REKLAMA

W kwestii aplikacji dla Windows Phone’a coś drgnęło. Spójrzcie tylko na nowego Dropboksa

Jeszcze kilka miesięcy temu posiadacze smartfonów z Windows Phone’em chcący korzystać z popularnej chmury Dropbox musieli uciekać się do korzystania z zamienników, gdyż oficjalnej aplikacji nie było wcale. Później, w styczniu tego roku, aplikacja Dropboksa trafiła do Sklepu Windows Phone, aby teraz zostać zastąpioną przez tzw. aplikację uniwersalną!

19.05.2015 19.03
W kwestii aplikacji dla Windows Phone’a coś drgnęło. Spójrzcie tylko na nowego Dropboksa
REKLAMA
REKLAMA

Dropbox oficjalnie zadebiutował w Sklepie Windows Phone 22 stycznia 2015 roku. Premiera ta, bądź co bądź spóźniona, była efektem pewnej współpracy, którą Microsoft nawiązał z Dropboksem. Początkowo partnerstwo tych dwóch firm przełożyło się na możliwość edycji plików Office’a z poziomu aplikacji Dropboksa, a następnie do pakietu Office dodano funkcję pozwalającą na zarządzanie plikami zgromadzonymi w chmurze. Współpraca ta jest o tyle wymowna, że Microsoft ma przecież własną chmurę - OneDrive.

Dzisiaj poznaliśmy kolejny owoc, a w zasadzie owoce, partnerstwa obu firm. Windows Central poinformował o aktualizacji aplikacji Dropboksa dedykowanej komputerom z systemem Windows oraz urządzeniom mobilnym z Windows Phone’em.

dropbox windows

Co ważne, będzie to aplikacja uniwersalna, czyli taka która działa na obu platformach na bazie dzielenia tego samego kodu. Dzięki temu funkcjonalność programu znanego z komputerów z Windows będzie identyczna na smartfonie. Zmianie ulegnie jedynie interfejs, który będzie dostosowany do rozmiaru i rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym aplikacja zostanie uruchomiona.

Nowy Dropbox dla komputerów z Windows jest dostępny tutaj, zaś wersja dla smartfonów w Windows Phone’em tutaj.

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie Microsoftowi udaje się motywować programistów do tworzenia aplikacji dla mobilnej wersji systemu Windows. Przecież nie tak dawno temu zadebiutowały gry “Dead Trigger 2”, “Monument Valley”, “Candy Crush Saga”, czy pojawiły się ważne aktualizacje, jak ta dla Spotify.

Pozostaje mieć nadzieję, że aplikacje uniwersalne i stosunkowo łatwe przenoszenie tytułów z Androida oraz iOS-a na Windows 10 Mobile dodatkowo przyśpieszy ten proces.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA