułów.

W dobie pandemii bardzo ważny jest też dostęp do treści rozrywkowych w wersji cyfrowej. Empik to rozumie i udostępnia aplikację z e-bookami i audiobookami. Użytkownicy AppGallery z poziomu sklepu w zakładce Prezenty mogą uzyskać dostęp do usługi Empik GO w modelu subskrypcyjnym na miesiąc bez żadnych dodatkowy opłat.

empik go huawei appgallery

Ceneo w Huawei AppGallery

Każde zakupy dobrze jest rozpocząć od porównywarki cen. Dzięki temu można sprawdzić, gdzie dany produkt jest najatrakcyjniej wyceniony. Baza usługi jest ogromna i można znaleźć w niej w zasadzie wszystko — od smartfonów, przez biżuterię, na zwierzętach kończąc.

OLX w Huawei AppGallery

Innym serwisem, na który warto zajrzeć, szukając nowych rzeczy, jest OLX. To taka internetowa tablica ogłoszeń. Oferty można wyszukiwać po lokalizacji. Bardzo często można znaleźć tutaj produkty używane, które są znacznie bardziej atrakcyjnie wycenione od tych, które można znaleźć w sprzedaży detalicznej.

Aliexpress w Huawei AppGallery

Aliexpress to bodaj największy internetowy supermarket świata. Co prawda na produkty zamówione za pośrednictwem tej aplikacji często czeka się tygodniami, ale rekompensują to śmiesznie niskie ceny. Kupić tam można dosłownie wszystko, a przesyłki docierają do nas z Chin.

huawei appgallery listonic

Listonic w Huawei AppGallery

Przez internet możemy zamawiać dzisiaj niemal wszystko, ale pomimo kwarantanny czasem trzeba się wybierać na zakupy spożywcze do okolicznego sklepu. W dobie koronawirusa trzeba założyć maseczkę i rękawiczki, a potem odczekać swoje w kolejce. W samym sklepie chcemy też spędzać jak najmniej czasu.

Pomocna może okazać się tutaj lista zakupów taka jak Listonic. Wystarczy ją uzupełnić przed wyjściem do sklepu, a potem odhaczać kolejno produkty z listy. Dobrym pomysłem jest też utworzenie listy zakupów dla całej rodziny, którą potem będą oni uzupełniali na bieżąco.

Zdrowe zakupy w Huawei AppGallery

To, że zakupy robimy przez koronawirusa teraz szybko, nie oznacza, że nie powinniśmy jeść zdrowo — wręcz przeciwnie! Kondycja organizmu jest bardzo ważna w ochronie przed infekcjami, dlatego powinniśmy ograniczać śmieciowe jedzenie. Aplikacji o nazwie Zdrowe zakupy może w tym pomóc.

huawei appgallery zappka

żappka w Huawei AppGallery

Gdzie robić zakupy? Można to robić w sieci sklepów osiedlowych Żabka. Program o nazwie żappka pozwala nie tylko zapoznawać się z ofertą, ale także zbierać punkty, które można potem wymieniać na zakupy. Wystarczy, że przed zapłaceniem klient odpali aplikację i wyświetlić na ekranie kod kreskowy.

Rossmann PL w Huawei AppGallery

Jedzenie jedzeniem, ale nie tylko nim człowiek żyje. Podczas kwarantanny potrzebne są także kosmetyki, a te można kupić w drogeriach takich jak Rossmann. Sieć obecna jest w wielu polskich miastach, a aplikacja mobilna w Huawei AppGallery pomoże w zakupach.

punkty huawei appgallery gry

Interesuje cię coś innego? Na to też jest aplikacja!

Wymienione powyżej pozycje to tylko mały wycinek oferty AppGallery od Huaweia. Lista programów prosto z Polski w oficjalnym sklepie na smartfony tej firmy powiększa się w dodatku w zasadzie z dnia na dzień.

Warto przy tym pamiętać, że w przypadku, gdy jakieś aplikacji nie da się znaleźć jeszcze bezpośrednio w sklepie, to można ją zainstalować również na inne sposoby ręcznie. Jednym z nich jest użycie narzędzia o nazwie MoreApps.

Oczywiście na aplikacjach do zakupów oferta Huaweia się nie kończy. Warto przyjrzeć się również ofercie gier mobilnych w AppGallery oraz filmów w usłudze Huawei Video, gdzie można teraz zgarnąć kupon na 10 produkcji z katalogu Rakuten TV.

*Materiał powstał we współpracy z Huawei

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze