REKLAMA

Legendarny Burger Drwala powraca. Najlepszą kanapkę McDonald's w tym roku kupisz także bez mięsa

Legendarny Durger Drwala już 20 listopada powróci do McDonald’s. Nie to jest jednak najciekawsze – najciekawsze jest to, że w tym roku Drwal przeszedł na wegetarianizm.

31.10.2019 10.59
Burger Drwala powraca. W tym roku także w wersji bezmięsnej
REKLAMA
REKLAMA

Mięsożercom Burgera Drwala przedstawiać nie trzeba. To bodajże najsmaczniejsza kanapka w ofercie McDonald’a, która cyklicznie pojawia się i znika z oferty. Ostatnio smakosze mogli skosztować podwójnego mięsa w listopadzie ubiegłego roku – niebawem znów będą mogli to zrobić, ale w tym roku z najpyszniejszej kanapki w Macu skorzystają również jarosze.

Burger Drwala 2019 – także w wersji wegetariańskej.

Jak wynika z grafik, którymi od rana żyją facebookowe grupy dla wegan i wegetarian, nowa oferta wejdzie w życie 20 listopada. Burger Drwala będzie miał w tym roku pięć odmian:

  • z kurczakiem
  • z wołowiną
  • na ostro
  • podwójny
  • wege

Ten ostatni zamiast klasycznej wołowiny czy drobiu rozpali podniebienia kotletem warzywnym. Nie znamy jeszcze składu owego kotleta, więc trudno orzec, czego można się po nim spodziewać, ale jak pisaliśmy już przy wielu innych okazjach – każdy krok ku bezmięsnej ofercie w tak dużych sieciach restauracji to dobry krok.

Burger Drwala 2019 class="wp-image-1030868" title="Burger Drwala 2019"

Nie jest to jednak oferta dla wegan. Jak czytamy w opisie burgera na grafice:

Szkoda, że nie ma wersji bez sera, ale jak wyżej – to wciąż dobry krok.

Wraz z Burgerem Drwala pojawią się również zakręcone frytki z sosem śmietanowym oraz chrupserki z sosem żurawinowym. W sam raz na dodatek do wegetariańskiej kanapki.

To pierwszy wege-burger McDonald’s w Polsce, ale nie na świecie.

W zagranicznych restauracjach sieci od dawna można próbować wege-burgerów, wege-wrapów i innych bezmięsnych dań. Brytyjska sieć ma np. w ofercie burgera „vegatable deluxe”, z warzywnymi paskami, zaś Szwedzi mogą zamawiać kanapki McVegan. Oczywiście obecność kanapek tego typu uwarunkowana jest świadomością społeczną – w Szwecji 1/10 obywateli deklaruje weganizm lub wegetarianizm, a w przypadku osób poniżej 30-tki jest to aż 1/5 społeczeństwa.

REKLAMA

Świadomość a) konieczności b) korzyści zdrowotnych i środowiskowych z redukcji spożycia mięsa rośnie także w Polsce, o czym może świadczyć wprowadzanie wegetariańskich opcji przez Burger Kinga czy KFC, a także rosnąca popularność bezmięsnych zamienników pokroju Beyond Burger.

Jesteśmy na dobrej drodze. I mam nadzieję, że nawet zatwardziali mięsożercy dadzą szansę wege odmianie Burgera Drwala. Sam nie mogę się doczekać!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA