Technologie  / News

Dropbox kontynuuje obiecaną integrację z Microsoft Office. Oto nowa funkcja w aplikacji mobilnej

Picture of the author

Jakiś czas temu Dropbox chwalił się współpracą z firmą Microsoft w zakresie współdziałania ich aplikacji. Konkretnie chodziło o umożliwienie zapisywania plików z mobilnych aplikacji Office na dyskach Dropbox, współdzielenie linków, i możliwość wywołania aplikacji Office z poziomu Dropbox w celu edycji pliku.

Teraz Dropbox spełnia swoje obietnice: pojawiły się nowe wersje aplikacji Dropbox na platformę Apple (link) oraz Android (link).

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności, zaktualizuj swoją mobilną aplikację. Jak udało mi się sprawdzić, zmiana jest obecna w dostępnych w Polsce wersjach.

Po otwarciu podglądu dokumentu Office w Dropbox, mamy możliwość wciśnięcia przycisku "Edit". Tutaj mała niespodzianka: jeśli nie mamy odpowiedniej aplikacji (np. Excel do arkusza kalkulacyjnego czy Word do dokumentu tekstowego), zostanie nam zaproponowana jej instalacja.

Po zakończeniu instalacji jesteśmy z powrotem przekierowywani do Dropbox, gdzie dokonujemy oficjalnego przekazania dostępu aplikacji Office do plików na Dropbox.

Zmiany, jakich dokonamy w dokumencie czy arkuszu zostaną automatycznie zsynchronizowane do naszego konta Dropbox.

Oczywiście możemy pracę rozpocząć również z poziomu aplikacji Office i zapisać plik w folderze Dropbox.

Integracja dotyczy aplikacji Excel, Word oraz przeznaczonego do tworzenia i edycji prezentacji PowerPoint.

Najnowsza aktualizacja jest kontynuacją szerszej współpracy pomiędzy firmami Microsoft i Dropbox. Mimo, że Microsoft posiada własną usługę przechowywania plików w chmurze, to związanie się z Dropbox zapewne jest dla niej możliwością popularyzacji aplikacji biurowych. Szerzej swoją opinią na temat współpracy obu firm podzielił się kilka tygodni temu Piotr Grabiec.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst