REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

iTaxi wyprzedza FreeNow, Ubera i Bolta. Taksówki wjeżdżają z aplikacją do Huawei AppGallery

Świetna wiadomość dla użytkowników smartfonów Huaweia bez usług Google’a. Do sklepu AppGallery trafiła właśnie aplikacja do zamawiania taksówek, czyli iTaxi.

04.06.2020
10:34
itaxi huawei appgallery
REKLAMA
REKLAMA

Huawei był na dobrej drodze do pokonania Samsunga na rynku mobilnym, ale jego plany pokrzyżował w zeszłym roku Donald Trump. Chińczycy nie mogą już robić interesów z Google’em, a ich nowe smartfony pozbawione są usług firmy z Mountain View, w tym sklepu Google Play.

Dla firmy oraz jej klientów to był spory cios, ale Huawei się nie poddaje i od dawna rozwija swój własny sklep z aplikacjami. Nie jest on co prawda jeszcze tak bogaty jak ten od Google’a, ale z tygodnia na tydzień oferta się poprawia i do chińskiej firmy dołączają lokalni partnerzy.

Najnowszą pozycją w sklepie z aplikacjami od Huaweia jest aplikacja o nazwie iTaxi. To jeden z kilku popularnych programów, który pozwala zamawiać kursy z punktu A do punktu B z poziomu smartfona wykorzystujący do śledzenia trasy cyfrowe mapy oraz koordynaty GPS.

Aplikacje umożliwiające zamawianie taksówek oraz przewozu osób, które w wersji na telefony z usługami Google’a dużej mierze bazowały na usłudze Google Maps, do tej pory były wielkimi nieobecnymi w AppGallery. W przypadku iTaxi było o tyle prościej, że program korzysta z Open Steet Maps.

iTaxi w wersji na smartfony Huaweia bez usług Google’a praktycznie nie różni się od aplikacji, która trafiła na smartfony z Google Play.

Jedyne co zostało okrojone, to metody płatności. Z wiadomych względów niedostępny jest Google Pay, a Blik wymaga autoryzacji w banku, a tych na razie na smartfonach z jedynie Huawei Mobile Services nie da się zainstalować. Na szczęście jest jeszcze opcja płatności kartą, PayPalem lub dopisaniem do rachunku.

Trzymamy teraz kciuki, by w sukurs iTaxi, które jako pierwsza aplikacja z tej kategorii zadebiutowało w AppGallery, poszły teraz twórcy takich usług jak FreeNow, Uber i Bolt. Dzięki temu użytkownicy smartfonów z HMS mieliby podobny wybór do osób korzystających z telefonów z usługami Google’a.

Dodanie aplikacji iTaxi do AppGallery to kolejny kamień milowy rozwoju Usług Huawei.

iTaxi nie jest pierwszą ważną aplikacją, która trafiła na smartfony Huaweia w ostatnim czasie. W sklepie AppGallery można znaleźć w końcu już aplikacje banków takie jak mBank, iPKO czy Idea Bank, które obecnie działają na telefonach z usługami Google’a, a niedługo uruchomią się również na tych z HMS.

Oprócz tego Huawei przekonał również wielu innych partnerów z Polski, by umieścili w jego sklepie swoje aplikacje. Na liście są takie programy jak Allegro, EmpikGO czy TOK FM. W dodatku klienci Huaweia mogą liczyć na bonusy w postaci kuponów zniżkowych, darmowych abonamentów itp.

REKLAMA

Jakby tego było mało, posiadacze urządzeń chińskiej firmy bez usług Google’a, na których nie da się oficjalnie skorzystać z aplikacji Google Maps (aczkolwiek trzeba pamiętać, że ta usługa jest dostępna z poziomu przeglądarki) mogą cieszyć się Automapą. Ta na mocy umowy z Huawei udostępniana jest im za darmo.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA