REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Znamy polską cenę i datę premiery Nexusa 5X! Obliczyliśmy też cenę Nexusa 6P

Poznaliśmy polskie ceny nowych Nexusów oraz mamy informacje o dostępności nowych smartfonów w naszym kraju. Co więcej, Polska ma być jednym z pierwszych krajów, w których zadebiutuje LG Nexus 5X!

29.09.2015
19:28
Znamy polską cenę i datę premiery Nexusa 5X! Obliczyliśmy też cenę Nexusa 6P
REKLAMA
REKLAMA

Nexus 5X w Polsce

Nexus 5X w wersji czarnej i białej, pojawi się już pod koniec października na rynku otwartym, a następnie trafi do operatorów takich jak Play oraz T-Mobile. Oznacza to, że będziemy mieć do niego dostęp razem (lub zaledwie chwilę po) Amerykanach, Brytyjczykach i kilku innych priorytetowo traktowanych narodach.

Jego cena wyniesie 1999 zł za wersję 32 GB.

nexus-5x-nexus-6p

Zastanawiam się tylko, ile jest w tym zasługi Google’a, a ile LG. Sam podejrzewam, że to południowokoreańska firma optowała za wprowadzeniem smartfonu na nasz rynek. LG ma bardzo mocną, trzecią pozycję w naszym kraju i docenia naszych użytkowników. Można to było zauważyć niemal rok temu, gdy to polskie LG G3 jako pierwsze otrzymały dostęp do Androida 5.0 Lollipop i to jeszcze przed urządzeniami z serii Nexus.

Cena nowego smartfonu od LG jest dosyć standardowa, czyli wyższa niż ta, do której nas przyzwyczaiły poprzednie smartfony z czystym Androidem. Jednak osoby pamiętające niski koszt poprzedniego Nexusa 5 muszą pamiętać o tym, że od tego czasu kurs dolara znacząco wzrósł, zaś amerykańska cena nowego Nexusa 5X jest nieco większa niż jego poprzednika. Co za tym idzie, wyższe ceny Nexusa 5X były nieuniknione.

Nexus 6P w Polsce

Obok Nexusa 5X od LG zadebiutował dzisiaj również Nexus 6P od Huawei'a. Nie mamy jednak jeszcze oficjalnych informacji dotyczących jego dostępności w Polsce oraz polskiej ceny.

Wiemy jednak, że w przedsprzedaży prowadzonej przez sklep Google Play (który jest niedostępny w Polsce) Nexus 6P z 32 GB pamięci będzie kosztował 499 dol. Wersja 64 GB została wyceniona na 549 dol., a wersja 128 GB na 649 dol.

Jeśli przyjmiemy analogiczny przelicznik z dolarów na złotówki, jak LG zastosowało w przypadku swojego Nexusa 5X, to Nexus 6P (32 GB) od Huawei'a powinien kosztować około 2630 zł.

To jednak tylko kalkulacja, niepotwierdzona w żaden sposób przez producenta.

Czytaj więcej:

REKLAMA

* Współpraca: Mateusz Nowak

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA