REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Za Netfliksa w Polsce wreszcie zapłacisz w złotówkach. Nie licz jednak na obniżkę

Netflix zadebiutował w Polsce na początku stycznia, a przez ostatnie 5 miesięcy można już bez żadnych kombinacji. Do teraz trzeba było jednak wybierać płatność w euro, a cena usługi była uzależniona od kursu. Teraz wreszcie wiemy, ile kosztuje Netflix w złotówkach.

07.06.2016
8:24
Ile kosztuje Netflix? Wiemy, ile trzeba zapłacić w złotówkach
REKLAMA
REKLAMA

Debiut Netfliksa na naszym rynku był bardzo ważnym wydarzeniem i dał polskim konsumentom dostęp do ogromnej biblioteki seriali i filmów w ramach zryczałtowanego abonamentu. Serwis zadebiutował w dodatku nie tylko w naszym kraju, ale na ponad setce innych rynków jednocześnie.

Debiut Netfliksa nie odbył się bez potknięć.

Na wiodącą platformę VOD świata czekało bardzo wiele osób, a u niektórych internautów urosła ona do rangi Świętego Graala streamingu wideo w sieci. Zderzenie z rzeczywistością, zwłaszcza kiedy dowiedzieliśmy się ile kosztuje Netflix, było jednak nieco bolesne. Wśród największych wad Netfliksa wymieniano między innymi:

  • brak dostępu do pełnej bazy produkcji;
  • brak tłumaczeń większości materiałów;
  • brak polskiej wersji strony i aplikacji;
  • i wreszcie brak polskich cen.

Polskie ceny Netfliksa z początku były podawane w euro.

Netflix przygotował trzy abonamenty kosztujące 7,99 euro, 9,99 euro u 11,99 euro. Najtańszy z nich oferuje dostęp do bazy w jakości SD na jednym urządzeniu jednocześnie, a środkowy pozwala oglądać na dwóch ekranach różne materiały jednocześnie w jakości HD. Najdroższy pakiet to 4 ekrany i jakość 4K.

Z początku Netflix oferowany także był w dokładnie takich cenach, w jakich wykupują go nasi zachodni sąsiedzi. Cennik na Europę został ustandaryzowany i tyle samo za dostęp do filmów i seriali płacili mieszkańcy większości europejskich państw - niezależnie od tego, czy obowiązującą walutą w nich jest euro.

ile kosztuje netflix? znamy ceny w złotówkach class="wp-image-500066"
Netflix: cennik w Polsce

Ile kosztuje Netflix w złotówkach?

Cennik się wreszcie zmienił, a Netflix oferuje swoje usługi w złotówkach. Jeśli jednak marzyliście o dostosowaniu kwot do naszego rynku to możecie się srogo rozczarowań. Polskie ceny Netfliksa za wspomniane trzy pakiety to odpowiednio 34 zł, 43 zł i 52 zł, co uniezależnia miesięczny koszt od kursu euro.

Kwoty są mniej więcej równe temu, ile płaciło się do tej pory za Netfliksa w przeliczeniu na złotówki po wykupieniu abonamentu w euro. Chciałoby się wierzyć, że teraz Netflix, który oferuje nam zaledwie część swojej bazy, zmieni cennik na korzystniejszy - tak jak robią to serwisu strumieniujące muzykę.

Taki scenariusz nie jest jednak jak na razie zbyt prawdopodobny. Netflix odcinał się do tej pory od dostosowania cen do mniej zamożnych rynków, a jak pokazuje przykład tańszego u nas niż na zachodzie Apple Music, za które płaci się w euro, zmiana waluty do tego wcale nie jest potrzeba.

REKLAMA

Pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej proces dodawania polskich wersji językowych do dostępnych w ramach usługi materiałów będzie postępował, a Netflix wdroży wreszcie polską wersję językową serwisu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA