REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Huawei radzi sobie bez Map Google. Klienci w Polsce właśnie dostali za darmo AutoMapę PL

Huawei zawiera kolejce ciekawe partnerstwa z polskimi usługodawcami, budując w ten sposób alternatywę wobec niedostępnych usług Google realizowanych za pośrednictwem sklepu Play.

07.05.2020
19:38
AutoMapa
REKLAMA
REKLAMA

Od dzisiaj posiadacze nowych smartfonów Huawei z serii Mate, P oraz Y mogą pobrać kompletnie za darmo aplikację AutoMapa PL. Co ważne, darmowa jest nie tylko sama aplikacja, ale także otrzymany wraz z nią bezterminowy okres na użytkowanie programu. Dla porównania, AutoMapę ze sklepu Google Play można pobrać bez ponoszenia kosztów, ale po pierwszym tygodniu korzystania z nawigacji trzeba już uiścić opłatę. Użytkownicy smartfonów Huawei nie mają tego problemu.

Zdaniem wielu AutoMapa to najlepsza nawigacja do podróżowania po Polsce

Waze może być bardziej przejrzyste, z kolei Mapy Google bardziej uniwersalne, ale doświadczeni kierowcy bardzo często wskazują właśnie AutoMapę jako najlepsze narzędzie do podróżowania po polskich drogach. Z tej perspektywy aplikacja oddana posiadaczom smartfonów Huawei może stanowić realną alternatywę dla map od Google, oficjalnie niedostępnych na chińskich smartfonach.

Darmowa Automapa dla smartfonów Huawei:

  • Huawei Mate 30 Pro
  • Huawei P40 Pro
  • Huawei P40
  • Huawei P40 lite
  • Huawei P40 lite E
  • Huawei Y6p
  • Huawei Y5p

Trzeba jednak zaznaczyć, że darmowa AutoMapa dla polskich użytkowników obejmuje wyłącznie powierzchnię naszego kraju. Mapy dla innych regionów niestety nie są już darmowe. Dlatego planując wyjazd za granicę warto wyposażyć się w dodatkowe mapy offline.

 class="wp-image-1142296"

AutoMapa to nie jedyna aplikacja, którą Huawei pozyskał z myślą o polskich odbiorcach

Przeć chwilą informowaliśmy was o współpracy mBanku oraz chińskiego giganta. Na mocy porozumienia oficjalna aplikacja mBank trafi do AppGallery (alternatywa dla Google Play), z kolei posiadacze smartfonów Huawei zapłacą wirtualną kartą przy wykorzystaniu standardów bezgotówkowych płatności zbliżeniowych od Huawei. Podobnie, jak gdyby płacili za pośrednictwem Google Pay. System działa w Polsce bez zarzutów.

REKLAMA

W niedalekiej przyszłości na pewno usłyszymy o kolejnych kluczowych aplikacjach dla naszego runku, które pojawią się w AppGallery. Huawei niezwykle intensywnie inwestuje w promocję swojego środowiska dystrybucji aplikacji, mającego wynagrodzić użytkownikom smartfonów brak dostępu do części usług Google.

Aplikację AutoMapa PL użytkownicy wybranych smartfonów Huawei pobiorą od dzisiaj, za darmo, z poziomu platformy AppGalery.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA