Użytkownicy Asystenta Huawei polecą taniej. eSky.pl nawiązało współpracę z chińskim producentem

Lokowanie produktu

Jeśli korzystacie już z panelu Huawei Assistant, to mam dobrą wiadomość. Już wkrótce pojawią się w nim spersonalizowane oferty podróżnicze przygotowane przez firmę eSky.pl. A jeśli nie korzystacie z Huawei Assistant, to… no cóż, najwyższa pora żeby to zmienić.

02.06.2020 13.46
Użytkownicy Huawei polecą taniej. eSky.pl współpracuje z producentem

Umieszczanie takich... realnych usług, dostępnych z poziomu systemowego asystenta przemawia do mnie o wiele bardziej, niż słuchanie żartów opowiadanych przez mój telefon. Ale od początku. W ramach rozbudowy swojego ekosystemu, asystent Huawei wzbogaci się o oferty lotów i podróży oferowanych przez eSky.pl.

Huawei Assistant pomoże zaplanować urlop i znaleźć najlepsze połączenie lotnicze

Jest to już drugi etap współpracy między firmami eSky.pl i Huawei. Pierwszym krokiem było pojawienie się oficjalnej aplikacji eSky.pl w sklepie Huawei AppGallery. Teraz, w ramach przydatnych informacji wyświetlanych na kartach Huawei Assistant, pojawią się spersonalizowane oferty podróży oraz możliwość wyszukiwania najbardziej atrakcyjnych połączeń lotniczych przez użytkowników telefonów Huawei. Po znalezieniu interesującej nas wycieczki lub samych biletów będziemy mogli oczywiście kupić je w bardzo prosty sposób, dzięki integracji eSky.pl z ekosystemem Huawei.

Firma Huawei zapowiedziała dalszą integrację usług eSky.pl. Kolejnym etapem będzie dodanie funkcji Huawei Assistant, dzięki którym w równie łatwy sposób będziemy mogli zarezerwować sobie hotel lub zarezerwować sobie auto z wypożyczalni na całym świecie. Oferty eSky.pl będą dostarczane dla użytkowników Huawei w 29 językach, w tym oczywiście w języku polskim.

Wystarczy otworzyć kartę Asystenta Huawei

Asystent Huawei to nadal trochę niedoceniane narzędzie, które Huawei rozwija w imponującym tempie. Jego podstawową funkcją jest uniwersalna wyszukiwarka, która przeszukuje jednocześnie aplikacje, notatki, wiadomości e-mail, kalendarz oraz internet.

Oprócz tego Asystent wyświetla zdefiniowane przez użytkownika skróty oraz „karty kontekstowe dostarczone przez Huawei i Partnerów" - w tym właśnie oferty od eSky.pl, przygotowane indywidualnie pod każdego użytkownika. Oprócz kart kontekstowych, asystent oferuje skróty do najczęściej używanych narzędzi, takich jak kalendarz, aplikacja pogodowa, lista nieodebranych połączeń, czy raport o zużyciu baterii i wykorzystaniu danych. Działania te kontrolowane są przez wbudowany algorytm sztucznej inteligencji AI TIPS. Wszystkie podpowiedzi proponowane są na podstawie analizy zachowań użytkownika.

Aplikacja Huawei Assistant jest instalowana fabrycznie na smartfonach Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro oraz smartfonach serii P40, sprzedawanych na europejskich rynkach, z najnowszą wersją autorskiej nakładki Huawei EMUI 10. Żeby korzystać z Asystenta na pozostałych urządzeniach Huawei, musimy zainstalować go ręcznie.

Nie jest to zbyt skomplikowany proces. Dla urządzeń z nakładką EMUI w wersji 10 wystarczy wyszukać Huawei Assistant w sklepie z aplikacjami Huawei App Gallery. W przypadku urządzeń z EMUI w wersji 9.1, asystenta pobierzemy z oficjalnej strony internetowej Huawei.

Po najnowszej aktualizacji Huawei Assistant trafi na kolejne modele smartfonów

Chodzi o aktualizację do Androida 10, która obejmie wybrane modele, między innymi smartfony P30 lite (256 GB), P20 Pro oraz Mate 10 Pro. Wraz z aktualizacją oprogramowania oraz równoległą aktualizacją nakładki EMUI do wersji 10.0, Huawei Assistant będzie dostępny na kolejnych telefonach marki.

Aktualizacja właśnie się rozpoczęła i w pierwszej kolejności dotyczy modelu Huawei P30 lite (256 GB). W czerwcu aktualizację otrzymają smartfony: Mate 10 Pro, Mate 10 Pro Porshe Design, P20, P20 Pro oraz Mate RS Porshe Design. Harmonogram aktualizacji znajduje się pod linkiem. Instrukcję jak aktywować Asystenta znajdziecie na tej stronie: https://bit.ly/3dgXPlZ

Nie tylko eSky.pl

Huawei planuje dodawać nowe funkcje do swojego asystenta. A raczej: dodawać nowych partnerów, chętnych do współpracy. Oprócz personalizowanych usług eSky.pl, użytkownicy Asystenta Huawei mogą korzystać też z aplikacji Listonic, czyli wygodnej listy zakupów; aplikacji Podcast Go, która - jak sama nazwa wskazuje - przyda się do słuchania podcastów.

Pobierz Asystenta i wygraj P40 Pro

Na koniec mam też doskonałą wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby wymienić swój telefon na nowszy model. Jeśli posiadacie smartfon bądź tablet marki Huawei i zainstalujecie na nim Asystenta Huawei, wystarczy odwiedzić tę stronę, zostawić na niej krótki komentarz na temat swoich odczuć związanych z użytkowania Asystenta oraz swoje dane kontaktowe w zamian za szansę na wygranie smartfona Huawei P40 Pro, którego opisywaliśmy tutaj. Powodzenia.

Tekst powstał we współpracy z Huawei

Lokowanie produktu
Najnowsze