REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wykres dnia: Tyle trzeba było zapłacić za każdego Nexusa w dniu premiery

Nowe Nexusy już są. Znamy ich ceny, specyfikację, możemy więc zacząć zastanawiać się, czy jeden z nich powinien zostać naszym kolejnym telefonem, czy też nie. Jak to zwykle bywa, jednym z kluczowych elementów w takich przypadkach jest cena. Jak prezentują się najnowsze modele z tej serii na tle poprzedników?

29.09.2015
18:35
Wykres dnia: Tyle trzeba było zapłacić za każdego Nexusa w dniu premiery
REKLAMA
REKLAMA

Oczywiście najciekawsza pod względem kosztów zakupu była generacja oznaczona numerem 4. Pierwszy Nexus wyprodukowany przez LG kosztował w najtańszej wersji zaledwie 299 dol. w momencie premiery, co czyniło z niego - przynajmniej dla fanów Androida - jeden z najbardziej oczywistych wyborów na rynku.

Nie zawsze było jednak aż tak przyjemnie. Pierwsze dwa Nexusy kosztowały ponad 500 dol., natomiast Nexusa 6 wyceniono na ponad 600 dol., co zdecydowanie nie spodobało się tym, którzy liczyli na coś rozsądnego - nawet jeśli nie w cenie 4-ki, to przynajmniej 5-tki.

Aby mieć pełny obraz tego, jak na przestrzeni ostatnich pięciu lat kształtowały się ceny wszystkich generacji Nexusów i jak na ich tle wypadają nowe modele, zestawiliśmy na jednym wykresie ceny wszystkich smartfonów z tej linii. Zaczynając oczywiście od produkowanego przez HTC Nexusa One, aż po dwa świeże jeszcze dodatki - 5X oraz 6P.

REKLAMA

Czytaj więcej:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA