REKLAMA

15 świetnych aplikacji dla Twojego nowego tabletu Nexus 7

Wczoraj miała miejsce polska premiera tabletu Nexus 7 - jednego z ważniejszych tabletów debiutujących na rynku w 2012 r., głównie ze względu na swoją cenę, która szczególnie na takim rynku jak polski jest często determinantem rynkowego sukcesu. Nexus 7 w wersji z dyskiem 16 GB dostępny jest za 999 zł. To znacznie mniej od iPada, którego marka definiuje na razie pojęcie tabletu nie tylko na rynku polskim. Kilka dni temu przedstawiliśmy recenzję tego tabletu. Dziś polecamy 15 aplikacji, które warto zainstalować zaraz po jego zakupie.

02.10.2012 07.39
15 świetnych aplikacji na tablecie Nexus 7
REKLAMA

Jedną z niewątpliwych przewag iPada nad konkurencją, w tym przede wszystkim nad tabletami z systemem Google Android, jest portfolio świetnych aplikacji, które można na nim zainstalować. O tabletach z Androidem z kolei panuje przekonanie, że niewiele jest dobrych aplikacji, którymi można je wzbogacić. To w zasadzie prawda - oferta aplikacji przygotowanych specjalnie na tablety z Androidem wciąż jest znacznie mniejsza od oferty na iOS, jednak to się dynamicznie zmienia i coraz więcej świetnych produkcji znanych z iPada trafia na tablety z system Google'a. Można też znaleźć aplikacje, które przygotowane są pierwotnie z myślą o tabletach z Androidem. Oto nasza subiektywna lista 15 aplikacji, dla których naprawdę warto mieć Nexusa 7.

REKLAMA

Aplikacje Google'a

Tak jak Apple dba o to, aby na iPadzie pojawiały się świetne własne produkcje, które z miejsca stają się wizytówkami tabletu, tak Google stara się, aby przygotowane przez niego aplikacje były wyznacznikiem marki Nexus. Na tablecie Nexus 7 znajdziemy kilka takich przykładów.

Gmail

Gmail to najlepsza poczta na rynku, kropka. Gmail w wersji na tablet Nexus 7 to najlepsza mobilna aplikacja pocztowa na rynku, kropka. Tyle w zasadzie wystarczy, by zarekomendować klienta poczty Gmail w wersji na tablety. Do najmocniejszych jego stron należy: świetne wyszukiwanie, integracja z Gtalkiem oraz sposób wątkowania wiadomości.

Gmail, nexus 7

Kalendarz

Systemowa aplikacja do obsługi kalendarza to jedna z mocniejszych pozycji tabletu Nexus 7. Nie tylko jest świetnie funkcjonalna, ale także ma najlepszy na rynku widok tygodniowy. Jeśli ktoś ceni estetykę czystego Androida w wykonaniu Google'a, w widoku aplikacji Kalendarz z pewnością się zakocha.

kalendarz, nexus 7

Chrome

Chrome to nie tylko najlepsza przeglądarka na komputery stacjonarne, to również najlepsza mobilna przeglądarka, szczególnie w przypadku tych, którzy zdecydują się na pełną synchronizację konta Google. Historia wyszukiwania, zapisane hasła logowania do usług webowych, otwarte karty przeglądarki na innych urządzeniach, czy inteligentne uczenie się użytkownika (co widać chociażby w tym, że często odwiedzane przez nas strony wywoływane są pierwszą literą ich adresu URL) to najważniejsze cechy przeglądarki Chrome. Wersja na 7-calowy tablet Nexus 7 jest też piorunująco szybka.

Chrome, Nexus 7

Google Now

O Google Now pisaliśmy już dość szczegółowo zarówno prezentując Androida 4.1, jak i recenzując tablet Nexus 7. Jako dodatkową rekomendację dodam, że w zeszłą sobotę miałem bardzo ciekawe doświadczenie z Google Now. Na komputerze wyszukałem (oczywiście w wyszukiwarce Google) informację o fotografie w Sosnowcu, który otwarty byłby w sobotę po godzinie 14. Znalazłem takowego i zamierzałem się do niego wybrać samochodem. Wychodząc, gdy wziąłem do ręki Nexusa 7 (zawsze go zabieram ze sobą wychodząc z domu), Google Now pokazał mi nawigację do punktu fotograficznego. Przydała się, bo wcześniej nie znałem tego adresu.

Google Now, nexus 7

Aplikacje firm trzecich

Swift Key 3 (około 13,5 zł za wersję tabletową)

O tej klawiaturze pisał swego czasu na Spider's Web Mateusz Nowak. Dodam, że w moim odczuciu, to najlepsza wirtualna klawiatura jaką dotychczas wymyślono. Jest niezwykle inteligentna - uczy się użytkownika z każdym kolejnym wpisanym zdaniem. Dziś, w kilka miesięcy po jej zakupie, w większości przypadków wystarczą mi dwie, trzy pierwsze litery słowa, by Swift Key precyzyjnie odgadnęła co chcę napisać. Jedyny jej minus jest taki, że wersja tabletowa sprzedawana jest oddzielnie od smartfonowej. Niezbyt to przyjemne zagranie twórców tej świetnej aplikacji.

Swift Key 3, Nexus 7

Reader HD (ok. 6,50 zł)

Swego czasu zachwycałem się aplikacją Reeder na iPadzie. Reader HD w wersji na tablet Nexus 7 w niczym od hitu iOS nie odstaje. Ba, wydaje mi się, że po ostatnich zmianach w intefejsie Reedera, aplikacja ze świata Androida jest nawet ciekawsza. Reader HD to bez wątpienia najlepszy czytnik RSS na tabletu z Androidem.

reade hd, nexus 7

Świetną alternatywą dla Readera HD, lub dla innych (w tym dla mnie) jego uzupełnieniem jest aplikacja Feedly. Reader HD to bardziej klasyczny czytnik RSS, a Feedly to bardziej czytnik typu curation. Po ostatnich aktualizacjach androidowa wersja Feedly jest w zasadzie taka sama jak na iOS. I dobrze, bo wersja iOS jest fenomenalna.

Feedly, Nexus 7

To samo co o Feedly, można powiedzieć o innym hicie znanym głównie z iOS - aplikacji Flipboard. Androidowa wersja aplikacji, także ta na 7-calowe tablety, takie jak Nexus 7, jest bliźniaczo podobna do wersji znanej z iOS. I dobrze, bo dobrego nie należy zbytnio zmieniać.

Flipboard, Nexus 7

To samo co o Feedly i Flipboard można napisać także o Pocket. Ten świetny serwis przechowywania tekstów do przeczytania później wygląda na Nexusie 7 równie dobrze co na iPadzie. To wystarczająca rekomendacja.

pocket, nexus 7

Dropbox to taki must-have każdego urządzenia mobilnego. Świetnie, że rozumieją to twórcy tego wirtualnego dysku w chmurze, którzy dostosowali interfejs aplikacji do 7-calowych tabletów z Androidem. Funkcja automatycznego uploadu zdjęć czyni Dropboksa pozycją obowiązkową także na Nexusie 7.

Dropbox, nexus 7

Pinterest to ostatni wielki hit internetu społecznościowego. Fajnie, że twórcy dbają o to, jak ich serwis prezentuje się w formie aplikacji mobilnych. W wersji na Nexusa 7 Pinterest wygląda świetnie. Jest coś magicznego w niekończącym się machaniu palcem po aplikacji Pinterest, by dotrzeć do kolejny i kolejnych i kolejnych zdjęć.

pinterest, nexus 7

Nexus 7 będzie dla wielu ulubionym gadżetem do e-czytania (tak jak jest dla mnie). Jest wiele e-czytników dostępnych w Google Play, ale niewiele może równać poziomem do Amazon Kindle. Jest schludnie i przejrzyście, na dodatek z w pełni funkcjonalnym Whispersync.

Amazon Kindle, nexus 7

Gry

Nexus 7 wyposażony jest w procesor NVIDIA Tegra 3. Pokazem możliwości procesora ma być właśnie gra Dead Trigger. Wprawdzie nie jestem fanem mordobicia, ale ta gra robi na mnie duże wrażenie jakością i poziomem wykonania. Jeśli ktoś ma wątpliwości odnośnie tego, że gry mobilne nigdy nie dościgną poziomem te na konsole, czy nawet komputery PC powinien zajrzeć do Dead Trigger na Nexusie 7.

Dead Trigger, nexus 7

W końcu - zakrzyknęli niedawno ci, którzy czekali na przeniesienie hitu z iOS na platformę Android. Subway Surfers, czyli gra, w której graficiarz ucieka przed sokistą w końcu jest dostępny zarówno na małe ekrany smartfonów z Androidem, jak i duże tabletów. Zabawa przednia, ale ostrzegam: bardzo wciągająca.

Subway Surf, nexus 7

Virtua Tennis (ok. 19,66 zł)

REKLAMA

Virtua Tennis to kolejna gra, której działaniem na Nexusie 7 lubi chwalić się NVIDIA w swoich materiałach prasowych. Ten symulator tenisa ziemnego to jedna z najlepszych gier sportowych na mobilne platformy. Na Nexusie 7 działa wyśmienicie.

virtua tennix, nexus 7
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA