REKLAMA

Android 6.0 Marshmallow - kompendium wiedzy i lista modeli, które dostaną aktualizację

Konferencja Google i oficjalna premiera finalnej wersji Androida Marshmallow już za nami. Zobacz co się zmieniło, poznaj nowe funkcje i sprawdź, kiedy twój smartfon i tablet zostaną zaktualizowane do Androida 6.0.

16.10.2015 14.55
Udziały rynkowe Androida
REKLAMA
REKLAMA

Google zaprezentował Androida M w maju. Od tamtego czasu pojawiło się kilka wersji oprogramowania przygotowanego z myślą o programistach, którzy rozwijali swoje aplikacje pod kątem nowej wersji systemu. W tym tygodniu Google pokazał dwa nowe smartfony: Nexusa 5X od LG oraz Nexusa 6P od Huawei’a. Poznaliśmy również wszystkie funkcje Androida 6.0 Marshmallow, które już niebawem trafią do użytkowników.

Sprawdź też:

Co nowego w Marshmallow? Co się zmieniło, jakie funkcje się pojawiły? I najważniejsze - kiedy smartfony i tablety z rodziny Nexus oraz te od Samsunga, HTC, LG i innych producentów otrzymają aktualizację? Tego dowiesz się z naszego kompendium wiedzy poświęconego Androidowi 6.0 Marshmallow.

Android 6.0 Marshmallow - co nowego?

Android Marshmallow tylko pozornie wprowadza niewiele nowości. Fakt jest taki, że oprawa graficzna nie uległa znaczącej zmianie - nadal mamy do czynienia ze stylistyką Material Design - co może się przekładać na obiegową opinię, że Google nie wprowadził w Androidzie 6.0 wartych uwagi usprawnień i poprawek. Zmieniło się jednak sporo, ale nie wszystkie nowości są widoczne na pierwszy rzut oka.

Nowy Android to większa kontrola. Nad wszystkim

Uprawnienia aplikacji są jedną z większych i ważniejszych zmian w Androidzie 6.0 Marshmallow. Od teraz użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad tym, do czego dana aplikacja ma dostęp. Co więcej, każda aplikacja będzie musiała prosić użytkownika o zgodę przy pierwszym skorzystaniu z danej opcji.

Będzie to wyglądało mniej więcej tak: Jeśli jakaś aplikacja zechce wykorzystać funkcję aparatu fotograficznego lub dostać się do listy kontaktów, będzie musiała zapytać użytkownika o zgodę. Jeśli użytkownik ją wyrazi, dana funkcja zostanie uruchomiona. Jeśli nie będzie zgody, aplikacja nie skorzysta z zasobów lub danej funkcji smartfonu/tabletu. Użytkownik będzie mógł w każdej chwili przejrzeć i zmienić ustawienia dotyczące konkretnej aplikacji i zmienić pozwolenia na dostęp do poszczególnych danych.

android 6.0 marshmallow co nowego

Do tej pory użytkownicy sprzętów z Androidem nie mieli takiej możliwości. Każda aplikacja informowała co prawda o uprawnieniach jakie są wymagane, ale tylko w momencie jej instalacji. Użytkownik nie mógł zainstalować programu bez wyrażenia zgody dotyczącej np. jednego lub dwóch uprawnień. Jeśli nie zgadzał się na udzielenie dostępu choćby do listy kontaktów, jedynym wyjściem było… nieinstalowanie danej aplikacji.

Android 6.0 Marshmallow wprowadza również kontrolę nad zainstalowanymi aplikacjami, które otwierają się w oknach (np. Facebook Messanger) oraz takimi, które mają możliwość zmiany ustawień telefonu lub tabletu.

Nowy Android pozwala również na zmianę domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości SMS (to już było we wcześniejszych wersjach) a także wybranie domyślnej przeglądarki oraz tzw. dialera, czyli aplikacji “telefonu” (tych dwóch opcji do tej pory nie było).

Zmieniono również ustawienia dotyczące dokładnej lokalizacji. Standardowo lokalizacja urządzeń z Androidem przeprowadzana jest na podstawie satelit GPS i/lub GLONASS. Dokładniejsza lokalizacja bazuje na skanowaniu sieci Wi-Fi oraz urządzeń Bluetooth. Funkcja ta była dostępna przed Androidem Marshmallow, jednak użytkownik nie mógł wybierać, czy chce dokładniej lokalizować położenie sprzętu wykorzystując dodatkowo Wi-Fi czy też Bluetooth. W Marshmallow można uruchomić dokładniejszą lokalizację wyłącznie za pomocą Wi-Fi lub wyłącznie za pomocą BT. Oczywiście można też w ogóle włączyć lub wyłączyć obie funkcje - po prostu jest nad tym większa kontrola.

W Marshmallow wróciły zaawansowane ustawienia dźwięków. Część z nich była w Androidzie (przed wersją Lollipop), a część to zupełnie nowe funkcje. Teraz użytkownik ma pełną kontrolę nad ustawieniami dźwięków - może ustawić osobną głośność dla dzwonków i powiadomień, osobną dla multimediów i oddzielną dla budzika.

Rozwinięto również ustawienia trybu “nie przeszkadzać”, który można uruchomić teraz wyciszając całkowicie urządzenie, ale również istnieje możliwość zautomatyzowania tego procesu. W opcjach Androida 6.0 można np. wybrać godziny, w których tryb się włączy. Przypomina to trochę opcje znane do tej pory ze smartfonów Motoroli.

Najważniejsze: dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora

Doze - to bardzo ważna zmiana, którą wprowadza Android 6.0 Marshmallow. Google postanowił wprowadzić do swojego systemu mobilnego funkcję, która pozwala na optymalizację zużycia energii przez smartfony i tablety.

Dzięki funkcji Doze sprzęt rozpoznaje, kiedy jest w stanie spoczynku i usypia niepotrzebne procesy, tak żeby akumulator wystarczył na dłużej. Jako przykład wykorzystania tej opcji Google podaje scenariusz, w którym zapominamy naładować telefonu przez noc. Dzięki Doze smartfon nie rozładuje się w czasie, gdy będziemy spać, i bez problemu obudzi nas rano.

android 6.0 marshmallow co nowego

Android 6.0 Marshmallow potrafi również usypiać aplikacje, które nie są w danej chwili potrzebne. Urządzenie mobilne korzysta z czujników światła, ruchu oraz z żyroskopu i “wie”, kiedy jest w użyciu, a kiedy zostało gdzieś odłożone. Dzięki temu niektóre aplikacje mogą być usypiane, gdy nie są potrzebne, co przekłada się na mniejsze zużycie energii.

Użytkownik decyduje o tym czy chce optymalizować zużycie energii, a co za tym idzie zezwalać na usypianie aplikacji, czy też nie. Brak wyrażenia zgody na optymalizację wpłynie na krótszy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora, ale smartfon/tablet będzie informował o wszystkich powiadomieniach w czasie rzeczywistym - bez najmniejszych opóźnień.

W Androidzie 6.0 Marshmallow debiutują również bardziej szczegółowe statystyki zużycia energii przez poszczególne aplikacje oraz statystyki związane ze zużyciem przez nie pamięci RAM.

Niewielkie zmiany, widoczne na pierwszy rzut oka

W Marshmallow obecna jest nowa wersja launchera Google Now Launcher (który dostępny jest też w sklepie Google - można zainstalować osobno, bez Androida 6.0 Marshmallow). Główna zmiana dotyczy listy aplikacji (tzw. app drawera), która teraz wyświetla się w pozycji pionowej, a wszystkie aplikacje są ułożone w porządku alfabetycznym.

Wyjątkiem są aplikacje w pierwszym rzędzie, które są - i tutaj opinie się różnią - albo kilkoma najczęściej używanymi aplikacjami, albo kilkoma ostatnio używanymi aplikacjami, albo aplikacjami, które Google nam proponuje, sugerując się naszymi nawykami związanymi z wykorzystaniem urządzenia mobilnego. Przyznaję, że jeszcze nie rozpracowałem systemu, według którego pojawiają się aplikacje na górze listy wszystkich zainstalowanych w urządzeniu pozycji.

W nowym Google Now Launcherze pojawiła się wyszukiwarka aplikacji, która ma pomóc w odnalezieniu konkretnego tytułu. Zaś przewijając listę aplikacji za pomocą suwaka z prawej strony możemy łatwo przeskakiwać do kolejnych liter alfabetu, co również pomaga w szybkim odszukaniu konkretnej aplikacji.

Z pozoru mała zmiana widoczna jest również na ekranie blokady telefonu. Teraz zamiast skrótu do funkcji telefonu dostępny jest skrót do wyszukiwania głosowego. To znak, że Google kładzie nacisk na rozwój i popularyzację asystenta głosowego Google Now oraz wymowny sygnał, że telefon nie jest już najważniejszą funkcją smartfonów (z Androidem).

Długo wyczekiwane kopie zapasowe

Do tej pory system Android nie oferował w standardzie funkcji kopii zapasowych. Co prawda można było na koncie Google zapisywać informacje o liście naszych aplikacji, które można było szybko zainstalować później np. na nowym urządzeni, ale na tym możliwości przywracania danych się kończyły.

Android Marshmallow pozwala na przechowywanie kopii zapasowych na Dysku Google, a co za tym idzie aplikacje mogą zapisywać dane dotyczące logowania (na nowym smartfonie nie będzie już potrzebne logowanie do każdej aplikacji z osobna), zapisywać dane użytkownika oraz np. stany gier. Dla każdej aplikacji Google przydziela limit 25 MB - tyle danych aplikacja może zapisać w chmurze.

Garść małych usprawnień, o których nie można zapomnieć

Android 6.0 Marshmallow wprowadza lepszy, wygodniejszy i bardziej intuicyjny sposób edycji tekstu. Teraz zaznaczanie fragmentów tekstu przebiega sprawniej, dzięki temu że zaznaczając jakiś fragment kursor automatycznie zaznacza kolejne wyrazy. Wcześniej zamiast zaznaczać całe słowa zaznaczało się kolejne litery, przez co wybranie i skasowanie lub skopiowanie konkretnego fragmentu było trudniejsze. Po zaznaczeniu tekstu tuż nad nim pojawi się podręczne menu z funkcjami kopiowania, wycinania, itp.

Wersja Marshmallow wspiera w końcu czytniki linii papilarnych dzięki czemu temu w Androidzie w końcu pojawi się więcej miejsc, w których ta funkcja będzie dostępna. Można się spodziewać, że wysyp aplikacji pozwalających na zablokowanie dostępu za pomocą skanu palca jest już tylko kwestią czasu.

android 6.0 marshmallow co nowego

W Androidzie 6.0 zaimplementowano również wsparcie dla USB-C, Wi-Fi 5 GHz oraz Bluetooth SAP, więc i te technologie będą mogły być teraz należycie wykorzystane przez urządzenia mobilne z systemem Google’a.

Ostatnią wartą odnotowania zmianą są tzw. custom tabs, czyli karty przeglądarki Chrome, które będą mogły działać wewnątrz aplikacji. Do tej pory twórcy aplikacji na własną rękę wprowadzali funkcję przeglądarki. Robi tak np. Twitter, Facebook, czy feedly. Rozwiązanie to ma jedną wadę - użytkownik przeglądarki Chrome nie ma historii stron otwieranych w zewnętrznych przeglądarkach (tych w innych aplikacjcach), nie może się nimi łatwo podzielić, nie może zapisać itd. Dzięki zmianom w Androidzie 6.0 Marshmallow przeglądarka Chrome będzie jeszcze potężniejszym narzędziem. O ile twórcy aplikacji sięgną po możliwości, które wprowadza aktualizacja sytemu.

Wielki nieobecny, czyli Now on Tap

Funkcja Now on Tap to jedna z ważniejszych zmian w Androidzie Marshmallow, i wspominam o niej na samym końcu bynajmniej nie przez przypadek. Now on Tap na razie nie jest dostępna w Polsce i patrząc na wersje rozwojowe nowego Androida, nie zapowiada się, żeby stan ten miał wkrótce ulec zmianie.

Now on Tap to funkcja inteligentnego asystenta, który działa w tle podczas korzystania z różnych aplikacji. Now on Tap potrafi “skanować” i “rozumieć” to, co wyświetla się w danej chwili na ekranie, oraz może oferować inteligentne, dopasowane do kontekstu podpowiedzi.

android 6.0 marshmallow co nowego

Now on Tap wyłapuje kontekst rozmów, rozpoznaje obrazy, miejsca, lokalizacje i podsyła użytkownikowi pod sam nos to, czego ten może w danej chwili szukać.

Przykładowy scenariusz wykorzystania: Rozmawiasz ze znajomym za pomocą komunikatora i planujecie spotkanie w centrum miasta. Ustaliliście, że idziecie na piwo i pizzę. Wywołujesz funkcję Now on Tap, a smartfon podpowiada miejsce, w którym możecie się spotkać. Od razu możesz zadzwonić do lokalu, aby dokonać rezerwacji lub przesłać dokładny adres rozmówcy.

Niestety, ale nie skorzystamy z tej opcji w Polsce. Przynajmniej na razie.

Czytaj również:

Android 6.0 Marshmallow - kiedy aktualizacja?

Temat aktualizacji urządzeń z Androidem budzi wiele emocji. Spora grupa użytkowników, którzy jak gąbka chłoną nowinki technologiczne, zawsze czeka i spodziewa się szybkich aktualizacji swoich smartfonów oraz tabletów. Niestety, ale na czekaniu często się kończy.

Problemy z aktualizacjami urządzeń z Androidem wynikają z faktu, że każdy producent musi przygotować je we własnym zakresie. Google daje tylko podstawę, czyli czystą wersję nowego systemu operacyjnego, a po stronie producentów takich jak Samsung, LG, HTC, czy Sony pozostaje kwestia optymalizacji, wprowadzenia zmian, zaimplementowania wsparcia dla własnych rozwiązań i wiele, wiele innych aspektów.

android 6.0 marshmallow kiedy aktualizacja

Dlatego to, czy dany sprzęt dostanie (oficjalnymi kanałami) aktualizację do nowszej wersji Androida, zależy głównie od dobrej woli producenta. Ale nie tylko! Często na drodze staje jeszcze jedna przeszkoda, czyli operator.

Urządzenia kupowane u operatorów komórkowych często mają preinstalowane różne aplikacje, które dorzuca od siebie sieć. Mogą to być programy bankowe, własne sklepy z aplikacjami, aplikacje użytkowe itp. itd. Obecność zmodyfikowanej wersji oprogramowania w urządzeniu mobilnym sprawia, że operator musi wziąć na siebie testowanie każdej aktualizacji, zanim ta trafi do użytkowników. Dlatego też smartfony zakupione w tzw. wolnej sprzedaży (na otwartym rynku) dostają aktualizacje szybciej niż teoretycznie te same urządzenia zakupione u operatorów. Zdarza się też tak, że przez lenistwo i brak zaangażowania operatora, sprzęty z danej sieci wcale nie dostają aktualizacji.

Wielu producentów sprzętu mobilnego informuje o tym, kiedy dane urządzenia dostaną aktualizację oprogramowania. Dlatego specjalnie dla Androida 6.0 Marshmallow przygotowaliśmy listę (którą będziemy stale aktualizować!), na której znajdą się wyłącznie te urządzenia, dla których producenci oficjalnie zapowiedzieli aktualizację oprogramowania.

Jakiś czas temu na Spider’s Web przygotowaliśmy listę smartfonów, które powinny dostać aktualizację Androida do wersji Marshmallow.

Lista ta jednak nie była oficjalna, a zawarte w niej dane pochodziły tylko częściowo od producentów - w dużej mierze bazowały na przeciekach i plotkach.

Poniższa lista jest inna! Znajdują się na niej tylko pewne, w 100% zweryfikowane i potwierdzone przez producentów informacje.

Nexus - kiedy i dla kogo Android 6.0 Marshmallow?

Podczas konferencji, na której zadebiutowały Nexusy 5X oraz 6P Google podał dosyć szczegółowe informacje dotyczące aktualizacji innych urządzeń z rodziny Nexus - aktualizacja rozpocznie się w przyszłym tygodniu tj. między 5 a 11 października.

Urządzenia Nexus, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow:

 • Nexus 5
 • Nexus 6
 • Nexus 7
 • Nexus 9
 • Nexus Player

HTC - kiedy i dla kogo Android 6.0 Marshmallow?

HTC również oficjalnym kanałem poinformowało o aktualizacji Androida do wersji 6.0 Marshmallow na swoich urządzeniach. Komunikat podał na Twitterze Jason Mackenzie, szef amerykańskiego oddziału HTC.

Wiemy, że proces aktualizacji smartfonów HTC One M8 oraz One M9 rozpocznie się jeszcze w tym roku. Z wypowiedzi Mackenziego można wywnioskować, że pozostałe, wymienione przez niego smartfony, otrzymają aktualizację w drugiej kolejności.

Urządzenia HTC, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow:

 • One M9
 • One M8
 • One M9+
 • One E9+
 • One E9
 • One ME
 • One E8
 • One M8 EYE
 • Butterfly 3
 • Desire 826
 • Desire 820
 • Desire 816

Samsung - kiedy i dla kogo Android 6.0 Marshmallow?

Samsung zwykle dość szybko aktualizuje swoje topowe smartfony. W przypadku Androida w wersji Lollipop Samsung wypuścił aktualizację jako jeden z pierwszych - zaraz po LG. Niestety pośpiech nie był dobrym doradcą, bo niektórzy użytkownicy Galaxy S5, którzy pokusili się na szybką aktualizację przez dwa tygodnie narzekali na jej jakość - smartfony momentami działały fatalnie, a dopiero kolejna aktualizacja uratowała sytuację.

Samsung jeszcze nie podał w 100% oficjalnej listy, ale serwis sammobile.com, powołujący się na własne źródła wewnątrz firmy Samsung, opublikował wstępną listę urządzeń. Znalazły się na niej smartfony, co do których trwają już prace nad wprowadzeniem aktualizacji Androida do wersji 6.0 Marshmallow.

Urządzenia Samsung, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow:

 • Galaxy S5
 • Galaxy S5 LTE-A
 • Galaxy S5 neo
 • Galaxy S6
 • Galaxy S6 edge
 • Galaxy S6 edge +
 • Galaxy Note 4
 • Galaxy Note Edge
 • Galaxy Note 5

Mamy nadzieję, że tym razem Samsung również się pośpieszy, a na powyższej liście znajdzie się niebawem więcej modeli.

LG - kiedy i dla kogo Android 6.0 Marshmallow?

LG ostatnio bardzo szybko aktualizuje swoje flagowe urządzenia. LG G3 dostał aktualizację do Lollipopa tuż przed Samsungiem, i w odróżnieniu do niego… aktualizacja działała poprawnie oraz poprawiała działanie urządzenia. Liczymy, że i tym razem LG nie zawiedzie klientów i aktualizacja smartfonów do wersji Marshmallow będzie przebiegała szybko i bez potknięć.

Poza Nexusem 5 na szybką aktualizację mogą liczyć posiadacze telefonów LG G4. Polacy jako pierwsi dostaną aktualizację z Marshmallow, o czym szerzej piszemy tutaj.

Urządzenia LG, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow:

 • LG Nexus 5
 • Lg G4

Sony - kiedy i dla kogo Android 6.0 Marshmallow?

Trudno powiedzieć dobre słowo o aktualizacji smartfonów Sony, które poprzednią wersję Androida dostały ze sporym opóźnieniem. Tym razem może być jednak lepiej, a to za sprawą programu Developer Preview, do którego obok Nexusów dołączyły właśnie smartfony z rodziny Xperia.

Programiści, którzy posiadają smartfony Sony Xperia mogą już testować Androida 6.0 Marshmallow, co powinno przełożyć się na szybszą aktualizację ostatnich Xperii do nowej wersji systemu Android. Polski oddział Sony podał listę modeli, które otrzymają aktualizację do nowej wersji Androida - termin pozostaje nieznany.

Urządzenia Sony, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow:

 • Xperia Z5
 • Xperia Z5 Compact
 • Xperia Z5 Premium
 • Xperia Z4 Tablet
 • Xperia Z3+
 • Xperia Z3
 • Xperia Z3 Compact
 • Xperia Z3 Tablet Compact
 • Xperia Z2
 • Xperia Z2 Tablet
 • Xperia M5
 • Xperia C5 Ultra
 • Xperia M4 Aqua
 • Xperia C4

Motorola - kiedy i dla kogo Android 6.0 Marshmallow?

Smartfony Motoroli zwykle bardzo szybko otrzymują aktualizację do nowych wydań Androida. Ten stan rzeczy klienci zawdzięczają stosunkowo niewielkim modyfikacjom w systemie Android, które obecne są w smartfonach z serii Moto.

Motorola podała na swoim blogu listę urządzeń, które zostaną zaktualizowane do Andoida 6.0. Producent nie podaje dokładnych terminów, ale sugeruje, że więcej informacji można się spodziewać w najbliższych tygodniach. Motorola informuje również, że lista może ulec zmianie.

Urządzenia Motorola, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow:

 • Motorola Nexus 6
 • Moto X Pure Edition (3 gen., 2015)
 • Moto X Style (3 gen., 2015)
 • Moto X Play (2015)
 • Moto G (3 gen.,2015)
 • Moto X Pure Edition (2 gen., 2014)
 • Moto X in (2 gen., 2014)
 • Moto G and Moto G z 4G LTE2 (2 gen., 2014)
 • DROID Turbo
 • Moto MAXX (2014)
 • Moto Turbo (2014)

Huawei i Honor- kiedy i dla kogo Android 6.0 Marshmallow?

Huawei nigdy nie świecił przykładem w kwestii aktualizacji Androida w swoich smartfonach. To się jednak może zmienić, ze względu na to, że producent ten stoi za stworzeniem jednego z najnowszych Nexusów. Huawei mając w ofercie model Nexus 6P może poważnie potraktować temat aktualizacji smartfonów do wersji 6.0 Marshmallow. Na to liczą klienci.

Poznaliśmy listę modeli Huawei i Honor, które zostaną zaktualizowane do nowej wersji Androida.

Urządzenia Huawei, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow:

 • Huawei P8
 • Huawei Mate 7
 • Huawei Mate S
 • Huawei P8 Max
 • Huawei Maimang 4
 • Huawei G7 Plus
 • Huawei G7

Urządzenia Honor, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow:

 • Honor 7
 • Honor 7i
 • Honor 6 Plus
 • Honor 6
 • Honor X2
 • Honor 4X
 • Honor Play 4C

Lenovo - kiedy i dla kogo Android 6.0 Marshmallow?

Lenovo podało listę modeli, które dostaną aktualizację do Androida 6.0. Na szybszą aktualizację mogą liczyć modele Vibe S1 i Vibe P1. Przy czym "szybszą" w wykonaniu Lenovo oznacza niestety okolice czerwca 2016 roku. Zaś do września zaktualizowane powinny zostać również modele K7000, K7000 Plus oraz K3 Note.

Urządzenia Lenovo, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow:

 • K3 Note
 • Vibe S1
 • Vibe P1
 • A7000
 • A7000 Plus

Ważne: Powyższa lista opiera się wyłącznie na oficjalnych informacjach od producentów. Będziemy ją aktualizować, gdy tylko pojawią się nowe, pewne informacje.

Aktualizacja, 02.10.2015 r. - Motorola podała oficjalną listę smartfonów, które dostaną aktualizację. Są to: Motorola Nexus 6, Moto X Pure Edition (3 gen., 2015), Moto X Style (3 gen., 2015), Moto X Play (2015), Moto G (3 gen.,2015), Moto X Pure Edition (2 gen., 2014), Moto X (2 gen., 2014), Moto G and Moto G z 4G LTE2 (2 gen., 2014), DROID Turbo, Moto MAXX (2014) i Moto Turbo (2014). Wpis został zaktualizowany - jego treść uległa zmianie.

Aktualizacja, 06.10.2015 r. - Sony podało oficjalną listę smartfonów, które dostaną aktualizację. Są to: Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z3+, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia M5, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua i Xperia C4. Wpis został zaktualizowany - jego treść uległa zmianie.

Aktualizacja, 09.10.2015 r. - Sammobile.com, powołując się na własne źródła, podał wstępną listę smartfonów, które dostaną aktualizację. Są to: Galaxy S5, Galaxy S5 LTE-A, Galaxy S5 neo, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge +, Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy Note 5. Wpis został zaktualizowany - jego treść uległa zmianie.

Aktualizacja, 15.10.2015 r. - LG podaje informacje dotyczące aktualizacji LG G4 w Polsce. Wpis został zaktualizowany - jego treść uległa zmianie. A więcej na temat samej aktualizacji i terminu piszemy tutaj. Wpis został zaktualizowany - jego treść uległa zmianie.

Aktualizacja, 16.10.2015 r. - Poznaliśmy listę smartfonów Huawei (Honor), które dostaną aktualizację do Androida 6.0. Są to: Huawei P8, Huawei Mate 7, Huawei Mate S, Huawei P8 Max, Huawei Maimang 4, Huawei G7 Plus, Huawei G7, Honor 7, Honor 7i, Honor 6 Plus, Honor 6, Honor X2, Honor 4X oraz Honor Play 4C. Wpis został zaktualizowany - jego treść uległa zmianie.

REKLAMA

Aktualizacja, 06.11.2015 r. - Lenovo podało listę modeli, które otrzymają aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Są to: K3 Note, Vibe S1, Vibe P1, A7000 orazA7000 Plus. Wpis został zaktualizowany - jego treść uległa zmianie.

* Grafiki: android.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA