REKLAMA

Rebel Whopper to najlepsza alternatywa dla mięsa, jaką mamy. Kanapka Burger Kinga trafi do Polski

Burger King rozszerzy swoją ofertę na bezmięsne burgery również na stary kontynent. Dzięki temu bezmięsny Rebel Whopper trafi również do Polski.

12.11.2019 11.16
rebel whooper burger king vegan wegański sztuczne mięso bez mięsa
REKLAMA
REKLAMA

Bezmięsne burgery jeszcze kilka lat temu wydawały się fanaberią, ale coraz więcej firm chce mieć je w swojej ofercie. Dzisiaj, za sprawą tkanek hodowanych w laboratorium oraz coraz to nowych mieszanek roślinnych imitujących smak i fakturę mięsa, wegańskich i wegetariańskich alternatyw dla tradycyjnych mięsnych potraw jest coraz więcej.

W ten trend wpisują się nowe firmy, takie jak Beyond Meat, dzięki której kotlet w Beyond Burgerze został zastąpiony sztucznym mięsem. Do tego dochodzą kolejne bezmięsne potrawy w sieciach fastfoodowych takie jak wegański burger oraz kurczaki z roślinnego mięsa z KFC. Z kolei w Burger Kingu pojawił się Impossible Whopper na bazie Impossible Burgera. A na tym nie koniec.

Burger King bez mięsa

Impossible Whopper był z początku limitowaną ofertą na bazie komitywy z firmą Impossible Foods w Stanach Zjednoczonych, która okazała się sukcesem. To jednak nie koniec bezmięsnej oferty sieci. Co prawda w Polsce do tej pory musieliśmy zadowolić się Halloumi Kingiem, ale już niedługo pojawi się jego następca, czyli Rebel Whopper.

Sercem kanapki Rebel Whopper, która dostępna jest w Australii, nie jest co prawda sztuczne mięso z laboratorium, ale to i tak coś więcej niż bułka z serem zamiast kotleta. Zamiast wołowiny pojawi się w nim jej roślinny substytut, który ma imitować ją pod względem zarówno faktury, jak i smaku.

Rebel Whopper ma kosztować tyle samo, co jego mięsny odpowiednik

Pierwsze testy nowej kanapki na naszym kontynencie prowadzone były w Szwecji. Okazały się tam na tyle udane, że Rebel Whopper, czyli burger z roślinnym substytutem mięsa trafi do sprzedaży w całej Europie, w tym w Polsce. Odpowiada za niego jednak nie Impossible Meat, a Unilever.

Zmiana dostawcy bezmięsnej alternatywy mięsa w naszym regionie nie powinna dziwić. Impossible Foods, z którym Burger King współpracuje w Stanach Zjednoczonych, nadal walczy o to, by oferować swoje produkty na Starym Kontynencie. Unilever wypełnił niszę.

REKLAMA

Ciekawe też, czy McDonald’s zacznie gonić konkurencję w postaci Burger Kinga i KFC. Dostępna wyłącznie zimą limitowana Kanapka Drwala w dodatkowej wersji wegetariańskiej z kotletem warzywnym zamiast mięsa to oczywiście krok w dobrą stronę, ale liczymy na coś więcej.

PS Burger King oficjalnie nie chce, żeby jego kanapkę nazywać wegetariańską lub wegańską. Prawdopodobnie z tego powodu, iż ponoć bezmięsne burgery są smażone/grillowane na tych samych sprzętach, co mięsne kanapki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA