Tech

SwiftKey 3 już do pobrania. Czy może być jeszcze lepiej?

Jakiś czas temu pisałem, że podjąłem wyzwanie rzucone przez ETAOI. Muszę przyznać, że poległem… Ale mam dobrą wymówkę! To wszystko wina nowej bety klawiatury SwiftKey 3. Jest to zdecydowanie najlepsza i najsprytniejsza aplikacja do wprowadzania tekstu z jaką miałem do czynienia. Dzisiaj zakończył się etap beta i program trafił do sklepu Google Play, gdzie czeka na Was w promocyjnej cenie.

Co wyróżnia klawiaturę SwiftKey? Zdecydowanie rewelacyjny system przewidywania wprowadzanych słów oraz proponowania kolejnych wyrazów. Aplikacja uczy się naszego stylu pisania i tego jakich sformułowań używamy najczęściej. Program przeanalizuje wszystko to co napisaliśmy na Facebooku, Twitterze, Gmailu czy po prostu w SMSach. A dodatkowo możemy również wprowadzić do słownika klawiatury nasze posty z bloga czy ze strony internetowej, którą prowadzimy. Dzięki tym zabiegom SwiftKey pozna nas na wylot i będzie precyzyjnie wybierał korektę słów i niezawodnie przewidywał wprowadzane wyrazy.

Aplikacja SwiftKey 3 posiada odświeżony interfejs oraz kilka wersji kolorystycznych. Mi najbardziej przypadł do gustu motyw Holo. Bardzo przydaje się opcja personalizacji rozmiaru klawiatury i ewentualnego włączenia dodatkowych klawiszy jak np. strzałki. Ale zmiany wizualne to nie wszystko. Poprawiono inteligentne wprowadzanie spacji, dzięki któremu program sam wprowadzi ten znak, jeżeli o nim zapomnimy. Dodano siedem nowych pakietów językowych – jednak SwiftKey od dawna wspiera już język Polski.

SwiftKey występuje również w wersji Tablet, która wyróżnia się specjalnie przygotowanym interfejsem. Układ klawiatury możemy zmieniać i dostosowywać wedle naszych upodobań. W trybie poziomym klawiatura wyróżnia się możliwością przełączenia pomiędzy klasycznym widokiem QWERTY, a takim który został podzielony na dwie główne grupy klawiszy. Wszystkie litery znajdują się po prawej i lewej stronie – w zasięgu kciuków, na środku zaś wyświetlane są klawisze numeryczne.

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play w kilku wersjach. Podstawowy podział to edycja dla smartfonów oraz ta dedykowana tabletom. SwiftKey 3 kosztuje zwykle około 15zł, ale dzisiaj jest promocja i można ją zakupić za 6,75zł. Jeżeli nie jesteście pewni, czy aplikacja jest warta tych pieniędzy możecie na próbę pobrać darmowe wersje trial. Ale ja ręczę za to, że nie będą ro pieniądze wyrzucone w błoto i bez wątpienia warto zakupić program w dzisiejszej cenie.

Z jakiej klawiatury korzystacie na co dzień? SwiftKey, Swype, ETAOI czy może jeszcze coś innego?

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst