REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dropbox kontynuuje obiecaną integrację z Microsoft Office. Oto nowa funkcja w aplikacji mobilnej

Jakiś czas temu Dropbox chwalił się współpracą z firmą Microsoft w zakresie współdziałania ich aplikacji. Konkretnie chodziło o umożliwienie zapisywania plików z mobilnych aplikacji Office na dyskach Dropbox, współdzielenie linków, i możliwość wywołania aplikacji Office z poziomu Dropbox w celu edycji pliku.

26.11.2014
8:09
Dropbox kontynuuje obiecaną integrację z Microsoft Office. Oto nowa funkcja w aplikacji mobilnej
REKLAMA
REKLAMA

Teraz Dropbox spełnia swoje obietnice: pojawiły się nowe wersje aplikacji Dropbox na platformę Apple (link) oraz Android (link).

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności, zaktualizuj swoją mobilną aplikację. Jak udało mi się sprawdzić, zmiana jest obecna w dostępnych w Polsce wersjach.

CROPPED-Access-Dropbox-files-from-the-Office-app-copy

Po otwarciu podglądu dokumentu Office w Dropbox, mamy możliwość wciśnięcia przycisku "Edit". Tutaj mała niespodzianka: jeśli nie mamy odpowiedniej aplikacji (np. Excel do arkusza kalkulacyjnego czy Word do dokumentu tekstowego), zostanie nam zaproponowana jej instalacja.

il4

Po zakończeniu instalacji jesteśmy z powrotem przekierowywani do Dropbox, gdzie dokonujemy oficjalnego przekazania dostępu aplikacji Office do plików na Dropbox.

il2

Zmiany, jakich dokonamy w dokumencie czy arkuszu zostaną automatycznie zsynchronizowane do naszego konta Dropbox.

il3

Oczywiście możemy pracę rozpocząć również z poziomu aplikacji Office i zapisać plik w folderze Dropbox.

REKLAMA

Integracja dotyczy aplikacji Excel, Word oraz przeznaczonego do tworzenia i edycji prezentacji PowerPoint.

Najnowsza aktualizacja jest kontynuacją szerszej współpracy pomiędzy firmami Microsoft i Dropbox. Mimo, że Microsoft posiada własną usługę przechowywania plików w chmurze, to związanie się z Dropbox zapewne jest dla niej możliwością popularyzacji aplikacji biurowych. Szerzej swoją opinią na temat współpracy obu firm podzielił się kilka tygodni temu Piotr Grabiec.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA