REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

iTaxi wyprzedza FreeNow, Ubera i Bolta. Taksówki wjeżdżają z aplikacją do Huawei AppGallery

Świetna wiadomość dla użytkowników smartfonów Huaweia bez usług Google’a. Do sklepu AppGallery trafiła właśnie aplikacja do zamawiania taksówek, czyli iTaxi.

itaxi huawei appgallery
REKLAMA
206 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Huawei był na dobrej drodze do pokonania Samsunga na rynku mobilnym, ale jego plany pokrzyżował w zeszłym roku Donald Trump. Chińczycy nie mogą już robić interesów z Google’em, a ich nowe smartfony pozbawione są usług firmy z Mountain View, w tym sklepu Google Play.

Dla firmy oraz jej klientów to był spory cios, ale Huawei się nie poddaje i od dawna rozwija swój własny sklep z aplikacjami. Nie jest on co prawda jeszcze tak bogaty jak ten od Google’a, ale z tygodnia na tydzień oferta się poprawia i do chińskiej firmy dołączają lokalni partnerzy.

Najnowszą pozycją w sklepie z aplikacjami od Huaweia jest aplikacja o nazwie iTaxi. To jeden z kilku popularnych programów, który pozwala zamawiać kursy z punktu A do punktu B z poziomu smartfona wykorzystujący do śledzenia trasy cyfrowe mapy oraz koordynaty GPS.

Aplikacje umożliwiające zamawianie taksówek oraz przewozu osób, które w wersji na telefony z usługami Google’a dużej mierze bazowały na usłudze Google Maps, do tej pory były wielkimi nieobecnymi w AppGallery. W przypadku iTaxi było o tyle prościej, że program korzysta z Open Steet Maps.

iTaxi w wersji na smartfony Huaweia bez usług Google’a praktycznie nie różni się od aplikacji, która trafiła na smartfony z Google Play.

Jedyne co zostało okrojone, to metody płatności. Z wiadomych względów niedostępny jest Google Pay, a Blik wymaga autoryzacji w banku, a tych na razie na smartfonach z jedynie Huawei Mobile Services nie da się zainstalować. Na szczęście jest jeszcze opcja płatności kartą, PayPalem lub dopisaniem do rachunku.

Trzymamy teraz kciuki, by w sukurs iTaxi, które jako pierwsza aplikacja z tej kategorii zadebiutowało w AppGallery, poszły teraz twórcy takich usług jak FreeNow, Uber i Bolt. Dzięki temu użytkownicy smartfonów z HMS mieliby podobny wybór do osób korzystających z telefonów z usługami Google’a.

Dodanie aplikacji iTaxi do AppGallery to kolejny kamień milowy rozwoju Usług Huawei.

iTaxi nie jest pierwszą ważną aplikacją, która trafiła na smartfony Huaweia w ostatnim czasie. W sklepie AppGallery można znaleźć w końcu już aplikacje banków takie jak mBank, iPKO czy Idea Bank, które obecnie działają na telefonach z usługami Google’a, a niedługo uruchomią się również na tych z HMS.

Oprócz tego Huawei przekonał również wielu innych partnerów z Polski, by umieścili w jego sklepie swoje aplikacje. Na liście są takie programy jak Allegro, EmpikGO czy TOK FM. W dodatku klienci Huaweia mogą liczyć na bonusy w postaci kuponów zniżkowych, darmowych abonamentów itp.

REKLAMA

Jakby tego było mało, posiadacze urządzeń chińskiej firmy bez usług Google’a, na których nie da się oficjalnie skorzystać z aplikacji Google Maps (aczkolwiek trzeba pamiętać, że ta usługa jest dostępna z poziomu przeglądarki) mogą cieszyć się Automapą. Ta na mocy umowy z Huawei udostępniana jest im za darmo.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA